KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Kristjan Gold.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Loodus- ja aiandushuviline Triin Nõu, kes on kirjutanud märtsikuu Eesti Loodusele artikli „Kanepi uus tulemine“, teeb esmalt selgeks, et harilikku kanepit ei maksa segi ajada pahandusi toova india kanepiga. Harilikku kanepit kasvatatakse Eestis praegu järjest rohkem; seemneid veetakse põhiliselt Eestis välja, aga kasutusvõimalusi on neil palju. Ka nendest ja kanepi muudest voorustest on saates juttu.
10.30 Nädala Raamat Eesti teeneka diplomaadi Kaarel Robert Pusta vanglapäevik „Kirjad kinnisest majast“ annab panoraamse ja detailirohke ülevaate ajast, mil valitsusjuht Konstantin Päts hävitas riigipöördega Eestis demokraatia. Raamat ilmus esmakordselt 1966. aastal Stockholmis. Selle uus väljaanne on varustatud ajalooprofessor Aadu Musta põhjalike kommentaaride ja eessõnaga, mis annab hea ülevaate vabadussõjalaste tegevusest ja saatusest. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Ville Hytöse romaan „Jumala koerad“ viib lugeja 17. sajandi lõpuaastate Lihulasse. See on lugu kahest veidrast võõramaalasest, kes peavad kitsas külaühiskonnas oma koha leidma. Kuni külal läheb hästi, lepitakse ka võõrastega, aga kui senist eluolu ohustavat ootamatud jõud, langeb viha vältimatult võõrastele. Loeb Rando Tammik.
11.00 Linnatund Saatejuht on Ulla Länts. Miks on Tallinnas vaja paralleelselt eesti keelega kasutada asjaajamises vene keelt ja kas olematusse panka pandud raha võiks maksumaksja hüvanguks kuidagi teisiti kasutada, seda kommenteerib Linnatunnis volikogu IRL-i fraktsiooni juht Riina Solman. Veel tuleb juttu tarbijaõiguste päevast ja sellestki, milliseid probleeme tekitab Merivälja muuli kohale kavandatav jahisadam.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti Saatejuht on Pavel Ivanov.
14.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
14.45 Terviseks Saate Terviseks teemaks on glaukoom. Millised on selle silmahaiguse ravivõimalused, räägib lähemalt Dr Kai Noor Silmakabinet silmaarst dr. Kadri Tammeaid. Saatejuht on Liis Seljamaa.
15.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
15.50 Vox Populi
16.00 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.35 Vanemuise Veerand Saatejuht on Tiiu Rööp. 24. märtsil täitub Vanemuise suur lava kauni muusika ja ilusate kleitidega: esietendub Johann Straussi elurõõmus operett „Viini veri“. Saate külalised on Vanemuise peakunstnik Maarja Meeru ja ooperisolist Karmen Puis, kellega räägime lavastaja Giorgio Madiast ning Straussi muusikast.
16.45 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
16.50 Vox Populi
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Stuudios on Kristjan Gold.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Eesti teeneka diplomaadi Kaarel Robert Pusta vanglapäevik „Kirjad kinnisest majast“ annab panoraamse ja detailirohke ülevaate ajast, mil valitsusjuht Konstantin Päts hävitas riigipöördega Eestis demokraatia. Raamat ilmus esmakordselt 1966. aastal Stockholmis. Selle uus väljaanne on varustatud ajalooprofessor Aadu Musta põhjalike kommentaaride ja eessõnaga, mis annab hea ülevaate vabadussõjalaste tegevusest ja saatusest. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* Ville Hytöse romaan „Jumala koerad“ viib lugeja 17. sajandi lõpuaastate Lihulasse. See on lugu kahest veidrast võõramaalasest, kes peavad kitsas külaühiskonnas oma koha leidma. Kuni külal läheb hästi, lepitakse ka võõrastega, aga kui senist eluolu ohustavat ootamatud jõud, langeb viha vältimatult võõrastele. Loeb Rando Tammik.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vanemuise Veerand* Saatejuht on Tiiu Rööp. 24. märtsil täitub Vanemuise suur lava kauni muusika ja ilusate kleitidega: esietendub Johann Straussi elurõõmus operett „Viini veri“. Saate külalised on Vanemuise peakunstnik Maarja Meeru ja ooperisolist Karmen Puis, kellega räägime lavastaja Giorgio Madiast ning Straussi muusikast.
21.15 Terviseks* Saate Terviseks teemaks on glaukoom. Millised on selle silmahaiguse ravivõimalused, räägib lähemalt Dr Kai Noor Silmakabinet silmaarst dr. Kadri Tammeaid. Saatejuht on Liis Seljamaa.
21.30 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Loodus- ja aiandushuviline Triin Nõu, kes on kirjutanud märtsikuu Eesti Loodusele artikli „Kanepi uus tulemine“, teeb esmalt selgeks, et harilikku kanepit ei maksa segi ajada pahandusi toova india kanepiga. Harilikku kanepit kasvatatakse Eestis praegu järjest rohkem; seemneid veetakse põhiliselt Eestis välja, aga kasutusvõimalusi on neil palju. Ka nendest ja kanepi muudest voorustest on saates juttu.
22.00 Poliitikaguru* Seekordses Poliitikagurus tuleb alustuseks juttu Reformierakonna sisevõitlusest, mis tipnes esmaspäeval partei senises esimehe Hanno Pevkuri asemel Kalle Laaneti nimetamisega parlamendi asespiikri kandidaadiks. Seejärel peatume pisut laupäeval avaldatud parteide toetusnumbritel. Kolmandana kajastame Rahvusvahelise Valuutafondi kokkuvõtet Eesti majandusele ja selle soovitusi meie valitsusele. Välisteemadest räägime Venemaa presidendi Vladimir Putini oodatud tagasivalimisest ja nüüd kava kohaselt reedel kehtima hakkavatest USA presidendi Donald Trunpi kehtestatud tariifidest terasele ja alumiiniumile.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat