KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Ave-Marleen Rei
10.30 Nädala Raamat Rauno Võsaste; „Eestlased miilitsapataljonis. Sõjaväeosa nr 5460 lugu“. Kirjastus Ferricrux. Veerand sajandi vältel tegutsenud Tallinna miilitsapataljon oli ajutiseks kodu- ja töökohaks ligemale 900-le Eesti noormehele. Vene kroonut miilitsavormis teeninud poistele oli see aeg, kuhu mahtus sisse paljut – komöödiat ja tragöödiat ning igavat ja huvitavat. Mida tundsid ja mõtlesid need noormehed, kes tollal aega teenisid ning ka pöördeliste sündmuste keskele sattusid? Mis elu seal elati ja kuidas sinna üldse satuti? Vahedaid ja ka muhedaid mälestusi vahendab asjaosalistelt selle nädala raamat tollest üldsegi mitte kaugest ajast. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
10.45 Järjejutt Agatha Christie "Viimane vaimudetund. Kakskümmend lugu" kirjastuselt Varrak. Agatha Christie alustas oma kirjanikukarjääri lugudega, mis pajatasid spiritismist, õudsetest ettekuulutustest ja seletamatutest õnnetustest. Kõige kummalisemad lood, millest mõnigi kuulub Christie' lemmikute hulka, on nüüd koondatud kogumikku „Viimane vaimudetund”. Kõigele lisaks kohtume siin esimest korda ka Hercule Poirot' ja miss Marple'iga. Loeb Rando Tammik.
11.00 Majandusruum Liina Laks ja Lennart Ruuda. Majandusruumis räägime valitsuse otsusest lubada Eestisse taas välistööjõudu. Ehkki paistab, et sel aastal saavad lehmad lüpstud ja vili põllult võetud, siis mis on otsused pikemaajalised mõjud? Teiseks räägime euroala majandusest. Kas Euroopa, sh Eesti taastub tõesti kriisist kiiremini kui alguses kardeti? Missuguseid võimalusi loob see Eesti ettevõtetele teistes riikides ilma teha, näiteks Soome firmasid üles osta? Saate teises pooles on külas Tallinna südalinna hotelliettevõtja Feliks Mägus, kellelt küsime, kas tema elutöö jääb kõige kiuste siiski püsima. Saatejuhid on Liina Laks ja Lennart Ruuda.
12.00 Raadioekspress Rein Pärn
13.00 Vahetund Postimehega Prantsusmaast ja selle presidendist ning Eestis siiani puuduvast lobiregistrist räägivad Postimehe ajakirjanikud Bretty Sarapuu, Marica Lillemets ja Herman Kelomees.
14.00 Saade Timo Tarve.
15.45 Vox Populi Millest oleks nüüd õige hetk rääkida?
16.00 Saade Timo Tarve.
16.45 Vox Populi Millest oleks nüüd õige hetk rääkida?
17.00 Päevapilk Hindrek Riikoja.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Rauno Võsaste; „Eestlased miilitsapataljonis. Sõjaväeosa nr 5460 lugu“. Kirjastus Ferricrux. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Agatha Christie "Viimane vaimudetund. Kakskümmend lugu" kirjastuselt Varrak. Loeb Rando Tammik.
19.00 Metsik Lääs Jaanus Saago.
20.00 Majandusruum*
21.00 Vahetund Postimehega*
22.00 Välismääraja* Arutame saates Venemaa poliitika mineviku, oleviku ja tuleviku üle 01. juulil toimunud põhiseaduse referendumi valguses. Kõne alla tulevad ka Venemaa püüdlused ajalookäsitlust muuta ja end rahvusvahelisest õigusest lahti siduda. Analüüsime, kas narratiivi muutmise püüdluste taga on soov ekspansionismiks ja agressiooniks. Käsitleme küsimust, et mis mõju võib Venemaale kui riigile avaldada Putini võimalik võimule jäämine 2036. aastani. Saatekülalised Karmo Tüür ja Marko Mihkelson. Saatejuht Hannes Hanso.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Vahetund Postimehega 4.00 Metsik Lääs 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat