KAVA


8.00 Ärataja Liis Seljamaa ja Kristiina Alliksaar.
10.00 Kuue samba taga Mis pakub teadlastele huvi rahvakunsti uurimisel? Milline on villalabori osa? Kui populaarsed on rahvusliku käsitöö erialad ja mis mõjutab meie väärtushinnanguid? Aga mida näitab võrdlus naaberriikidega? Saates on Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna juhataja Ave Matsin. Küsib Madis Ligi.
10.30 Nädala Raamat Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Karula kandis tegutsenud fotograafidest ja koolmeistritest vennad Carl ja Johannes Luckinid on pärandnaud meile üllatavalt suure fotonegatiivde kogu. Seda oli Johannese tütar hoidunud oma pööningul ja lõpuks avanud selle oma väimehele – südamearstile ja välikirgile Tiit Merenile. Meren on neile piltidele lisanud lugusid ja arhiividest saadud haakuvaid fotosid. Nii ongi kokku saanud raamat “Kaagjärve Veenus”. Meren on nimetatund Kaagjärve Veenuseks aktifotol kujutatud naisolendi, ühe paljudest, milles on graatsia lebamas maalidest laenatud poosis magamiskambri voodil. Hõbenegatiivid on detailitäpsed ja nii on selgelt eristatav iga kui kehadetail. Ka paljajalu toimetamisest parkunud jalatallad. Detailitäopsus on see, millega need fotod köidavad. Mitte ainult aktifotod mõistagi, vaid eluolupildid. Seda nii Eestist kui Vend Carli missionitööst Ida-Aafrikas. Tiit Mereni köitvate lugudega raamatus on pilte sünnist surmani, kodust koolini, tööst puhkuseni. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
10.45 Järjejutt Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand. Kui maastikuajaloolane Glyn Peters leiab kogemata foto, millel on jäädvustatud tema varalahkunud naine hoidmas käest kinni teisel mehel, kukub kokku tema senine arusaam minevikust, koos veedetud aastatest ja abielust. Ajaloolasena on Glyni ülesanne lugeda minevikku, kuid nüüd on ta sunnitud professionaalseid uurimisoskusi rakendama enda isikliku ajaloo tõlgendamiseks. Kõikudes emotsionaalse peapöörituse ja sundmõtete vahepeal, asub mees uurima, kes oli tema abikaasa tegelikult. Miks alustas naine kõrvalsuhet? Kas armukesi oli rohkem kui üks? Kas kogu nende ühine elu oli vale?
11.00 Digitund Digitunnis räägime uue Samsung S20 kasutuskogemusest, koroonaviiruse mõjust tehnoloogiale, sellest, kuidas ka Eestis võivad varsti hakata kaubad riiulitelt otsa lõppema ning sellestki, mida tähendab Eesti uus nn eletkritõukside seadus, mida see muudab ja mis samaks jääb. Saates Henrik Roonemaa, Mailiis Ploomann ja Meelis Väljamäe.
12.00 Kuku Muusika
13.00 Eesti Vabariigi sünnipäeva eriprogramm Vabariigi Aastapäeva erisaates on külalisteks Ugala teatri liikmed, näitleja Peeter Jürgens, dramaturg Liis Aedmaa ning teatri loominguline juht Tanel Jonas. Juttu tuleb Vabariigi Aastapäeva tähistamisest, tegemistest ja toimetamistest teatris, aga ka muredest ja rõõmudest 102-aastases Eestis. Saatejuht on Anna Põld.
14.00 Kuku Muusika
15.00 Eesti Vabariigi sünnipäeva eriprogramm 24. veebruar on Eesti sünnipäev. Aga on ka Gregoriuse kalendri sünnipäev, Kuuba iseseisvusrevolutsiooni aastapäev ja päev kui USA-s kangutati esmakordselt ametist presidenti. Nii need, kui teisedki 24. veebruaril ajaloos toimunud tähtpäevad reastab Timo Tarve üles 24. veebruari erisaates sel päeval kell 15.
16.00 Kuku Muusika
17.00 Eesti Vabariigi sünnipäeva eriprogramm Lõppenud on ekspeditsioon Antarktikasse, mille eesmärgid olid 200 aastat tagasi toimunud ajaloolise mereretke meenutamine, Eesti tutvustamine, teadusuuringute tegemine, mereteaduse ja merenduse populariseerimine ning keskkonna- ja kliimaprobleemide teadvustamine. Eesti Vabariigi aastapäeva erisaates teeme tagasivaate sellele ekspeditsioonile. Saatejuht on Vallo Kelmsaar
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand.
19.00 Klapid pähe Värsket muusikat valib ja tutvustab Taavi Otsus.
20.00 Digitund*
22.00 Keskpäevatund*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 3.00 Digitund 4.00 Klapid Pähe 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat.