Digitund

Kommenteeri saadet Digitund

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

bitcoin     olaf  11.12 kell 11:53
Bitcoini valuutaga võrdlemine on väga õige. JA näiteks usa dollar on fiat raha, st põhineb ainult usalduse peal. Rahal EI OLE sisemist väärtust, raha on füüsiliselt lihtsalt paber (või suvaline number kontol). Rahale annab väärtuse ainult see, et tema eest saab tooteid ja teenuseid vahetada. Investeerida tasub toodetesse ja teenustesse, mitte valuutasse. Bitcoini väärtus on niisamuti ainult võime vahendada tooteid ja teenuseid, nagu teised fiat rahad. Kas bitcoin on ainuke vahend, kas see tehnoloogia on monopol? Ei ole, see on kopeeritav tehnoloogia. Seega on praegune boom gambling, mitte investeering.

Harimatud inimesed lõhuvad eetrit      Stop   20.11 kell 11:35
Kulge Eesti klounikesed lõpetage see valetamine ära eetris ja verbaal-interneti mängimine olukorras kus haridust on nii vähe, et isegi ei suuda analüüsida keskooli tasemel mida suust välja aetakse. 1,9 sec / 100km/h? Vargast ja kriminaalist Elon Musk tuleb lavale valetab nii räigelt ja absurdselt, kui üldse võimalik ning pooleajulised löövad jälle käsi kokku. Olge tatid kena rääkige oma telefonidest millest te midagi ei jaga aga jätke see transpordi sektor vahele, mis on teile kompetentsi, teadmiste ja oskuste puudusmisel alati nii võssa läinud, et kui ajakirjandus eetikakoodeks Eestis kehtiks ei tohiks teid eetris pidada mitte sekundit. Kahju mida te aga valeuudiste levitamisel teede on umbkeelses riigis varsti samaväärne AK uudistega või kuku propaganda raadios nende toredate kloun kommunistide tehtavate majandus"uudistega". :D Minge kooli tõesti ja olge kena tehke avalikus kust on see teie kompetents ikkagi pärit mida te esindate ja ise endale ise olete omistanud? Millel see rajaneb ikkagi? Mis koolis käisite, mite ära teinud olete, mis tööalased saavutused on ettenäidata experdi staatusesse maandumisel? Või rajaneb kompetents Toompea meetodil ikkagi vaid? Arvestades praagi kogust tundub küll viimast.

     siim  13.11 kell 20:29
bluetoothiga radikakontrollerit tahad siis kui sul on üks keskne kontrollpunkt kust kogu kodu juhtida.

Näidiseks võib vaadata näiteks home-assistant platvormi(open-source, laia toega jne...)

use-case'id:
1. lähed magama, läheb temperatuur automaatselt madalamaks
2. lahkud kodust, läheb temperatuur automaatselt madalamaks
3. hakkad töölt kodupoole minema, läheb temperatuur automaatselt kõrgemaks
jne...

Ehk siis, igasugune koduautomaatika & "tark kodu" on täielikult läbikukkunud kui "asjade juhtumiseks" peab kasutaja ise midagi tegema(äpi lahti vms...)

Tark kodu muutub huvitavaks ja ägedaks siis kui saad kõik need erinevad süsteemid koos enda heaks tööle panna. Seni kuni seda pole tehtud on asjal lihtsalt "show" effekt ja erilist kasu sealt ei tõuse.


mis meil on teha kohtus     Infineoni või Gemalto vastu?  06.11 kell 12:13
Turvarisk puudutas eestis ligi 800 000 ID-kaarti,sama kiip oli paigaldatud ligi miljrdile ID või digi kaartile,seega Eeesti probleem on 0,% kogu kaartidest.
Miks Eesti riik sellise( ühe maailma suurima kiibitootja) kiibi ostis?
Ilmselt vähempakkumise e.odavaima hinna pärast...
kiipe paigaldas Šveitsi firma Gemalto, kes tootis Eestile need ID-kaartid.Kiipe aga tootis Infineon neile alltööna...
Ja Meie IT tellijad olid nõus

Infineon Technologies AG on Saksa pooljuhttoodete tootja, mis asutati 1. aprillil 1999, Siemens AG pooljuhte tootnud üksuse eraldumisel eraldati juriidiline isik 30. septembril 2016 Infineonil on ca. 36 299 töötajat üle maailma. 2016. majandusaastal käive oli 6 473 miljardit eurot.
Eesti 2017a Riigi Eelarve ca.9,42 miljardit eurot..

Kus on Internett Eestis ?      Giga Bollocks   30.10 kell 11:58
Kogu selle sm.Palo möla peale küsiks ikka, et kuna tuleb Eesti rongiliinidele, põhimaanteedele ja laevadele tuleb kas või 3G kasutamise suutlikus? Propagandateenistus teatas, et Eestis on igal pool Internet ju!

Tulime Eestisse mida polnud oli kõik see mida Eestlased lubasid, et Eestis on...

nn maainternet     Martti  30.10 kell 11:30
Elan maal ja/või maapiirkonnas ~15 aastat. internet oli ja on endiselt, kui on elekter. Net käib üle õhu. netflix toimid, youtoube toimib, telekas üle neti toimib, kõik toimib. Lihtsalt öeldes tagage elekter ja jätke maainimeste lollitamine.


Kus on kühvel?      E-valimispettus  23.10 kell 11:49
Kui ruuter on parandamata, siis mis kasu on klientide linux, android, ios, windows Wifi pakettide parandamisest?
Oma parandatud seadmega ühendute turvaauguga wifi ruuteri külge, kus juba ootab ees ründaja?

vale info     Toomas  16.10 kell 17:59
Tere! Tänases digitunni saates edastasite vale infot E hääetamise kohta. Hääletanute koguarv oli 587 297. sellest E-hääli 186 034 .Seega 31,7% , mitte 16,9 nagu saates väitsite. Võiksite enne välja ütlemist kontrollida andmeid.

idu pidu     Jaak  16.10 kell 11:49

7e päeva e-hääletamist ei ole sama 1e päevase hääletamisega ehk selline valimiskorraldus ei ole ühetaoline, mis on nõutud põhiseaduses.

     huviline  09.10 kell 11:49
ISDN koodekid kõrgrkvaliteediliseks heli sünkroonseks ülekandeks viivisega 2-3 millisekundit(ja seda olenemata vahemaast) võeti pro audio maailmas kasutusele juba üle 20 aasta tagasi.

     taustalugu  09.10 kell 11:36
Tere,
Mis selle taustaloo nimi oli?
Mängis just hetk tagasi (11:30-:11:34) vahemikus peale 11:30 uudiseid.
Tänud ette.

     vatikann  21.08 kell 20:20
Kerge vaimse puudega võistlevad omavahel terroristid (Marseille" s), kerge füüsilise puudega pääseb aga olümpiamängudele.

Operaatorid ae!     madis_l  17.07 kell 11:33
Kuulge operaatorid - oleks elementaarne, et Lastele suunatud paketis oleks eritasulised kõned, SMS'id ja kõik muud muud raha väljapetmise trikid vaikimisi kinni keeratud. Aga ei, pigem lisatakse veel ründevektoreid.

     Tiiu  17.07 kell 11:16
Muidugi on meeldiv meeste ind, aga minul on küll küsimuseks see, kuidas inimene (või kaup) oma inertsiga toime tuleb lelle imemasina kiirendusel ja pidurdusel. Muus osas ei ole ju tõepoolest kahtlustki, et sellise masina saab ehitada. Järsku on ikka nii, et IT ei anna õigust ülbe olla ja muud seadused kehtivad ka digiajastul.

19. juuni saade     Maik  26.06 kell 11:27
PALUN, toimetage see Roonemaa sealt stuudiost minema. Nii vastukarva tema jutt. Asjast ei tea midagi aga niisuguse ülbitseva ja üleoleva jutuga koguaeg. Tee teemad endale enne saadet selgeks, ei suutnud kuulata lõpuni tema mula

Adekvaatsust, palun.     Keegi Troon  24.06 kell 8:43
Kuulasin 19. Juuni podcasti. Olen klemm ja harva jätan mõne vahele Seekord aga ajas R lappama. Teema oli ümber Apple auto. Läbi käis selline üleolev paikapanek saatejuhi poolt, et õuna viimase aja suurim saavutus ongi ainult iInfinite Loopi uus peakorter! Ja edasi tuli, lihtsalt vale, et mitte öelda häbematu vale. Selgitan- saatejuht väitis enesekinlalt, muuhulgas et pole KEDAGI kes oleks rahul uue puuteribaga MBP' ga!?! Alandlikult näiteks teatan, et mina olen. Tean muideks veel mõnda. Närvidele hakkas mitte niivõrd kallutatus ja kuivõrd saatejuhi ebasobiv toon ja ülbitsemine.
Kuulmiseni.

?     Tarmo  20.06 kell 16:52
Olen Teie saate pidev kuulaja kuid täna ei suutnud lõpuni kuulata :( Roonemaa hakkas nii vastu, et lausa vastik hakkas!
Sorry aga nii ta on, loen la teiste samasisulisi kommentaare.


     Ants  10.06 kell 8:09
Palun kaaluge nii rumala inimese nagu Henrik Roonemaa välja vahtamist saatest. Valus on kuulata.

Rändlus     Harry  29.05 kell 11:53
Tere,
kuidas rändlustasude teema on lahendatud Soomes (samad operaatorite puhul), kas ka sama jutt mis meil?

Passipilt     Golden chain  29.05 kell 11:43
Kui sa ei tea, kes nüüd ikkagi passist koopia saatis, siis... IS+ selliseid uuendusi ainult hommikusöögiks sööks... sellest punktist sujuvalt üle sõita on leebelt öeldes imelik.

1-20 | 21-27