KAVA


6.00 Ärataja
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Saates saab sõna Eesti Looduse ammune viljakas autor, entomoloog Mati Martin, kes räägib seekord küll mitte putukatest, vaid vesikirpudest. Ehkki asjatundmatu inimene võiks nime põhjal otsustada, et needki loomakesed kuuluvad putukate sekka, on nad küll ka lülijalgsed, ent hoopis vähilaadsed. Neid loomakesi elab ka Eesti kõikvõimalikes veekogudes, ent eelkõige nende väiksuse tõttu pole meil neist enamasti õrna aimugi. Nüüd saab siis teada: kas Eesti Looduse juuni-juuli numbrist või meie saatest.
10.30 Nädala Raamat Selle nädala raamat on Siiri Sisaski „Hästijätt” kirjastuselt Petrone Print. Siiri Sisask koob suurt mälupiltide vaipa, kasutades selleks nii enda kui ka oma vanaema meenutusi. Tasapisi joonistuvad välja kaks erinevatel aegadel elavat, kuid üsna sarnast naist. Neid ühendavad sihikindlus ja oskus alati hakkama saada, kuid ka läbi aegade jätkuvad elumustrid. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Domenico Starnone “Seotud” kirjastuselt Gallus. Itaalia kirjaniku, stsenaristi ja ajakirjaniku romaan „Seotud” räägib loo lahkuminekust ja perekonna lagunemisest. Vähesed kirjanikud on suutnud seda valusat teemat edasi anda sellise psühholoogilise meisterlikkusega, juhtides lugeja läbi erinevate tunnete kadalipu. Nagu ütleb romaani pealkirigi, uurib Starnone romaan tugevaid sidemeid, nende kujunemist ja survet. Seega pole tegu ainult abielukriisi ilukirjandusliku analüüsiga, vaid mõtisklusega inimese mina- ja teistepildist.
11.00 Linnatund Juttu tuleb Kadrioru pargi juubelihooaja avamispeost, ohtlikest pudelikildudest rannaliival, Mündriku ehitusplatsilt välja kaevatud keskaegsetest esemetest ja Lauluväljakul toimuva paraadi ettevalmistustest. Saatejuht on Rein Pärn.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
15.50 Vox Populi Mida on meil õppida tselluloositehase juhtumist?
16.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.50 Vox Populi Mida on meil õppida tselluloositehase juhtumist?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
18.00 Jalgpallipäevik Andres Must.
18.30 Nädala Raamat Selle nädala raamat on Siiri Sisaski „Hästijätt” kirjastuselt Petrone Print. Siiri Sisask koob suurt mälupiltide vaipa, kasutades selleks nii enda kui ka oma vanaema meenutusi. Tasapisi joonistuvad välja kaks erinevatel aegadel elavat, kuid üsna sarnast naist. Neid ühendavad sihikindlus ja oskus alati hakkama saada, kuid ka läbi aegade jätkuvad elumustrid. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt Domenico Starnone “Seotud” kirjastuselt Gallus. Itaalia kirjaniku, stsenaristi ja ajakirjaniku romaan „Seotud” räägib loo lahkuminekust ja perekonna lagunemisest. Vähesed kirjanikud on suutnud seda valusat teemat edasi anda sellise psühholoogilise meisterlikkusega, juhtides lugeja läbi erinevate tunnete kadalipu. Nagu ütleb romaani pealkirigi, uurib Starnone romaan tugevaid sidemeid, nende kujunemist ja survet. Seega pole tegu ainult abielukriisi ilukirjandusliku analüüsiga, vaid mõtisklusega inimese mina- ja teistepildist.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.30 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Saates saab sõna Eesti Looduse ammune viljakas autor, entomoloog Mati Martin, kes räägib seekord küll mitte putukatest, vaid vesikirpudest. Ehkki asjatundmatu inimene võiks nime põhjal otsustada, et needki loomakesed kuuluvad putukate sekka, on nad küll ka lülijalgsed, ent hoopis vähilaadsed. Neid loomakesi elab ka Eesti kõikvõimalikes veekogudes, ent eelkõige nende väiksuse tõttu pole meil neist enamasti õrna aimugi. Nüüd saab siis teada: kas Eesti Looduse juuni-juuli numbrist või meie saatest.
22.00 Autotund
22.00 Poliitikaguru* Seekord lappame parteide toetusnumbreid, viskame pilgu valitsuse tselluloosiplaanidele, mõõdame Euroopa migratsioonipingeid ja USA-Hiina kaubandussõda. Saates löövad kaasa Juhan Lepassaar, Huko Aaspõllu ja Tõnis Leht.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat