Muuli ja Riikoja

Kommenteeri saadet Muuli ja Riikoja

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Elu ei vii edasi ving või vastuseis     tegutseda tuleb targalt  16.03 kell 12:02
(RMK) ja tehase arendaja Est-For Invest tegid algselt eelkokkuleppe .... see oli reageerimiseks Suurim probleem (selle sisu polnud selge)probleemiks oletati ka kindlasti riigiabi küsimust.Et kas ühele konkreetsele ettevõtjale 15 aastaks ilma avatud läbipaistva pakkumismenetluseta suure mahu metsamaterjali lubamine... isegi garanteerib vabrikule poole kogu RMK paberipuidust ...
Garantii pole mingi sõnakõlks(ilmselt on võimalik panna lepingusse Force majeure tingimustes käitumise) aga see ongi pisut hirmutav.Samas kui see on lepingutes kui Est-For-i äririsk,siis pole mingit muud põhjust tehasega sõdimiseks kui Eesti loodus või loodust hävitava plaani kartus.
Kust tuleb see kartus. Rahvas ei usalda oma poliitikuid,oma ettevõtjaid,oma KOV juhte.
Miks poliitikuid ei usaldata on selge(need 101 pole ise kõige ausamad olnud,alustades majonees – kuluhüvitiste teemast ,EU toetuste petmiste, autorolla-sadama-sea toetuse teemadega.Lisame mängud maksudega,aktsiisidega ja lõpetame riigi sotsialismiga).
Miks ei usaldata ettevõtjaid: Palgad on madalad,ettevõtjad ei paista silma suuremeelsusega või sponsorlusega. Siit hoiak: käed eemale loodusressurssidest.
Tegelikult oleks kõva sõna. kui Eesti oskaks kasutada maksimaalselt oma looduslikke ressursse.
Meie aga põletame põlevkivi(selle asemel .et teha keemiatooteid),veame paberipuidu välja(selle asemel ,et seda maksimaalselt kohapeal töödelda),istume suurimate fosvoriidilademete otsas ,oskamata sellest kasu lõigata,ja seeläbi oma majandust turgutada.(Meist rikkalikumad fosforiidilademed on Ukrainas Voroneži ia Kurski vahelises ümbruses, Tsjumi linna läheduses)
Fosforiidi geoloogilise uuringu idee toetamine on probleemi edasilükkamine. Elegantsem kui fosforiidi robustne tõrjumine. Geoloogiline teave on jub olemas– kus maak on rikas ja kus vaene . Puudu jääb tehnilisest teabest: kuidas teha maavarast kaup. Siin on inseneriteadmistes lünk, auk, mille täitmiseks tuleb teha maasse auk(samuti tuleks seda teemat hakata õpetama eesti kõrgemates koolides). Tuleb jätkata sellega, mis fosforiidisõja puhkedes katkestati – alustada proovikaevandamisega, et katsetada nii uut kui ka vana fosforiidi rikastamise tehnikat.
Igasugune kaevandamine rikub keskkonda ja maad. Kaasaegne kaevandamine on aga juba selline, et peale kaevandamist maa ikkagi taastatakse ja on täiesti mõeldav, et karjääridel taastatud maa on kõrgema viljakusega. See on tän tehnoloogiliselt võimalik.Lisaks on kaevandamise tulemusel selleks ressursse


Muuli ja ajakirjanduseetika     Aivar  16.03 kell 11:35
Kuidas seda tänapäeval nimetataksegi, kui ajakirjanduse sildi all avalikku arvamust mõjutatakse?
Miks võimaldab Kuku raadio keskkonnaministri nõunikul metsa teemal sõna võtta jättes samas mulje saadet tegevast "ajakirjanikust"?

Issand , kui õudne!     Kuulaja  16.03 kell 11:25
See siin on juba hullem kui igahommikune
Star Fm-s vananeva köögikata ja kibestunud vanamehenässi püüd end mingite "spetsialistidena" näidata, kus püüdlikult üks "murunärija" püüab oma lausidiootsusi sekka torgata, kahjuks "uudistetoimetaja" õigusega faktide pähe!
Kurb, kui siia isegi "mõtlevaid" jätkub aega raiskama. Ei tea, kas sellise taseme tõttu ongi pea kõikide saadete kommenteerimine selles raadiopunktikeses rangelt keelatud?! :(

elatis     Meelis  09.03 kell 20:49
Elatisrahast rääkides sai Muuli sel korral maha ikka erakordselt idiootse ja läbimõtlematu avaldusega. Mõelge korraks, kes on see tark ja missuguse metoodikaga arvutades suudaks välja selgitada nö adekvaatse kuluvajaduse iga konkreetse lapse kohta? Kui palju vajab reaalselt raha nt laps, kes käib erakoolis ja neljas-viies huviringis või trennis ja kui palju vajab nö tavaline maalaps kusagil Kükametsas? Kui oleks nii, siis suudaks iga vähegi kavalam vanem oma lapsele sellise kuluvajaduse kokku tõestada, et oi-oi-oi. Igasugune miiminumpalk kahvatub selle kõrval. Ja see kõik ei sõltuks siis ju karvavõrdki sellest, kui palju elatise maksja teenib, vaid üksnes lapse "vajadusest".

8000 kodanikku - unustatud?     Indrek Mustimets  09.03 kell 15:47
Tänases saates jäi kõlama nagu oleksid vaid Tartu linnavolikogu 49 liiget erinevatest erakondadest + linnavalitsuse liikmed tselluloositehase vastased ja neil kõigil on 1 ja ainus huvi: valimistel hästi esineda. Kahjuks ei märganud või ei taha ajakirjanikud märgata, et üle 8000 kodaniku on tselluloositehase vastu oma allkirja andnud ja tartlased ei soovi seda tehast. Alustame sellest.
Teiseks jäi mulje, et uhked ministeeriumihärrad on need, kes Tallinnas ootavad, millal alamad Tartust nende juurde küsimusi küsima tulevad. Kui RIIK on plaanimas Tartusse miljarditehast, siis on eelkõige eriplaneeringu algataja ehk ministeeriumi auasi (jah, seda sõna kahjuks ministrite ja nõunike töörutiinides kirjas ei ole) tulla ISE Tartusse vm ja öelda, "kuulge, meil on teie linna ja 100 000 elanikuga sellised plaanid". Kas selles on midagi imelikku ja ülejõu käivat?
Tartlased ei pea tõepoolest ootama ära uuringuid, mis ütlevad lõppkokkuvõttes, et jõe seisund halveneb (sest tark tartlane ju taipab, et mingi nipiga see tehas jõge paremaks ja puhtamaks ei tee - isegi uuringuga mitte).

midagi     arno  02.03 kell 12:14
Kui härra Muulile meeldib oma sünnipäeval karulisalat üle soolata, siis on see loomulikult tema enda asi, kuid kui presidendi ametkond suvatseb korraldada ebaadkvaatse presidendi vastuvõtu, siis on see hoopis erinev asi.

Härra Muuli sisutu jutt     arno  02.03 kell 12:05
Muuli väide, nagu peakski sünnipäeva nii korraldama, et kutsutakse poolteist tuhat külalist kokku, kes peavad neli tundi püstijalu saamatult korraldatud eeskava vaatama, selline väide on ikka tuntud isiku jaoks lihtsalt küündimatu ja kui sellel tuntud isikul pole presidendi ametkonna tegevuse kohta midagi ütelda, siis võib ta selle koha pealt ka vaikida, tal on selleks õigus.

tuleb kom korda uurida     siis otsustada  02.03 kell 11:55
Kõik täna ehitatavad tõsised tootmised on suured,palju suuremad kui Eesti keskond välja veab...
Tookord kui Eesti konkureeris BMW koostetehase eest ,oldi valmis maa tasuta ja kommunikatsioonid rajama ja mida kõike veel...
Täna ilma midagi uurumata on seis selline "EI,EI EI".

Kui ei siis ei,aga pole siis vaja kurta ,et Pelleti kuningas Graanul Invest ostab metsaomanikelt ja ka riigilt odavalt puitu(liiga odavalt müüja jaoks) ja sadamad on täis välja veetavat paberipuitu(tootmised ja kasumid toimuvad/saadakse mujal)
Samas kui kogu vaba puit läheb vaid ühte tehasesse...ja keskonnamõjud on teadmata-uurimata... mine võta kinni kus on tõde.

Tartu vangla     Mati  02.03 kell 11:43
Ansip ütles mitte Tartu vangla vaid vangide arvu kohta. Üle 500 ei tule

erapoolik e. lihtsalt     poolik  02.03 kell 11:30
Muuli pole enam ajakirjanik ja Pole ka Poliitik.

Muuli on IRL peast jalust ja ajust.

Seega pole ta enam raadios huvitav ja adekvaatne.

Oh, teid     poliitikuid  02.03 kell 11:22
Kui tööviljakuse kasv on palgakasvust palju madalam ja palgakasvu põhimootoriks on avalik sektor, siis on see kõige kindlam tee varem või hiljem saabuvale kollapsile. Rõõmustamiseks pole mingit põhjust ja eesootav valimisteeelne järgmise aasta riigieelarve paneb populistpoliitikute abil veel ühe matsu

     Reimo  16.02 kell 11:21
Hallo Muuli, kas teil on juba lipu seadusega vabadus võetud?
Hümni seaduse mõte oleks riigi süboolikat kaitseva piiranguga, mis ahistaks kordades vähem vabadust kui nt maksu,- kriminaal- või liiklusseadus.

     Vallo  16.02 kell 11:20
Mis siin ikka imestada, et Kala-Kalle ei saa aru miks on hümni seadust vaja. Trüginud alfaidiootide hulka, hakkab mõistus kaduma

Kultuuritute mölkate riik ja rahvus      Roosk   16.02 kell 11:15
sm.Muuli on muidugi täiesti kultuuritu mats elu aeg olnud ja siin nagu teema lõppeb. Kuku raadio kui kultuuritute ja harimatute mölakate ja kollaborantide kõnetoru aga ei suuda täna enam ilmselt millegiga üllatada. Küll tuleb aga teie suguste tund ka üks kord jällegi vääramatult.

     Alar  09.02 kell 23:08
Tänasest saatest sain teada:
1. Maksude, sh. aktsiiside laekumise prognoosi teeb RM vastav osakond.
2. Valitsusel, sh. rahandusministril jt. poliitikuteln pole õigus seda muuta.
3. Kõik poliitikud, vähemalt IRL-st teavad, et aktsiiside prognoos on täiesti vale.

Oleks Indrek Riikoja kasvõi 5% ajakirjanik või kasvõi natuke mõtlev inimenegi, siis oleks ta pidanud küsima koheselt järgmised küsimused:
a. Kuna RM osakond on prognoosiga juba korduvalt võssa pannud ja täielikku ebakompetentsust üles näidanud, siis mitu % osakonna koosseisust on selle eest vallandatud? Kui kõik poliitikud teavad, peaaegu kõik teised prognoosijad ütlevad juba üle aasta ning ka muu maailma praktika näitab, et kiirelt tõstetud aktsiiside laekumise RM prognoose ei saa uskuda, siis kas see tähendab IRL rahandusministrite täielikku küündimatust, kui ikka veel pole meetmeid tarvitusele võetud, et prognooside kvaliteeti tõsta?
b. Kui kõik poliitikud teavad, et RM prognoosid ei kõlba kuhugi ja samas on küllaldaselt prognoose, mis on palju, palju tõenäolisemad, siis miks valitsus RM prognoosid eelarve koostamisel aluseks võtab ja lisaks veel sama reha otsas lausa korduvalt tammub? Kas poleks mõtet vähemalt püüda ülejäägiga eelarve teha? Või ei võimalda valitsuse, eriti rahandusministri ja RK rahanduskomisjoni "tase" isegi nii elementaarsest asjast, nagu riski kontseptsioon aru saada?

Oleks Indrek Riikoja kasvõi 5% ajakirjanik, mida ta kahjuks ei ole, siis kutsuks ta stuudiosse nii rahandusministri(d) kui ka rahandusministeeriumi prognooside osakonna juhtivad jõud ja uuriks, mis siis ikkagi toimub. Miks maksumaksja oma maksude eest nii ebakvaliteetset teenust saab ja kas äkki poleks mõtet hakata prognoose mujalt sisse ostma ning soss-sepad RM-st vallandada.
Soovitaks ka vaadata 25.11.2016. a. Kolmeraudset. Saab ilusa võrdluse riigi kõrgemate ametnike kompetentsist võrreldes eraettevõtte omaga kusjuures esimesel peaks olema käsutada tuhandeid kordi suurem analüütiline võimsus, mis paistab lohisema, nagu juba mädanenud ja läbikulunud mõisa köis.


     Tiit  09.02 kell 12:06
Kuule Muuli, Tallinna LV ostab ju KuKU-sse aega Linnatunnis. Ja miks peaks ostma aega meedias, mis pidevalt teda peksab?

     Enn  09.02 kell 11:55
Samasoolised võivad teha paraade nilbete rõivaste ja tantsudega, samasoolised võivad kasvatada lapsi, mehed võivad naisi jalgadega peksta jne. See KÕIK on lubatud EV-s, kuid nõuka aja EESTI lauljatega kontsert, kus pole midagi nilbet - vot see on TABU. MIKS??? Sellist EV ma ei tahtnud.

Kuule muuli,     kas oledki nii loll?  09.02 kell 11:52
Küsimus EI OLE LAULUDES!!! Küsimus on selles, et agur reklaamis seda punavappide ja lippude all lausega "kingitus venemaale" ja ütlemisega "unustame ja andestame"
Andestada saab sellele, kes vähemalt tunnistab oma süüd aga mitte sellele, kes selle peale teatab, et teie iseseisvus on geopoliitiline katastroof ja vähe me veel teid tapsime ja küüditasime.

     Mart  09.02 kell 11:23
RIIK peaks raskelt maksustama MEEDIA pidevalt alkoholi reklaamimise eest. Sest alkoholiaktsiisist ketramine söögi alla ja söögi peale on lausreklaam alkoholile ÄRA TÜÜTAB.

     mnjah  02.02 kell 11:54
tore kuulda, et Muuli peab valikuvõimaluseks seda, kui naistest tehakse palgalised riiklikud lapsetootjad, seega muutes lapsed (tööstus)toodanguks. Nüüd on küsimus, kui kaua makstakse nendele tootmisvahenditele seda palka ja kui suur toodang peab olema, et saada pensionile. Ja mis vanuses need naised pensionile saavad? Kas see palk tõuseb ka selle arvelt, kuidas lapsed kasvatatud-koolitatud saavad ja mis vanuses tuleb neile lastele panna peale "võimalus" asuda ise palga eest rahvastikku taastootma - kas 16 aastaselt juba võib, sest valima nad ju juba saavad? Ja - seda teemat ning neid elulisi küsimusi tuleb veel ja veel, juba sellestki, et kes garanteerib kogu sellele tootmisüksusele vajaliku elupinna ja -kvaliteedi jms. Ja kuidas sel tootmisüksusel/lapsefarmil selle sigitajaga lood on - kas antakse spermapangast või on mehel kah oma naist-peret toetav (palgaline) roll. Ja kui suurt terviklikku lapsetootmisüksust oleks valmis Muuli ise koos hoidma ja - kui kaua.

1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-158