KAVA


6.00 Järjejutt John Fowles „Liblikapüüdja“ Postimees kirjastuselt. Postimehe romaanisarja teine raamat. Eraklik ja seltsimatu mees-liblikapüüdja röövib kunstitudengist neiu ja hoiab teda enda üksildases maamajas kinni kui oma kollektsiooni kõige kaunimat ja haruldasemat eksemplari. Clegg on üles kasvanud väikekodanlikus õhkkonnas, mis on teinud temast kalgi ja isikupäratu inimese. Psüühilisest hälbest ajendatuna viib ta ellu painajaliku kinnisidee, kuid tal tuleb peagi tõdeda, et röövija ja tema ohvri suhted kujunevad tegelikkuses varasemast ettekujutluspiltidest sootuks erinevaks. Loeb Priit Rand.
7.00 Nädala Raamat Reet Hiiemäe „Usundid ja vaimsed õpetused Eestis" kirjastuselt Varrak. Mil määral leidub Eestis kabala, spiritismi, woodoo või maausuga tegelejaid? Kas Gunnar Aarma ja Osho õpetuste järgijate kogemustes on sarnasusi? Reet Hiiemäe tutvustab oma raamatus sadat Eestis levinud usundit ja vaimset õpetust ning vastab paljudele vaimsuse avaldumisega seotud küsimustele. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
8.00 Meretund Tallinna Sadama infrastruktuuri divisjoni juht Peeter Nõgu räägib Vanasadama arendusplaanidest. Eesti võistkonna kapten Tõnu Tõniste ja liige Mati Sepp kõnelevad ettevalmistustest võistluseks SSL Nations Gold Cup. Oma päevikute põhjal koostatud raamatust „Ümber ilma“ räägivad Maibi ja Uku Randmaa. Saatejuht on Vallo Kelmsaar.
9.00 Neeme Raud. Siin Laisklemise kiituseks. Miks ei jõudnud Iraani-teema, mis aaasta alguses maailma pinevil hoidis, ÜRO Julgeolekunõukogusse? Maailma mastaabiga Eesti mees - August Komendant. Saadet juhib Neeme Raud.
11.00 Tarkade Klubi
12.00 Keskpäevatund
13.00 Publikumärk Liis Seljamaa. Sel korral on Publikumärgis juttu lavastusest Onu Remuse jutud, 60-aastasest ajakirjast Täheke, Tanel Rubeni esimesest suurest juubelist, Rahvakultuuri Keskuse jutukooli lugemisväljakutsest ja näitusest "Kui teatrituled süttisid...". Saatejuht on Liis Seljamaa.
14.00 Ilmaparandaja Seekord vaatame kuidas meie ettevõtetes pingutatakse paberivabaks saamise nimel Selveri ja riigi lennufirma Regional Jet näitel. Räägime ka vabatahtlikest päästjatest ja uurime miks nendega liituma kutsutakse. Saates kõlavad ka metsareporter Lendorava uudised ning Kristel Vilbaste mõtisklus teemal tõde ja õigus tänapäeval. Saadet juhib Rein Pärn.
15.00 Filmikägu Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.
16.00 Restart Restardis on külas Eesti idufirma Myspotit, mis tegeleb koosolekuruumide vahendamisega juhuks, kui sa tahad oma koosoleku teha kontorist väljas. Aga see pole veel kõik, nende pikem eesmärk on praegu ebaefektiivselt toimivad koosoleku paremaks ja efektiivsemaks teha. Stuudios on Myspotiti kaasasutajad Hardi Kinnas ja Mikk Puurmann, saadet juhivad Henrik Roonemaa ja Taavi Kotka.
17.00 Mõtle tervelt Marek Strandberg. Kas teadsite, et alkoholi kuritarvitamine ja alkoholisõltuvus ei olegi sama nähtus? Kas autoroolis on vaid alkoholisõltlased või leiavad sinna tee hoopis muud tegelased? Kas roolijoodiklus on teadlik või haiguslik tegevus? Kuidas sellel vahet teha ja kuidas sellega toime tulla? Kas pehmeteks kutsutud mõnuained asendavad alkoholi või segunevad sellega tarbimises? Kuidas alkoholisõtluvusega ühiskonnas toime tulla, kui sellega on üldse võimalik toime tulla? Mõtle tervelt saate külalisteks on Anneli Sammel Tervise Arengu Instituudist ja Katrin Kerr Viljandi haiglast. Saatejuht Marek Strandberg, sisutoimetaja Katrin Idla.
18.00 Keskpäevatund*
19.00 Nädala Raamat Reet Hiiemäe „Usundid ja vaimsed õpetused Eestis" kirjastuselt Varrak. Mil määral leidub Eestis kabala, spiritismi, woodoo või maausuga tegelejaid? Kas Gunnar Aarma ja Osho õpetuste järgijate kogemustes on sarnasusi? Reet Hiiemäe tutvustab oma raamatus sadat Eestis levinud usundit ja vaimset õpetust ning vastab paljudele vaimsuse avaldumisega seotud küsimustele. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
20.00 Publikumärk*
22.00 Muuli ja Riikoja*
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Filmikägu 0.00 Vutikohus* 01.00 Mõtle Tervelt* 02.00 Tarkade Klubi* 03.00 Publikumärk* 04.00 Ilmaparandaja* 05.00 Rõõsikad*