Reisirada

Saatejuhid
Thea Karin
Saate aeg
Pühapäev kell 16:00-17:00

Kuula eetris olnud saateid

REISIRADA 16.aprill 2017

Ühed erilised pühademunad on kõrgeima luksuse sümboliks ja ülirikaste ihaldusobjektiks, mille hindu suudavad tasuda ainult oligarhid Venemaal ja Araabia sheikid.  Kreeka kuulsaima kullassepa looming on kinkinud meile ka Olümpia tõrviku. Reisirada briljantide ja teemantite, kulla ja disaini ja  maailma, millest ei puudu ei munad ega munarakud.  Reisirada pühapäeval kell 4, saateuht Thea Karin

REISIRADA 2.04.2017

Miks tunneme end mõnedes lennujaamades paremini kui teistes?

Skytraxi tulemusel on juba neljandat korda rahvusvahelisel skaalal esikohal Singapuri Chiangi lennujaam. Singapurile järgneb Incheoni lennujaam Seoulis. Top 10 seas on Jaapan ja Zürich, Heathrow ja HongKong. Ainukese üllatusena lisandus Doha lennujaam Kataris, mis veel 2015 oli 22 kohal ning seekor valiti  top 10nesse.
Müncheni lennujaam saavutas 2016 aasta Skytraxi küsitlusel rahvusvaheislt kolmanda koha, mis paigutab ta Euroopa lennujaamade seas esikohale.

www.munich-airport.de

Poola lennuliin LOTi peakorter on Varssavis. Reisirada heidab pilgu LOTi muuseumisse, kus on mitmeid meeneid lendudelt paavstiga ning uurib, miks on LOTi logoks kurg.

www.lot.com/Polish_Airlines‎

Aviarepi Tallinna kontoris heidame pilgu seinale, millel leiab  lennufirmade logod ja osaliselt vägagi eksootlised nimed. Mida kujutab siis endast täna Aviareps, sellest räägime tema Eesti juhiga, kelleks on Leela Lilleorg.

www.aviareps.com/

Muusikat kuulame saksa grupilt Geier Sturzflug


REISIRADA 26.03.2017

Kohtume saates ühe eestlasega, kes on väga huvitaval viisil seotud Eestiga ning kes ehk eestlaste seas, kes on Eestist lahkunud või Eestise tulnud või ka tagasi tulnud, kõikide nende seas jälle omamoodi nähtus. Tema elus on olnud palju erandlikke olukordi . Kõige tihedamini oli ta Eestiga seotud aastal 2011 kui ta võttis osa presidendi kirjatalgutest nimetuse all Eesti ustest sisse  välja.

Korraldajateks oli : Tartu Ülikooli eetikakeskus ja Vabariigi Presidendi Mõttekoda.

Kirjatalgute kaheastmeline žürii valis välja kokku neli inimest, kolm nendest oid: Mihkel Kama, Kadri Raudsepp ja Margit Tõhk. Neljandaks oligi Ragnar Mägi. Aga Ragnar suutis ka siin luua erandi.

Kuulame, kuidas algselt ainult lingala keelt rääkiv poiss hakkas rääkima eesti keelt ja sai oma kodumaaks Eesti.

TÜ eetikakeskuse 2013 aasta raamat „Eesti ustest – sisse, välja" pani kaante vahele  Kõned, artiklid, esseed” , milledes oli ära toodud eestlaste rände teemalisi kõnesid, arvamusartikleid ja esseid. Raamatu sissejuhatuses kirjutas professor Sutrop, et selle üle, et inimesed rändama lähevad, ei peagi imestama ning jagas mõtet, mille ütles Eestiga seoses välja ka Raganr Mägi: tulnud Kongost, ennast pikalt sidunud Belgiaga, vaatab ta Eestile  kui kodumaale ja siis tundega, mis asub pigem südames kui peas.

 

REISIRADA 19.03.2017

Kui küsida gurmaanidelt, kes on need prantsuse kokad, kellenimi neile kohe pähe tuleks, siis on selleks kindlasti Paul Bocuse ja Alain Ducasse. Kui aga vaadata tagasi ja rääkida suurtest oskustest ja kokakunsti revolutsioneerimisest, siis kõrgub üle kõikide üks mees. Tema nimi on Auguste Escoffier.

Räägime Prantsusmaast ja kokakunstist ja sellest, kuidas see kokakunst eesti peakokkade kaudu jõuab ka Eestisse. Juba kolmandat korda tulevad ühel kevadisel päeval kokku viiel kontinendil üle 2000 koka, et tähistada prantsuse gastronoomia suurepärasust. Ürituse nimi on  Goût de / Good France ja aset leiab ta täpselt 21.märtsil. Õhtusöök, mida valitud restoranid sellel päeval pakuvad on Hommage, austusavaldus prantsuse kokakunstile, mis jääb innovatsiooni ja ajatute väärtuste vahele nagu seda on nauding ja tervislik toit.

Räägime Prantusmaa Suursaadikuga Eestis, tema Ektsellents Delmas-Schereriga sellest, mis on tema jaoks prantsuse köök.

Reisirada tutvustab kolme restorani, mis osalevad sellel erilisel üritusel 21. Märtsil 2017 nende peakokkade kaudu, kelleks on Timofej Manahhov, Marko Sõmera ja Rasmus Treial. Sommeljee Igor Sööt lisab teavet prantsuse veinide kohta, mis täiustab prantsuse kööki.

http://france.fr/fr/actu/gout-france-good-france-1


http://www.hotelstpetersbourg.com/

http://www.swissotel.com/tallinn

http://www.schloesslehotel.com/restaurant/tallinn-restaurant/​

http://www.vinsdefrance.ee