KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Kristjan Gold.
10.00 Maksumaksja Lasse Lehis.
10.30 Nädala Raamat Eesti teeneka diplomaadi Kaarel Robert Pusta vanglapäevik „Kirjad kinnisest majast“ annab panoraamse ja detailirohke ülevaate ajast, mil valitsusjuht Konstantin Päts hävitas riigipöördega Eestis demokraatia. Raamat ilmus esmakordselt 1966. aastal Stockholmis. Selle uus väljaanne on varustatud ajalooprofessor Aadu Musta põhjalike kommentaaride ja eessõnaga, mis annab hea ülevaate vabadussõjalaste tegevusest ja saatusest. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Ville Hytöse romaan „Jumala koerad“ viib lugeja 17. sajandi lõpuaastate Lihulasse. See on lugu kahest veidrast võõramaalasest, kes peavad kitsas külaühiskonnas oma koha leidma. Kuni külal läheb hästi, lepitakse ka võõrastega, aga kui senist eluolu ohustavat ootamatud jõud, langeb viha vältimatult võõrastele. Loeb Rando Tammik.
11.00 Spordireporter Spordimaailmas toimuvat kommenteerivad Joosep Susi ja Ott Järvela.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Poliitikaguru Seekordses Poliitikagurus tuleb alustuseks juttu Reformierakonna sisevõitlusest, mis tipnes esmaspäeval partei senises esimehe Hanno Pevkuri asemel Kalle Laaneti nimetamisega parlamendi asespiikri kandidaadiks. Seejärel peatume pisut laupäeval avaldatud parteide toetusnumbritel. Kolmandana kajastame Rahvusvahelise Valuutafondi kokkuvõtet Eesti majandusele ja selle soovitusi meie valitsusele. Välisteemadest räägime Venemaa presidendi Vladimir Putini oodatud tagasivalimisest ja nüüd kava kohaselt reedel kehtima hakkavatest USA presidendi Donald Trunpi kehtestatud tariifidest terasele ja alumiiniumile.
14.00 Saade Stuudios on Timo Tarve.
14.45 Terviseks Saate Terviseks teemaks on glaukoom. Haigusest räägib lähemalt Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliiniku arst-resident dr. Kristel Harak. Saatejuht on Liis Seljamaa.
15.00 Saade Stuudios on Timo Tarve.
15.50 Vox Populi Mis tuleb sel kevadel teisiti?
16.00 Saade Stuudios on Timo Tarve.
16.35 Aplaus - Eesti Kontserdi uudised Lauri Aav.
16.50 Vox Populi Mis tuleb sel kevadel teisiti?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Stuudios on Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Eesti teeneka diplomaadi Kaarel Robert Pusta vanglapäevik „Kirjad kinnisest majast“ annab panoraamse ja detailirohke ülevaate ajast, mil valitsusjuht Konstantin Päts hävitas riigipöördega Eestis demokraatia. Raamat ilmus esmakordselt 1966. aastal Stockholmis. Selle uus väljaanne on varustatud ajalooprofessor Aadu Musta põhjalike kommentaaride ja eessõnaga, mis annab hea ülevaate vabadussõjalaste tegevusest ja saatusest. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* Ville Hytöse romaan „Jumala koerad“ viib lugeja 17. sajandi lõpuaastate Lihulasse. See on lugu kahest veidrast võõramaalasest, kes peavad kitsas külaühiskonnas oma koha leidma. Kuni külal läheb hästi, lepitakse ka võõrastega, aga kui senist eluolu ohustavat ootamatud jõud, langeb viha vältimatult võõrastele. Loeb Rando Tammik.
19.00 Etnoscoop Tõnu Tubli.
20.00 Spordireporter* Spordimaailmas toimuvat kommenteerivad Joosep Susi ja Ott Järvela.
21.00 Aplaus - Eesti Kontserdi uudised* Lauri Aav.
21.15 Terviseks* Saate Terviseks teemaks on glaukoom. Haigusest räägib lähemalt Ida-Tallinna Keskhaigla Silmakliiniku arst-resident dr. Kristel Harak. Saatejuht on Liis Seljamaa.
22.00 Välismääraja* Venemaa presidendivalimised ja Krimmi annekteerimise neljas aastapäev, need on teemad, millest pühapäevases Välismäärajas kõnelevad vaatleja Raivo Vare ja Postimehe ajakirjanik Jaanus Piirsalu. Saatejuht on Erkki Bahovski.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Poliitika.guru 4.00 Spordireporter 5.00 Maksumaksja 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat