KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Kristjan Gold.
10.00 Avatud Eesti Fond Mari Roonemaa. 8. Arvamusfestivali eestvedaja Kaspar Tammist kutsub üles veebruarikuu vältel esitama oma aruteluidee ning räägib, mis tänavu Paides 14.-15. augustil ees ootab.
10.30 Nädala Raamat Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Karula kandis tegutsenud fotograafidest ja koolmeistritest vennad Carl ja Johannes Luckinid on pärandnaud meile üllatavalt suure fotonegatiivde kogu. Seda oli Johannese tütar hoidunud oma pööningul ja lõpuks avanud selle oma väimehele – südamearstile ja välikirgile Tiit Merenile. Meren on neile piltidele lisanud lugusid ja arhiividest saadud haakuvaid fotosid. Nii ongi kokku saanud raamat “Kaagjärve Veenus”. Meren on nimetatund Kaagjärve Veenuseks aktifotol kujutatud naisolendi, ühe paljudest, milles on graatsia lebamas maalidest laenatud poosis magamiskambri voodil. Hõbenegatiivid on detailitäpsed ja nii on selgelt eristatav iga kui kehadetail. Ka paljajalu toimetamisest parkunud jalatallad. Detailitäopsus on see, millega need fotod köidavad. Mitte ainult aktifotod mõistagi, vaid eluolupildid. Seda nii Eestist kui Vend Carli missionitööst Ida-Aafrikas. Tiit Mereni köitvate lugudega raamatus on pilte sünnist surmani, kodust koolini, tööst puhkuseni. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
10.45 Järjejutt Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand. Kui maastikuajaloolane Glyn Peters leiab kogemata foto, millel on jäädvustatud tema varalahkunud naine hoidmas käest kinni teisel mehel, kukub kokku tema senine arusaam minevikust, koos veedetud aastatest ja abielust. Ajaloolasena on Glyni ülesanne lugeda minevikku, kuid nüüd on ta sunnitud professionaalseid uurimisoskusi rakendama enda isikliku ajaloo tõlgendamiseks. Kõikudes emotsionaalse peapöörituse ja sundmõtete vahepeal, asub mees uurima, kes oli tema abikaasa tegelikult. Miks alustas naine kõrvalsuhet? Kas armukesi oli rohkem kui üks? Kas kogu nende ühine elu oli vale?
11.00 Majandusruum Majandusruumis jagame seekord värskeid emotsioone äsja lõppenud Tootsi endise turbavälja enampakkumisest. Maatüki ostis riigile kuuluv Eesti Energia enam kui 50 miljoni euro eest. Miks ja mis edasi? Samuti arutleme, kas rahvusvahelisel bussiliiklusel on tulevikku, ajendiks Euroopa suurima bussifirma tulek Eestisse. Saate teises pooles on külas Liviko juht Janek Kalvi, kellega räägime nii aktsiisidest kui ka alkoholitööstuse tulevikust. Saadet juhivad Harry Tuul ja Reet Pärgma.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Vahetund Postimehega Tootsi tuulepargi, Müncheni julgeolekukonverentsi ja Jaan Kross 100 teemadel räägivad Postimehe ajakirjanikud Reet Pärgma, Evelyn Kaldoja, Alvar Loog ja Herman Kelomees.
14.00 Saade Vallo Kelmsaar.
15.45 Vox Populi Milline kultuuriehitis tuleks kuulutada riiklikult oluliseks?
16.00 Saade Vallo Kelmsaar.
16.45 Vox Populi Milline kultuuriehitis tuleks kuulutada riiklikult oluliseks?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Vallo Kelmsaar.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand.
19.00 Metsik Lääs Jaanus Saago.
20.00 Majandusruum*
21.00 Vahetund Postimehega*
21.45 Avatud Eesti Fond* Mari Roonemaa.
22.00 Välismääraja*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Vahetund Postimehega 4.00 Metsik Lääs 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat