Poliitikaguru

Kommenteeri saadet Poliitikaguru

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

tõsine pahameel     Olav Anton  15.12 kell 15:08
Tere
Esmakordselt pidin Poliitikaguru ajal raadio kinni panema. Piiri ületas roolijoodik Rumm oma haige sotsi mulaga 7me eurosest pensionitõusust ja pensionisamba lõhkumisest. Saar võib sellist jama ajada, sest rahvas valis 10 sotsi. Rumm Kukus ei või seda teha. Lööge Rumm minema, saab uuesti Poliitikagurut kuulata.

asotsiaal     asotsiaal  08.12 kell 14:12
Meie praeguse I samba kommunistliku poolsolidaarse pensionisüsteemi korral, milles inimese so-lidaarse pensioni suurus ei sõltu inimese solidaarsest panusest pensionimaksjate kasvatamisesse, „ostab“ riik noortelt lastetusmaksu puudumisega laste mittemuretsemist tükihinnaga 200kEURi. Riik ostab, kuid kinni maksavad suurperelised 3+n, kasvatades oma lastest meile kõigile ühiseid pensionimaksjaid kogupanusega lapse kohta 200kEURi ja tehes seega perega suuremat, kui 600kEURi kestmispanust.

asotsiaal     asotsiaal  08.12 kell 14:07
Soomes on pensionimulli ajamiseks pensionikindlustus, kuhu siiski makstakse töölise palgalt 24,4% eesti mõistes "sotsmaksu pensioniosa". Eestis on selle suurus 20% palgast. Soomes jaguneb see 24,4% kaheks: töölise nimel makstav on 10% ja tööandja nimel 14,4%. Kui Soomes ei makstaks seda 24,4% mitte kindlustusfirmale mängimiseks, vaid kohe vanurite pensioniks, nagu Eestis, siis poleks kadusid Soome pensionifondis ja ilmselt oleks ka soomlase pension suurem. Soomlasele ei loodaks illusiooni, et lapsi pole enam vaja kasvatada pensionimaksjaks ja piisab vaid raha teenimisest kindlustusfirmadele.

asotsiaal     asotsiaal  08.12 kell 14:02
Nii Saksa kui USA vajadus tulnukatest pensionimaksjate järele tuleb sellest, et neis pensioni-süsteemides on peidetuna jooksvalt rahastatav osa, mis vajab pensionimaksjaid. Paljas aus kogumispension, n.ö. II sammas ei vajaks pensionimaksjaid. Vajaks vaid töö tegemist ja 2% maksmist 45 tööaasta jooksul. Kuna aga jooksvalt rahastatav pensioniosa on ilmutamata kujul peidetud üldise pensionisüsteemi sisse, siis põhjustab see illusiooni, et lapsi pole enam vaja pensionimaksjaks kasvatada ja seepärast ka ei kasvatata, vaid tuuakse välistööjõudu sisse.

asotsiaal     asotsiaal  08.12 kell 13:57
Meie vildaka I samba poolsolidaarse vormi järgi on lollid need, kes kasvatavad lapsi tulevas-teks pensionimaksjateks, sest poolsolidaarne vorm ei näe pensioni saamiseks ette panust pensionimaksjate kasvatamisesse.

asotsiaal     andres  08.12 kell 13:53
Kuna põhimine osa pensionirahast, peaaegu 100%, tuleb 45 aasta pärast lastest pensionimaksjate poolt jooksvalt rahastatavast I sambast, siis võiks lasta inimesel II pensionisambasse riskantselt koguda lisaks 1,5%(10kEURi kesmiselt) alles siis, kui peres on tegemisel piisav 100% igakuine riskivaba kestmispanus 3L+0EURi, 2L+600EURi, 1L+1200EURi, 0L+1800EURi(kokku 3x200k=600kEURi) lastest ühiste pensionimaksjate kasvatamisesse 28 noorusaasta jooksul. Kui 45 aasta peale raha kogumise aktsioon II sambas nurjub, siis on kadu kogumisosast vaid 1,5% ja jooksvalt rahastatav I sammas täidab oma põhiosa ära. Kui aga jätta pensionimaksjad kasvatamata I sambasse, siis on pauk kogumispensioni II samba kokku kukkumisel saatuslik.

     Sputnik  08.12 kell 12:29
Sõnajalgade partner Harry Raudvere kirjutis milles sõimatakse Eesti riiki ja ametnike on ilmunud Sputniku leheküljel. Mai 19 k.a.
Eesti riigi koostöõpartner?

Riigikord     Õpetaja  25.11 kell 8:30
Palun öelge järgmises saates, kes kehtestas Eestisse lib.dem. riigikorra nagu saates väideti. Mina kuulen kogu aeg, et räägitakse vaadete paljususest, aga elu näitab, et liberaalset juttu saab palju ajada....

     lumehlelbe-politikaanidele  12.11 kell 15:20
halenaljakad olete...
kui makroon räägib "nii nagu on", siis on ta tubli,
kui mart helme räägib "nii nagu on",
siis on ta rahvavaenlane ja tagurlane..

     kaldus olenditele  05.11 kell 10:56
miks homofiilidest rootsi pangajuutide puudlid sellest ei rääkinud, et kuidas seni neil pensionifondidel on karistamatute hõlptulu-fondihaldurite priiskamise all läinud???
ainult mingi hale demagoogia inimeste iseotsustusvõime aadressil!
btw- eriline labasus on võrrelda kriminaale ja tänast valitsuskoalitsiooni, haiged!
ning-
targu jätsite ütlemata, et põhipõhjus, miks homoajakirjanikud helme kukutasid, on see, et too ei lasknud ilmuda homopropagandaartiklil!
ning see on muidugi "konservatiivide rünnak" ka teie enda maailmavaate vastu...

     pensionireform  20.10 kell 13:22
Kuidas siis on: kas osatakse oma eluiga ette ennustada? Kui palju aastas raha "maha maetakse", kuhu maetakse?

     PYD  13.10 kell 12:21
Kurdid ei võrdsusta PKK/PYDga. Uurige natuke terrorirünnakuid mida PKK on Türgis toime pannud. Aga eks ta nii on, ISISe mõrvatud olid ju rohkem väärtusliumad kui seda on PKK poolt õhku lastud, prantslased ju.

     to Endel-Pendel  23.09 kell 11:24
palju õnne, multi-kulti-lillake!
tõde on sinu jaoks liiga valus? püüad peituda roosailase udu taha?
POSTMEES on ajakirjandusturul ainuke allesjäänud, normaalsetele eestlastele mõeldud eesti rahvuslik ajaleht!

     Endel  22.09 kell 12:32
Alates suvest postimeest enam ei loe

Rhitusluba mone paevaga     Endel  15.09 kell 12:56
Olen kuulnid et tuulikite ehitamine sai vallast ehitusloa mone paevaga. Mitme paevaga saab rhitusloa tavalise maja ehitamiseks :) sinna laheb vahemalt kuid

     Tiiu  15.09 kell 12:40
Härra Kaju. Nii lollid need penskarid ka ei ole, et ei suuda aru saada sellest kuidas nende pension tõuseb. Need, kellel on ükspuha, on ikka vähemus. Noored mehed võiks sellest aru saada, et praegused penskarid olid ikka suurel määral eelmise sajandi lõpu muudatuste taga ja üsna aktiivsed poliitika ja seaduste muudatuste jälgimisel.

udupasun     andres  25.08 kell 12:30
Andreas ja sobrad on järjepidevalt tõestamas oma ühekülgsust, kallutatust ja mis olulisem - oma rumalust: ikka mööda, mööda. See valitsus tõestab, et võite otsida sobivamat töökohta...no ei tule teil miskit tarka. Hale

vale info     mõtlik  18.08 kell 15:38
saates kõlas väide 35 minutil et riik paneb 4% raha juurde II sambasse , aga ei pane ju , vaid sellevõrra vähem suunab raha sinu I sambasse , mõlema samba raha tuleb sinu enda sotsmaksust. Saate juht võinuks pädevam olla

Kus podcastid?     Eek  07.07 kell 16:10
Kas saade läks suvepuhkusele; miks viimaseid saateid järelkuulata ei saa? Kavas justkui on olemas.

     Tiiu  09.06 kell 12:44
Tegelikult sarnaneb praegune olukord Savisaare lõpu algusega. Kõik märkasid, et tegu on korruptsiooniga, aga keegi ei viitsinud isegi viidata. Praegu on Helmede matslikkus ilmselge, aga tõepoolest ei tasu rääkimine ära. Ratas ei tagane oma otsusest niikuinii. Kõige naeruväärsem on aga Isamaa, kes nädalavahetuse eel halas, et egas selline koalitsioon neile ei meeldi, aga rahva nimel on nad nõus kannatama. Lausa prügikast kuhu Seeder selle erakonna on suunanud.

1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-123