Vox Populi

Mida on noortele vaja?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Et kasvaks inimene     kuulaja  05.10 kell 15:31
Ikka piitsa ja präänikut!

     Veiko(28)  04.10 kell 16:15
Nõustun saatejuhiga selles osas, et parimad eeskujud noortele on sportlased. Sport kasvatab iseloomu, sihikindlust ja nii vaimset kui füüsilist vastupidavust.
Tütarlastele on suurepärased eeskujud meie tennisistid Kontaveit ja Kanepi, samuti kergejõustikuga tegelejad. Noormeeste eeskujudena tulevad kohe meelde Ott Tänak, pallimängualadelt Ragnar Klavan ja Margus Hunt.
Vene noortele on suureks eeskujuks näiteks Kostja Vassiljev kes lisaks spordile on hea teenäitaja ka integreerumise ja kahe rahvuse vahel läbisaamise käilakujuna. Mis puutub rokistaaridesse, siis andke andeks, neid oli juba 50ndatel ja edasi. Ometi on terved põlvkonnad "mädanevas läänes" täitsa võimekateks inimesteks kasvanud. :)

Kommenteeriks      helistajat  04.10 kell 16:05
Mage on kuulata pensionäri juttu sellest, kuidas 70-ndatel oli rohi rohelisem ja päike paistis eredamalt. Olin ise sel ajal teismeline ja sellist alkotarbimist ja kaklemist noorte hulgas hilisemast ajast ei mäleta. Musta- lasna ja õismäe tänavatel käis õhtuti pidev kaklus rahvuslikul pinnal venelased versus eestlased, igal klubi ja koolipeol olid kohal kohalikud nn krahvid, kes seal rusikatega simultane jagasid, eõm oli noorte alkohoolikute kool...
Sel ajal lihtsalt meedia ei kajastanud seda, tänapäeval on iga vahejuhtum avalikkuse ees. Pole need tänapäeva noored hullemad midagi.

õige Uku     riina  04.10 kell 15:45
Uku 15:oo Räägib õigust !
Need pered ,kus on üksik ema
seal puudub aeg--ja see vanemlik hool ja Armastus:Võõrasisa pole isa kohustuste täitja!
Lihtne Ema peab töötama ja lapsele jääb õhtul ainult mingi aeg! Poolik perekond seisab
igasuguste toetuste najal!

     Uku  04.10 kell 15:00
Noortele on vaja eelkõige vanemlikku hoolt ja armastust, ning ühiskondlikku märkamist ja tunnustust. Kõik ülejäänu sõltub juba noorte endi otsustest ja valikutest. Tasub ka meeles pidada, et noorus ei tule iial tagasi...

töö ja tervis     riina  04.10 kell 14:29
Alustage ikka Isast ja emast:
Alustada tuleb noorte tööst kodudes ,,kohustustest ja siis alles huviringid !
Täpselt nii --nagu meid õpetati ,,et austa oma ema ja isa: Küll siis lapsed ka sind austavad ,,just vanaduses

Mida on vaja teha?     arno  04.10 kell 14:07
Noortele on vaja kasvatust. Selle kasvatuse aluseks peaks olema maailmavaade, mida järgides inimkond suudaks oma ökoloogilisi probleeme lahendada ja inimkonna eksistens oleks tagatud. Liberaalne maailmavaade ei ole nende ülesannete lahendamiseks piisav. Lisaks arusaamisele globaalsetest probleemidest tuleks aidata noorel ka leida võimalused elus toimetulekuks ja tervisliku eluviisi järgimiseks.