KAVA


6.00 Ärataja
9.35 Piloot Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate toimetajaks on Margus Kiiver.
9.45 Ärataja
10.00 Kuue samba taga Mis mõtetega loodi 30 aastat tagasi molekulaar- ja rakubioloogia instituut ning kuhu on ta tänaseks jõudnud? Millised on praegused teemad, probleemid ja tulevikusuunad ning kuidas käib teaduse populariseerimine koolides? Vastab direktor prof. Toivo Maimets. Küsib Madis Ligi.
10.30 Nädala Raamat Jaan Tamme „101 Eesti kindlust ja kaitserajatist" kirjastuselt Varrak. See ainulaadne raamat annab ülevaate viie tuhande aasta jooksul Eestis kasutatud kaitserajatistest. Pea kaks viiendikku raamatust on pühendatud muinasajal rajatud linnustele. Seda täiendab ülevaade kindlusehitistest Eesti Vabariigi kirdepiiril ja Alutagusel, aga samuti kaitseväe kasarmust Rakveres ning Mereväe Ekipaažist Tallinnas. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
10.45 Järjejutt Jevgeni Vodolazkini „Aviaator“. Kirjastuselt Postimees. Loeb Rando Tammik. Noor mees ärkab haiglavoodis. Tal ei ole aimugi, kes ta on või kuidas ta sinna sai. Arst ütleb talle ta nime, aga ta ei mäleta seda. Ta ei mäleta midagi. Lootuses taastada enda unustatud minevik, hakkab Innokenti üles kirjutama killustatud mälupilte, mis viivad 20. sajandi algusaastate Peterburi, räägivad lapsepõlvest ja esimesest armastusest, jutustavad 1917. aasta revolutsioonist Venemaal ja sellele järgnenust. Aga kuidas suudab ta nii täpselt mäletada toonast aega – vestlusi, lõhnu ja hääli, kui kalendris on 1999. aasta ja mees on veel noor? 
11.00 Digitund Täna saates: Kogu maailm on hakanud massiliselt kasutama Zoomi tarkvara virtuaalkohtumisteks, miks seda ebaturvaliseks peetakse? Kas sellest saab uus normaalsus, et pandeemia peatamiseks jälgib riik inimeste asukohta? Asuse imehea uuest sülearvutist võib saada lollikindel ost. Apple peaks kohe-kohe välja tooma uue soodsa iPhone'i. Riik tegi avaliku vestlusportaali kõigile Eesti inimestele. Miks rünnatakse maailmas 5G maste ja võrke? Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa, külas Meelis Väljamäe.
12.00 Raadioekspress
13.00 Olukorrast ajakirjanduses Rein Lang ja Väino Koorberg vaatavad, kes kriisivõitlejatest möödunud nädalal pildile pääses, ning arutlevad, kas see pilt on edaspidi ka vabalevis ja kas sealt ka olümpiasporti näidatakse. Loomulikult räägime ka "Schrödingeri maskidest", kriisikommunikaatorite igapäevasest segaduste tunnist ning peaministri erakorralisest pöördumisest.
14.00 Saade Timo Tarve.
15.45 Vox Populi Kuidas eriolukorras vastu peate?
16.00 Saade Timo Tarve.
16.35 Ehitusminutid Sel korral räägime Ehitusminutite saates katustest. Uurime, millised tööd tuleb kevade saabudes ette võtta, et katus kestaks kauem. Uurime sedagi, millele mõelda, kui katus vajab vahetust ning miks on populaarsust kogumas teraskatused. Teema on oluline ajal, mil kodu on meie ainus kindlus ning see kindlus püsib püsti vaid siis, kui selle eest hoolt kantakse! Saates on Kristjan Keert ettevõttest RUUKKI. Küsib Annika Õunap.
16.45 Vox Populi Kuidas eriolukorras vastu peate?
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Jaan Tamme „101 Eesti kindlust ja kaitserajatist" kirjastuselt Varrak. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Jevgeni Vodolazkini „Aviaator“. Kirjastuselt Postimees. Loeb Rando Tammik.
19.00 Klapid pähe Värsket muusikat valib ja tutvustab Taavi Otsus.
20.00 Digitund*
21.00 Piloot* Margus Kiiver. Mootorid põrisevad nädalavahetusel ning saade Piloot toob igal esmaspäeval kuulajateni värskeimad uudised nii auto- kui mootorispordi vallast. Saate juht on Margus Kiiver.
21.15 Olukorrast ajakirjanduses* Rein Lang ja Väino Koorberg.
22.00 Keskpäevatund* Täna saates: Kooliharidus on tähtis teema - kas põhikooli ja gümnaasiumi lõpueksamid jäetakse ära ja kas eriolukorras hakkab seda otsustama valitsus? Maske hakkas tulema....- Pööre maskikandmisesse Eesti ametnike hulgas. Lisaeelarve ja viirus hooldekodudes. Kas avaliku sektori palgad ikka peavad langema alles järgmisest aastast? Samal ajal kui erasektori töötajad närivad muru? Eesti Post otsustas ootamatult hindu tõsta, samal ajal suutmata normaalset teenust osutada. Siseministeerium määras preemiaid hea töö eest. Hea mõte, aga väga halb ajastus. Kas süvariik tegutseb? Pilveteenus on muutunud uueks kullaks. Apteegireform sai tõeks. Mis nüüd muutus? Kes rendib kellet ja kuidas? Kas apteegid saavad tegutseda väljaspool turumajandust? Kahjunõue riigile. T1 läks saneerimisele. Stuudios Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Urmas Jaagant.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Digitund 4.00 Klapid Pähe 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat.