KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Kristjan Gold.
10.00 Kuku Muusika
10.30 Nädala Raamat Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Karula kandis tegutsenud fotograafidest ja koolmeistritest vennad Carl ja Johannes Luckinid on pärandnaud meile üllatavalt suure fotonegatiivde kogu. Seda oli Johannese tütar hoidunud oma pööningul ja lõpuks avanud selle oma väimehele – südamearstile ja välikirgile Tiit Merenile. Meren on neile piltidele lisanud lugusid ja arhiividest saadud haakuvaid fotosid. Nii ongi kokku saanud raamat “Kaagjärve Veenus”. Meren on nimetatund Kaagjärve Veenuseks aktifotol kujutatud naisolendi, ühe paljudest, milles on graatsia lebamas maalidest laenatud poosis magamiskambri voodil. Hõbenegatiivid on detailitäpsed ja nii on selgelt eristatav iga kui kehadetail. Ka paljajalu toimetamisest parkunud jalatallad. Detailitäopsus on see, millega need fotod köidavad. Mitte ainult aktifotod mõistagi, vaid eluolupildid. Seda nii Eestist kui Vend Carli missionitööst Ida-Aafrikas. Tiit Mereni köitvate lugudega raamatus on pilte sünnist surmani, kodust koolini, tööst puhkuseni. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
10.45 Järjejutt Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand. Kui maastikuajaloolane Glyn Peters leiab kogemata foto, millel on jäädvustatud tema varalahkunud naine hoidmas käest kinni teisel mehel, kukub kokku tema senine arusaam minevikust, koos veedetud aastatest ja abielust. Ajaloolasena on Glyni ülesanne lugeda minevikku, kuid nüüd on ta sunnitud professionaalseid uurimisoskusi rakendama enda isikliku ajaloo tõlgendamiseks. Kõikudes emotsionaalse peapöörituse ja sundmõtete vahepeal, asub mees uurima, kes oli tema abikaasa tegelikult. Miks alustas naine kõrvalsuhet? Kas armukesi oli rohkem kui üks? Kas kogu nende ühine elu oli vale?
11.00 Spordireporter Spordimaailmas toimuvat kommenteerivad Joosep Susi ja Ott Järvela.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Autotund Saade inimesele, kellel pole PÄRIS ükskõik, millise autoga ta sõidab. Igal nädalal autouudised, sõiduproovid, nõuanded ja nipid. Lisaks räägime liiklusest ja mõnikord isegi ilma autota liiklemisest.
14.00 Saade Timo Tarve.
14.45 Terviseks Kuku raadio saates Terviseks räägime seekord ennetavast tervisekontrollist, mis aitab tervist hoida ja avastata terviseprobleeme võimalikult vara. Lisaks saame teada, millised on Eesti inimeste peamised tervisemured. Saates on külas Ida-Tallinna Keskhaigla sisekliiniku juhataja dr Kai Sukles. Saatejuht on Annika Õunap.
15.00 Saade Timo Tarve.
15.45 Vox Populi
16.00 Saade Timo Tarve.
16.45 Vox Populi
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 PowerStage Powerstage on rallisaade, mis on eetris enne igat MM-rallit teisipäeviti ja kokkuvõtte toimunust teevad Rauno Paltser ja Gustav Kruuda rallijärgsel teisipäeval. Kaasa räägivad oma ala tipud ja spetsialistid!
18.30 Nädala Raamat* Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand.
19.00 Etnoscoop Tõnu Tubli.
20.00 Spordireporter* Spordimaailmas toimuvat kommenteerivad Joosep Susi ja Ott Järvela.
21.15 Terviseks*
21.30 Autotund* Saade inimesele, kellel pole PÄRIS ükskõik, millise autoga ta sõidab. Igal nädalal autouudised, sõiduproovid, nõuanded ja nipid. Lisaks räägime liiklusest ja mõnikord isegi ilma autota liiklemisest.
22.00 Poliitikaguru* Saadet teevad Keit Kasemets, Maris Hellrand ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Spordireporter 4.00 Etnoscoop 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat