Poliitikaguru

Kommenteeri saadet Poliitikaguru

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Positiivsed aspektid     Vaatleja  29.03 kell 12:21
Maailma ei peaks muutuma enam endiseks. Uus tulevik on parem.
Mõned positiivsed muutused:
1. Looduskeskkonna sääst. Koroona on parim meede kliima soojenemise vastu.
2. Mõttetu tarbimise lõppemine. See kaubanduskeskuste järsk lõpp on tervitatav.
3. Trööpava turismi lõpp. Milleks on vaja olukorda, kus Aasiast tulevad inimesed siia puhkama ja siit minnakse Aasiasse? See on ju jabur.
4. Paljude mõttetute protsesside lõpp. Messid, konverentsid, mis tegelikult on varjatud turism. Loodusressursside mõttetute kulutamine (ühekordsed nõud, igasugune ajutine ehitamine jne.)
5. Kaugtöö võidukäik. Milleks on vaja nii palju kontoripinda? Seda pole tegelikult vaja.
6. Pendelrände vähenemine. Tallinna linna on liiklusest üle koormatud. Nüüd on olukord, kus saab tõesti hingata ilma maskita.
7. Tarneahelate lühenemine. Tootmine peab tulema lähemale.
8. Välistööjõu kadumine. Milleks on vaja olukorda, kus siit minnakse Soome ja Ukrainast tullakse siia?

Vaatamata suurtele raskustele toimub palju positiivset. Uus reaalsus on teretulnud.

immuunsus?     marta  15.03 kell 18:19
Rauno, kas sul on andmeid, et immuunsus tekib. Teadlastel veel ei ole.

Lõpetage võltsteemad     Lauri  15.03 kell 12:59
Kõik pseodoteemad nagu seda on see roheliste tsirkus, on nüüd võimalik minema heita. "Gurud" võiks ka maapeale tulla.

     Liis  15.03 kell 12:17
Kas ajakirjanikud saaks, palun, küsida Terviseametilt, kas koroonaviiruse teste tehakse ka laupäeval ja pühapäeval?. Ja kui ei tehta KÕIGIS laborites, või tehakse ainult 10 proovi kokku, siis mis on see põhjus?

Ette tänades, tervist teile!

Haiguskulude kompenseerimine     Hindrek  01.03 kell 12:46
Hetkel loodab EV valitsus ja Terviseamet elanikonna teadlikkusele, mis on olmselgelt liiga suur ootus ja ebapiisav meede viiruse leviku tõkestamiseks võttes arvesse reaalset olukorda.
Probleemid on täna selles, et:
tööandja ei taha karantiinis-kodus oldud päevade eest tasu maksta
riik-haigekassa ei taha karantiinis-kodus oldud päevade eest tasu maksta
see mõjutab töötajat mitte koju jääma
Seega on loodud soodsad tingimused viiruse massiliseks levikuks!
Homme on aga probleem juba selles, et kaasnevad kordades suuremad kulud ravile, haiguspäevade kompenseerimiseks ja majanduslik kahju nii ettevõtetele kui ka üldiselt kogu riigile.

Viiruselevitajad karantiini     Hindrek  01.03 kell 12:26
Ühistranspordis on inimesed (ka haiged) tihedalt koos (lähemal kui 1m) pikemat aega. Seega on meie oludes loodud ideaalne viiruse levitamise keskkond - ühistransport. Ühistransporti kui suurimat ohukohta viiruse levitamiseks isegi ei mainitud pressikonverentsil.
Vältida tuleb olukorda kus lennujaamast või sadamast saabunud haige inimene satub edasi avalikku ruumi (ühistransporti ja mujale avalikesse kohtadesse). Vaja on mõõta (vähemalt kõikidest riskipiirkondadest) Eestisse sisenevate reisijate kehatemperatuure ja suunata potentsiaalsed viiruskandjad karantiini.

Haigena tööl käimine     Hindrek  01.03 kell 12:23
Eesti inimene käib ise ka haigena tööl, sest ei taha raha kaotada (esimesi haiguspäevi ei tasustata). Nii on olnud ikka ja alati igal aastal viiruste hooajal.
Lapsi ei saa üksi koju jätta, sest vanemad peavad tööl käima ja ei ole kedagi kes lastega koju jääb (vähemuses on need kes saavad koju jääda). Seega loota peamiselt inimeste teadlikkusele ei ole realistlik plaan.

2019-nCoV võrreldes SARS-iga     Hindrek  01.03 kell 12:15
SARsi epideemia ajal oli haigusjuhtumeid 10x vähem võrreldes koroonaviirusega. Surmajuhtumeid suhtarvudes on küll vähem kuid juba ületavad surnute numbrid kokkuvõttes SARSi omasid kuni 4x. Ja see on alles algus!

WHO üleskutse riikidele     Hindrek  01.03 kell 12:12
WHO kutsus juba neljapäeva 27.02 õhtul riike kiirelt ja jõuliselt tegutsema koroonaviiruse leviku tõkestamiseks.
Enam ei ole aega pikalt ja ettevaatlikult kaaluda samme.

     oioi  23.02 kell 12:25
Millest te räägite?
Mingitest libaküsitlustest? Igasuguse loogika vastu on Eesti 200 mingigi reiting. See näitab nüüd hästi, kuidas meie "uuringuid" tehakse.
Endale 3 korda helistatud, kui jõuan erakonna eelistuseni, hakatakse küsima kas vanust, elukohta, sugu. Sest minu EELISTUS ei sobinud "uuringu" püstitatud eesmärgiga.

täpsustus     Olav Anton  23.02 kell 12:17
Kaju ei ole päris täpne, KOV valimistel kasutatakse liht D'Honti,
mitte modifitseeritud. Viimast kasutatakse ainult RK valimistel

sisu     Voldemar  03.02 kell 12:48
Teiste tööd kritiseerite mõõdutundetult, aga kas oma saadet ette valmistades ka tööd teete?

Kiitused ja ettepanekud     Mikk  03.02 kell 0:39
Jäin väga rahule, et saates käsitleti Ratase ja Kiige suhet, niipalju, kui sellest praeguseks teada on. Mulle hakkab tunduma, et esimene hoiab nii hirmsasti OMA valitsust koos, et on selleks reetnud(mas) oma endise lähima kaasvõitleja. Aga järgmine kord rääkig ka sellest, mis teie arvates motiveerib "lastekaitsja" Mölderit apteegireformi põhjalaskmist üritama: on see juba "loodud" "isiklik pensionisammas" hulgimüüjatelt või lootus erakonna rahaasju edaspidi paremale järjele saada. Sama küsimus on Karilaiu puhul. Teiseks meeldib mulle, et Rumm on jälle mikrofoni juurde lastud: tema ei jäta midagi mugavusest rääkimata ning on alati saateks ette valmistunud: ma pole veel kuulnud, et ta ütleks millegi kohta, et ei oska praegu peast öelda vmt, nagu mõni vana-aja ajakirjanik on teine! Jõudu teile kõigile!

saatest saatesse     Rein  02.02 kell 19:41
1. Miks te alandate ja materdate oma saates noori ja võimekaid? Kas te Eesti tulevikule sugugi ei mõtle?
2. Miks te valetate, et J. Ratase eelmine valitsus laiskles? Te solvate ju paljusid, kelle tööpäevad olid tegelikult väga pikad. Jah, Ossinovski plämpsas ebaõnnestunult, et valitsus ei tee enam midagi, aga nüüd selgub, et lihtsalt ta ise ei valmistanud ette apteegireformi, mis olnuks ta kohus. Muide, kuidas teie selle reformi läbi viiksite? Ilkumine ei ole lahendus.Ja ei seostu mõistega "guru".

Oh, mis     lollust  02.02 kell 18:30
saab kuulata. Roolijoodiku tattipritsiv kaotusvalus sõnavõtt on lihtsalt jube. Kas stuudiosolijad oskavad nimetada siin Eestis kolmekümneaastast perioodi, mil raha on säilitanud oma ostujõu? Peksa on saanud alati need, kes on kokku hoidnud ja säästnud, võlgu elanud on puhtalt pääsenud. Miks eesti rikastel on tihti suured võlad?

     pilk  02.02 kell 15:25
Mõttetu kordamine pensionisamba lõhkumisest, mis on pahatahtlik väljend. Toimus lihtsalt vabatahtlikuks muutmine. Seega ei saa ka Ratast süüdistada, sest tema ei pooldanud II samba kaotamist.

Pole adekvastne     Ei salli roolijoodikuid  02.02 kell 12:29
Roolijoodiku saatesse kaasamine teeb kogu arutelu naeruväärseks!

     Liis  02.02 kell 12:15
Kuulge "poliitikagurud". Hariks endid pisut. Ah et inimesed ei mäleta aastate pärast asju. See on see teatud Riigikogu liikmete kultiveeritav "dogma", et valija mälu on pool aastat. Selle loogika järgi ei peaks mäletama ei VEB fondi, 10 miljonit Kallasega seotud asja, kooseluseadust jne.
Inimesed EI OLE LOLLID!
Lõpetage see soovunelma tegelikkuse pähe serveerimine ükskord ära.

asotsiaal     asotsiaal  26.01 kell 12:36
Päris "pensionireform" oleks 100% pensionit tagava jooksvalt rahastatava I samba reform. I sammas oleks vaja ringi teha kommunistlikust poolsolidaarsest hääbutavast vormist mittekommunistlikkusse täissolidaarsesse mittehääbutavasse vormi, milles inimese solidaarse pensioni suurus oleks proportsionaalne ta solidaarse panuse suurusega pensionimaksjate kasvatamisesse.

asotsiaal     asotsiaal  26.01 kell 12:30
Tegu pole "pensionireformiga", vaid 1,5% osast pensionist reformiga ehk "pensionisüsteemi II samba reformiga"

1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-144