Vox Populi

Milline ühiskondlik debatt vajab veel pidamist?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   07.07 kell 6:20
Kinkigem kinnisvara Vene elanikkonnale Petserimaal ja Jaanilinna aladel.
Need alad kuuluvad Eestile aga Venemaa okupeeris need.

Kuna Putin ootab vene elanikkonda tagasi Venemaale siis Petserimaa ja Jaanilinna alade probleemi lahendab temaga rahulikult.

1)Putin kutsus vene elanikkonda tagasi Venemaale ja pakkus neile kortereid.
Venelased ei naasenud etnilisele kodumaale sest neid peetakse seal mittevenelasteks.

2) Eestimaa vene elanikkond tuleb deporteerida Petserimaale ja Jaanilinna aladele mis kuuluvad Eestile aga Venemaa okupeeris need alad.

3) Kuna Putin ootab vene elanikkonda tagasi Venemaale siis Petserimaa ja Jaanilinna alade probleemi lahendab temaga rahulikult.

Venelased koju     oioi  25.06 kell 16:51
Soovitan tungivalt hr. Helmel see proua kohtusse kaevata, kelle arvamus oli, et Helme on vene käsilane.

ahistamine     paul  25.06 kell 16:49
millal lõpetatakse punapeade mõnitamine a ala vastik punase peaga jõmpsikas. kõige räigem näide on Hugo Jumalaema kirik Pariisis. ongi debati teema.

     Kodanik  25.06 kell 16:37
Ei hiilga ka originaalsusega siin kui leian, et presidendi ameti vajalikkust tuleks tõsiselt kaaluda. Kui valimismehhanismi ei suudeta parandada on mõistlik see piinlik farss lõpetada.
Rail Balticu debatti võime ka ju soovida aga sellest ei tule peale kaevikusõja midagi. Loodetavasti see ehitamise õhin vaibub rahapuuduse tõttu kiiremini.

     oioi  25.06 kell 15:51
Minu arust on käima tõmmatud hoopis presidendiinstitutsiooni vajalikkus Eesti Vabariigis. Kui ikka pidevalt torpedeeritakse enamuse arvamust, siis on midagi väga mäda.

     Uku  25.06 kell 15:36
Ühiskondlikku debatti vajavad alljärgnevad küsimused:
1. Kas eestimaalased soovivad Rail Baltica projekti jätkamist praegusel kujul või loobuda sellest täielikult? Või siis külmutada kogu projekt ajutiselt ja minna sellega tulevikus muudetud ja täiendatud kujul koos Tallinna-Helsingi tunneli valmimisega uue hooga edasi?
2. Kas eestimaalased peavad üksjagu kulukat ja tarbetut presidendi, kui institutsiooni, ametit vajalikuks?
3. Kas eestimaalased soovivad säilitada eestimeelset ja -keelset rahvusriiki Euroopa Liidu koosseisus, või jätkata liikumist Euroopa föderaalse liitriigi suunas?
4. Kas eestimaalased soovivad jätkata Euroopa Liidu koosseisus või lahkuda EL-ist ja moodustada sootuks uus riikide liit üldnimetusega: Põhjala Ühendriigid, kuhu kuuluksid kolm Baltiriiki ja kõik põhjamaad: Soome, Rootsi, Norra ja Taani?
Mõelgem selle üle...


     .  25.06 kell 15:31
Riigikogujate kooseisu vähendamine 25e peale ja kõigile võrdse palga debatt . See on ikka kohutav , milline ebavõrdsus on Maarjamaal , sellest ka need rasked kuritööd ja õnnetused .

     Helgi  25.06 kell 15:15
Millal tõuseb Eesti Vabariigis austus riigikeele vastu?Milleks meile professionaalsus,kas asjatundlikkusest ei piisa?Mikseril on ikka veel raskusi eesti keeles rääkimisega.

     Õnnetu  25.06 kell 15:02
Põhiline minu arust on see et miks meite riigis ei ole kõigile tagatud tasuta arsti abi .

     Kolmik  25.06 kell 12:57
- Riigikogu liikmete arv;
- Presidendi institutsiooni vajalikkus;
- Eestist väljaspoole tehtavate reinvesteeringute maksuvabastus.

     Mees 49  25.06 kell 12:34
Neid debatte on palju. Alates 39 a baaside lepingust ja küüditajate üle kohtumõistmisest kuni tänapäeva välja. Näiteks abordi riiklikust rahastamisest kuni aruteludeni kas Eesti on iseseisev riik või EL ripats.Enamus viimaste aastate ühiskondlikud lõhed tunduvad tulema just viimase lahti rääkimata jätmisest.

     ui, siis 10 miljardi eurone debatt  25.06 kell 12:19
Johhaidii! EKstREmistide liikmed (isa, poeg ja püha viha süvariigi vastu) pole võimelised intelligentset debatti pidama