Muuli ja Riikoja

Kommenteeri saadet Muuli ja Riikoja

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Irw  24.11 kell 11:44
Tundub et muuli on kõvasti põrutada saanud . Hind määrab joomise -sõida Saksamaale seal palk kordades kõrgem ja Alko odavam kui Lätis ! Ja see500 ei hoia küll kedagi siin kinni !

     Riikojale  24.11 kell 11:35
Millal te hakkate arvestama sellega, et sadadelt tuhandetelt vaestelt alampalgalistelt võttis reformierakond maksukoormuse räige tõstmisega väga suure osa niigi nirust palgast, kui samal ajal 1% tulumaksu alandamisega anti kõrgepalgalistele samasuur palgalisa, kui praegu vaestele. Kus te olite siis oma kriitikaga.

Sajad tuhanded tööinimesed saavad tuleval aastal väga suure palgatõusu. Kas teid huvitab tõesti rohkem oma mõnekümneeurona palgakaotus, kui 85% Eesti tööinimeste palgatõus? Kui tuleval aastal võetakse üksikutelt kõrgepalgaliselt mõnikümmend eurot lisamaksu, siis ei mõjuta see teie ostuvõimet praktiliselt mitte kuidagi. Kuus mõnekümne minuti töötasu kaotus pole kindlasti teie vingumist väärt.

Jätke paar pudelit alkoholi joomata ja pool tubakast suitsetamata ning maksutõusu ei märkagi või tehke päevas mõni minut või kuus pool tundi kauem tööd ja maksutõus ongi tasa:D

Muuli muuli     ajab jälle jura  24.11 kell 11:31
Väites Tulumaksuvaba miinimumi tõus 500.-peale..toob eestlased tagasi..
Need kes lahkuvad(on lahkunud) Eestist (palga pärast) ei jääks küll Eestisse teadmisega ,et tulumaksust oled vabastatud 500Eurose palgaga.(võit 56.-Eur)
Need kes lahkuvad ,ei toida peret ära 1000 eurose palgaga,nii minnaksegi(eriti maalt) ära 2500-4000 Eurose palga peale.Lisaks kui on peres lapsed saab veel lisaks toetuseid ja lisatakse sotsiaalseid hüvesid..
Palga eest peab saama süüa ja sooja.Alla 1000 Euro(neto) pole see võimalik isegi Eestis isatalus elades...

     Mann  17.11 kell 11:42
Valimistega on varsti sama, mis jõuludega - mitte kedagi ei koti, sest need on ära lörtsitud tänu pikale perioodile venitamise tõttu.

Muuli ei saagi midagi muud väita     Mõlgu miks on IRL-i toetus 5-10%  17.11 kell 11:16
Varasematel aastatel on laekumine ületanud planeeritut.
Näiteks: 2011. aastal koguti planeeritud 170 miljoni asemel 179 miljonit. -900 milj.
2013 aastal laekumine ületas korralikult planeeritut(aga kõik kulutati ka kohe ära,+ikka pole-)
2012. aastal koguti alkoholiaktsiisist 195 miljonit, aga planeeriti eelarvesse 193 miljonit eurot.+2milj.
2014. aastal sai riik aga alkoholiaktsiisist tulu( loodetud 225 miljonit),tuli 220 milj. -5 milj.
2015 aastal sai riik aga alkoholiaktsiisist tulu (loodetud oli 240 miljonit), tuli 222 milj. -18milj.
2016. a. aktsiisitõus nihkus veebruari nii, et ettevarumine jäi järgmisesse aastasse. Sellest ka alalaekumine
2017a. kümne kuuga on alkoholiaktsiisi laekunud 203 miljonit eurot. Aastaplaan on 248 milj. Hetkel -45 milj.Ok on veel aega aga... miinus tuleb..kui suur?
Russian Standart 50cl 40% hinna vahe juba 7.53€ > 15,99 €Läti kasuks ?


     Liisa  10.11 kell 11:53
Muuli, vastandumine ja vihkamine tekitab terviserikkeid. Ja eestlased on vpsinud "poliitikutest", kes kütavad viha ja vastandumist. Ma ei valinud IRL-i selleks, et keegi Muuli ütleks, et "IRL ei tee koostööd". Normaalne poliitik teeb koostööd kõigi poliitiliste jõududega, kellele rahvas on mandaadi andnud.
Ja palkade osas: ka Eesti Energia, Haigekassa juht jpt. saavad enam kui president.

     Imelik  10.11 kell 11:36
Eile küsiti neiu roheliselt, et kuuldavasti pole te kunagi tööl käinud.
Vastus oli protestimaitseline: olen küll, 14 aastaselt käisin kurke korjamas!!
Õnnitlen Tallinna uue abilinnapea puhul!

Kõrge riigiametnike palga tõstmine     Andrus  10.11 kell 11:22
Palgaga käib erasektoris kaasas ka vastutus ja RISK, mida ei ole mitte mingi nurga alt näha riigisektoris, eriti kõrgetel ametnikel - midagi läheb metsa, siis lihtsalt jalutatakse minema. Keegi võttis SKAIS2 läbikukkumise eest kahjumi riigiamentikest enda kanda või ?

Miks on tülgastav päevapooliitik     ja miks see ärritab  27.10 kell 11:41
EAS otsustas Ärma talu tagasinõude katta maksumaksja rahast,seega polegi mõistlik rääkida T.H.Ilveselt selle raha väljanõudmisest täna..Kohtus saaka ilmselt Ärma talu omanik võidu,nn. õigustatud ootus..või midagi sellist.
Minu kui maksumaksja jaoks on pigem küsimus:
Kuidas on koheldud neid inimesi kes sellele otsusele kaasa aitasid.
Lisaks : Minu kõige suurem etteheide on, et otsus, mis EAS 2012. aastal tegi, oli erakordselt soosiv OÜ Ermamaa suhtes..Kuidas see oli võimalik,kelle toel ja heakskiidul?
Enamus selle asjaga seotuid on täna jälle maksumaksja raha eest tasustavatel kohtadel.( tööl munsuskaitses,ERR-is jne).see on tõsiasi mis näitab kui silmakirjalik on EAS-i ja päeva Poliitika tegelik nägu.


     muide  27.10 kell 11:32
president THI-l on lihane vend, tegus inimene omas valdkonnas, kes meie kollasesse meediasse ei tiku. Nii et see isatalu on ka tema pärand ja vajadusel saaks ka tema seal midagi toimetada. Miskipärast pole kuulda, et vennad oma pärandit samamoodi käsutaks. Eriti vastik on see selline ülbe ilulemine selles valguses, et me maksumaksjatena taome oma pseudokuningapered priskelt kinni ning peame neid luksuslikult ülal, samas - väikelapsedki ei saa nende elu päästvaid kalleid ravimeid, sest - riigil raha ei jagu! Ja - väga küüniline on meenutada mitte ammust "suurt heategu", kui anti annetusena paar kikilipsu...

No näed,      Kuulaja  25.10 kell 18:04
ongi teistel raske,et sa niiii
loll oled ja veel niiii seda teavitada soovid! :D
Selleks , et uuendusi arvutisse laadida ei pea küll ei rikas ei vaene olema, ainult nii palju ajuraasu, et pakutule YES vajutada või OK! :D
Ja kui sa kavatsed WIN 10 (tegelikult täna isegi äkitselt varsti WIN 11 juba :D) kunagi omale tõmmata, käi arsti juures ära!
Muide, seda ca 1-2 € maksvat lugejat jagati MASSILISELT TASUTA,kasvõi pankades...
Ja seda,et haridus ei tähenda kaugeltki haritust ehk siis haridus lolli ei riku! näeme sinu (4 päeva koostatud ja terve tunni sisestatud!!)
"geniaalsetest esseedest" suureks kurvastuseks tõesti! :( :D
Aga see, et siin 21.sajandil ülikoole ja asutusi lausa ennekuulmatus valguses püüad näidata on liig, mis liig!
Minul on sinust päriskahju, aga vabandamiseks ei näe põhjust, kahjuks.

     triin ikka veel  24.10 kell 13:55
Kuulge, vabandust, ma olen lihtsalt nii erutatud oma jutule tulnud ülbest kommentaarist. Lisan veel seda, et tunnen lähedalt vähemalt üht ülikooli õppejõudu, kellel on ainult Windows Vista. Palun ärge olge nii ülbed teistsuguste võimaluste ja prioriteetidega inimeste suhtes. Ma ei ole kaugeltki ainus inimene, kelle jaoks Eesti ID-kaart muutus mitmes mõttes kasutuks pärast seda, mis juhtus XP ja Vistaga. Ja kaugeltki igas kodus pole ID-kaardi lugejat. Minu kogemus eelvalimiste/e-valimiste ajal näitas, et koguni igas asutuses ei pruugi olla.

     triin veel  24.10 kell 13:26
Vabandust, Kuulaja, mu vastus polnud eriti peenetundeliselt kirjutatud, aga Sinu jutt tõesti solvas ja kurvastas mind. Mina rääkisin oma jutus süsteemist, Sina aga asusid mind isiklikult ründama, kusjuures polnud mu juttu korralikult läbigi lugenud. Minu näide käis selle kohta, et hääletamine pole alati ülilihtne. Ka digiallkirja andmine (paar korda aastas läheb vaja)käib näiteks minul nii - aga ma pole mingi tohutu erand - et kõigepealt lähen panka ja küsin uued PIN-id, kuna eelmised on kadunud. Kodus mul muidugi polegi praegu arvutit, kus saaks ID-kaardiga toimetada, kuna lauaarvutis on XP, ühes läpakas Vista ja see läpakas, milles on Win 10, on riistvaralises mõttes omadega läbi. Koolis on lakkamatu probleem sellega, et näiteks esitlusi on Open Office'is väga kehv teha (muidu on Open Office täitsa norm). Ah jaa, ma ei ole koolilaps, vaid pigem igavene üliõpilane.

     triin  24.10 kell 12:59
no tohoh. Vaat mis ma siit nüüd loen. Lugupeetud Kuulaja on natuke liiga palju virtuaalis viibinud ja ei tea tegelikust elust enam midagi. Mina konkreetselt olin eelvalimiste+e-valimiste ajal teises Eestimaa otsas suht tsivilisatsioonist eemal. Seal oli küll pääs arvuti ligi, kuid arvutis polnud ID-kaardi lugejat. PIN-idega paber oli kaasas. Peas need kindlasti pole ja enamasti on ka paber ise kadunud, sest ainult valimistel neid praegusel hetkel vaja ongi. Läpparites on XP ja Vista. Sry, kõik pole nii rikkad, et kogu aeg uusi programme osta. Pangas kasutan paroolikaarti loomulikult. Mis valimiskohast Sa ise jahud, Kuulaja? Valimas käimiseks oli eeltoodud põhjustel ainus võimalus pühapäeval, kui olin kodus Tallinnas tagasi. Ja ma ei leidnud tallinn.ee lehelt, kus on see koht, kuhu ma füüsiliselt kohale lähen ja lollaka risti teen või linnukese või mis ta oli. St loomulikult lõpuks ma leidsin, kuhu minna ja läksin ka, aga see info peaks igalt poolt sulle otsa vaatama mingite lõustade jms asemel.

Vilets petisest provokaator     Kuulaja  20.10 kell 14:35
Kui sa loll oled, siis Sa ise ei saa sellest aru,ainult teistel on
raske! :( :D
Armas jumal, mis koodidest sa jahud!?! Sisenemiseks vaja PIN 1 -
NELI NUMBRIT!!!!! Digiallkirjaks VIIS numbrit!!!....
Peab ikka ajumaht olema , et neid meeles ei suuda pidada,seda enam, et põhiliselt kasutad ju ainult NELJA!!!!
Sama jahu valimiskoha otsimise kohta! Sa sisened ju ID kaardiga, seega on Sind automaatselt ÕIGESSE KOHTA SUUNATUD ja isegi kandidaatide nimekirja ainult linnuke teha! :D
Kodust kaugel?!? :D
Nett olekski Sind ju aidanud, ole Sa rabas või Austraalias! :D
Huvitav, et NII NOOR mutt,kes isegi võimelda jaksab ja Kuku lehel kooserdada pole kursis, et JUBA AMMU ristinimestel ikka
Windows 10.... :D
Ja anna andeks, ma ei usu, et Sa nii "võimleja" oled, et internetipangas ei käi ja netis makse ei maksa või ei kommi kusagil või ei oma kontot lõustaraamatus jms.

     triin  20.10 kell 11:53
Minu meelest on kõik, mida vaja teha ID-kaardiga, äärmiselt ebamugav. Kui on lugeja, siis pole koode, kui on koodid, siis pole lugejat või pole toetatud programmi (isegi Windows Vistaga ju enam ei saa). Kuna e-hääletamine lihtsalt ei õnnestunud ja eehääletuse ajal olin kodust ja ka teistest valimisjaoskondadest eemal, lükkus mu valimine valimispäevale. Teatan alandlikult, et valimispäeval käis mulle täiega närvidele, et pidin mööda mitut veebilehte taga ajama, kus mu valimiskoha aadress on. Segadust lisas mingi mõistatuslik jutt, et kelle aadress on registris linnaosa või linna täpsusega, need saavad hääletada ainult linnavalitsuses. Mina mõtlen ja mõtlen, et no kahtlemata on mul registris MUU HULGAS ka linna nimi olemas, et kas ma pean siis nüüd Vabaduse platsile ronima jne jne. Aga valimisjaoskonnas oli igatahes kõik kena, kui ma viimaks sinna jõudsin. Mind lihtsalt hämmastas natuke, kui palju ma pidin muretsema ja võimlema, et valitud saaks.

     muide  20.10 kell 11:12
ma küll veel ei tea, kas tuleb jutuks, kuid mainin ette, et Allan Kiil oma (kõrg)hariduselt ongi ujumistreener. Nii et tema tööleasumine spordivaldkonnas on igati mõistetav. Eriküsimus on muidugi see meedias kirjas olnud ametinimetus - see meenutab pigem nõuka-aja tehniku ametikohta, mida sai igale poole suvaliselt tekitada, kui oli vaja näiteks kollektiivi musta kassat täita, selleks sobis "tööle" panna ka õpilaste-tudengite tööraamatuid. Kuni mehed ei ole süüdi ja kinnimajja mõistetud (ja loodetavasti nad karistatud ka saavad), võiksid nad ju tõepoolest (võimalusel) oma erialast tööd teha - Kiilil see siis ujulas treenerina.

     TV vaataja  20.10 kell 11:12
Kas Eesti on annete poolest tõesti nii rikas, et me võime oma tipptegijaid heita üle parda, kui keegi uus keskastme juht tahab teha reforme, mille otstarbekus ei ole ette selge? Teema on tähtis, sest eriala tipptegija vallandati päevapealt - kas sellest on nii raske aru saada? Asi ei ole reformis kui sellises, vaid loovtöötaja üle parda heitmises.

     Alar  19.10 kell 10:43
Hr. Riikoja, küsige reedel kindlasti sm. Muuli käest, mis ta rahandusministri 18.10.2017 esinemisest, eriti sellele järgnenud küsimuste vastamisest RK ees arvab, samuti seda, kuidas ta omaenda aktiivsel osalusel loodud ning pärast korduvalt palavalt kaitstud valitsuse tegevusse suhtub ning perspektiive hindab.

Ja muidugi andke sm. Muulile, nagu ta ise ütles - targale ja laia silmaringiga inimesele, edasi meie kõigi "tänu" selle jama eest, mis on riigis juba toimunud ja veel toimub.
Minu ja paljude teiste arvates on meil täna täiesti kindlalt EV kogu ajaloo kõige rumalam ja saamatum valitsus, aga kuidas sm. Muuli seda hinnangut kommenteerib?


Kenderi teema     meelis  13.10 kell 11:27
Loll jutt, et kõik on lubatud ja "avage internet". Lapsporno on lapsporno ja ka selle tarbimine/allalaadimine interneti kaudu on minu teada karistatav. Miks siis selle teose loomine ei peaks olema? Kender oli piisavalt kaval ja teadis, et USAs pole karistatav ning selle tõttu pääseski. Puhas haiglane kuulsusjanu.

1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-105