Vox Populi

Kas mitmerahvuseline Eesti on Teie jaoks probleem?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

PALJU LAPSI     Kuri Kusti  09.01 kell 15:07
meie EESTI PÄÄSTAKS
OMA LASTE SÜNNITAMINE ;;
2019 ,,TULEVAD RIIGIKOGU VALIMISED JA NEED ERAKONNAD VÕIDAVAD,,,,kes PÄÄSTAVAD EESTI
SURUVAD SEADUSED ,ET EMMED
PEAVAD SÜNNITAMA :::
SIIS SAAME VEEL 50,AASTAT
EESTIS ELADA ::OMA INIMESTEGA KOOS

Venelastega oli probleem     kuri kodanik  09.01 kell 15:03
PROBLEEM ON SIIS
KUI MUSTANAHALISI ON EESTIS PALJU ---JA NEMAD LOOVAD OMA
AUTONOOMIA --MEIE RIIGIS;
MÄRATSEVAD ,,PEKSAVAD JA VÄGISTAVAD ---NII VÄIKSES RIIGIS
MEIE VÄLJASUREVAT RAHVAST;;;;

Raske haigus     Kägu  09.01 kell 14:40
Pole mingit probleemi.Inimesed,kes selliseid plakateid kasutavad ja rahvustevahelist vaenu õhutavad,ei saa terved olla.Õnneks tegid nad seda enne valimisi ning inimesed teavad nüüd neid karta.Ja see 200 tähendab valimistel saadud hääli.

     TMT  08.01 kell 16:58
Mitte venelased pole probleem vaid probleem on saamatutes eestlastes. Kataloonalsed tegid peale Franco surma oma autonoomses provintsis oma haridusüsteemi katalooniakeelseks ja jutul lõpp. Ja see tähendab, et Hispaanias, Katalooniasse kolinud hisaanlastel pole võimalik oma lapsi hispaaniakeelsesse kooli saata. St hispaanalsel puudub võimalus emakeelseks hariduseks kui ta on otsustanud katalooniasse kolida. Eesti aga, üle 20 aasta iseseisev riik ning pole julgenud? või suutnud oma keelt omas riigis maksma panna. Hale lugu. PS. hispaaniakeelseid st. sisserännanuid on Kataloonias 60% elanikkonnast, kes kõik harivad oma lapsi seal kohalikus keeles.


     Tiiu  08.01 kell 16:56
Plakat on mõttetu ja Kallase seletus veel mõttetum. Integratsioon on venelaste asi ja kui nad ise ei taha või selleks vajalikke meetodeid ise ei soovi, ei tule asjast midagi välja.
Millegipärast sai sel aastavahetusel minul nö siiber sellest lobast ja eestlaste püüdlustest. Kaljulaid õppis ära hea vene keele, läks Narva, rääkis rahvaga. Millega vastasid venelased, kes pidasid sobivaks vene keele oskust kritiseerida, kes leiavad, et etv+ ei sobi esinema need, kes vene keelt hästi ei valda, need venelased ei oodanud ära Kaljulaidi kõnet ja meie aja järgi uue aasta saabumist.

     kuulaja  08.01 kell 16:38
Vastan virulasele. Ka mina olen pikemalt suhelnud ja sõbraks saanud mõne toreda venelasega, aga neid on nende koguarvu arvestades vaid üksikud! Samuti olen näinud, et enamuses neist, kes ka eemalt võivad paista üksiku ja õnnetuna vms, on vajadusel ikkagi leidnud endas ülbe, agressiivse ja manipuleeriva isiksuse, eriti, kui ta tunneb end nurkaaetuna! Ei ole olemas nõrka, hädist ja abivajavat venelast, see on ainult fassaad ja näitemäng. Nii et keda E200 ikkagi kaitseb ja kelle eest?!

     kuulaja  08.01 kell 16:31
Lisan veel, et loodetavasti ka need viimased kahtlejad nägid nüüd lapsiku plakatikleepimise pealt ära, kui rumalad on E200 ehk kahjuliku (sotside) lisaaine tuumik ja et see punt väärib parlamendis 0 (loe: null) häält ja 0 (loe: null) istekohta! Sel korral tõestati väide, et hariDus ja hariTus võivad olla ka teineteist välistavad nähtused, kuna kahjuliku E200 tuumik on vähemalt paberite järgi enamuses kõrgemalt haritud. Siit ka uus probleemteema: kas Eesti kõrgkoolides antav haridus teeb inimesed rumalamaks?!

Olen öelnud     Virulane  08.01 kell 16:31
Enamik venelasi on sõbralikud inimesed. on aga üks osa venelasi,kes on veendunud, et Eesti ja eestlased on fashistid ja sm. Stalinil oli õigus nad "reisile"saata. Minu jaoks liigituvad sellise mõtteviisi esindajad lihtsalt "Tibla" nime alla. Võimalusel olen ka seda nimetust neile selgitnud, vastukaaluks "fashistile".

     kuulaja  08.01 kell 16:28
Ei ole probleemi, kui need teised rahvused saavad aru, et elavad rahvusriigis Eesti, mille eesmärk on püsida eestikeelse ja -meelsena eelkõige eestlaste jaoks! Ja kui nad saavad aru Eesti ajaloost ja et eesti riigikeel on eesti keel, mille kasutamine asjaajamisel on KOHUSTUSLIK! Ja kui need teised rahvused, eriti venkud, saavad aru, et eestlased räägivad nendega vene keeles vastu ainult suure vastutulekuna, kuna venkud on ise nii rumalad või laisad või ülbed, et pole suvatsenud riigikeelt omandada! Aga mitte ükski eestlane ei peaks oma kodumaal end alandama niimoodi, et hakata siin rääkima võõrkeeles, v.a. sellega, kes on ilmselgelt turist ja ei saagi veel eesti keelt osata.

     Uku  08.01 kell 16:10
Mitmerahvuseline Eesti ei ole probleem seni, kuni see ei ohusta eesti keelt ja kultuuri. Eesti rahvusriigi säilitamise soovi korral peab antud valdkonda range kontrolli all hoidma, vastasel korral hüüame kõik üheskoos: jumalaga, Eesti rahvusriik!

     Liisa  08.01 kell 16:04
Lisan oma eelmisele kommentaarile: arst Ukrainast võib mitte osata keelt, kuid Narva taksojuht mitte. Miks? Selge vahe tegemine.

     Liisa  08.01 kell 15:54
Vastasseisu rahvuste vahel peksavad suuresti üles poliitikud. Seda näitab hästi Eesti 200 täiesti ajuvaba tegevus.

Integratsiooni oleks pidanud alustama kümneid aastaid tagasi. Kuid siis lasti kiiresti lahti eesti keelt halvastivaldavad arstid, insenerid, muud spetsialistid.

Nüüd toome sisse täiesti umbkeelseid arste, muid spetsialiste Ukrainast, Ungarist, mujalt. Nonsenss.

Eelkõige tuleb lõpetada RIIGI tasandil vaenu õhutamine.
     Olukorra valupunkt  08.01 kell 15:48
Probleem pole mitte erinevad rahvused, vaid meie põlisrahvuse halvustamine ning teiste rahvuste eelistamine.

     Ats  08.01 kell 15:47
Kallasel ei ole probleeme, tema perekonnas on vähemalt 3 rahvust

     hr.Tee  08.01 kell 15:47
Eks see miski reklaamifirma töö on et ikka pildil püsida .