KAVA


6.00 Ärataja
10.00 Loodusajakiri Saates on külas TÜ loodusressursside õppetooli doktorant Triin Kaasiku. Räägime, kes kuuluvad niidukahlajate linnurühma; kes käivad nende pesi rüüstamas ja miks oleks niidukahlajate elu parem, kui Eestis oleks rohkem hunte. Saatejuht on Tiiu Rööp.
10.30 Nädala Raamat Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Karula kandis tegutsenud fotograafidest ja koolmeistritest vennad Carl ja Johannes Luckinid on pärandnaud meile üllatavalt suure fotonegatiivde kogu. Seda oli Johannese tütar hoidunud oma pööningul ja lõpuks avanud selle oma väimehele – südamearstile ja välikirgile Tiit Merenile. Meren on neile piltidele lisanud lugusid ja arhiividest saadud haakuvaid fotosid. Nii ongi kokku saanud raamat “Kaagjärve Veenus”. Meren on nimetatund Kaagjärve Veenuseks aktifotol kujutatud naisolendi, ühe paljudest, milles on graatsia lebamas maalidest laenatud poosis magamiskambri voodil. Hõbenegatiivid on detailitäpsed ja nii on selgelt eristatav iga kui kehadetail. Ka paljajalu toimetamisest parkunud jalatallad. Detailitäopsus on see, millega need fotod köidavad. Mitte ainult aktifotod mõistagi, vaid eluolupildid. Seda nii Eestist kui Vend Carli missionitööst Ida-Aafrikas. Tiit Mereni köitvate lugudega raamatus on pilte sünnist surmani, kodust koolini, tööst puhkuseni. Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
10.45 Järjejutt Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand. Kui maastikuajaloolane Glyn Peters leiab kogemata foto, millel on jäädvustatud tema varalahkunud naine hoidmas käest kinni teisel mehel, kukub kokku tema senine arusaam minevikust, koos veedetud aastatest ja abielust. Ajaloolasena on Glyni ülesanne lugeda minevikku, kuid nüüd on ta sunnitud professionaalseid uurimisoskusi rakendama enda isikliku ajaloo tõlgendamiseks. Kõikudes emotsionaalse peapöörituse ja sundmõtete vahepeal, asub mees uurima, kes oli tema abikaasa tegelikult. Miks alustas naine kõrvalsuhet? Kas armukesi oli rohkem kui üks? Kas kogu nende ühine elu oli vale?
11.00 Linnatund Linnatunnis uuritakse kui palju toob viirusteperiood tööd juurde perearstidele. Juttu tuleb ka Vabaõhumuuseumi vastlaolümpiast ja sellestki, mida saab riigi sünnipäeval näha Eesti Pangas. Saatejuht on Ulla Länts
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti Saatejuht on Pavel Ivanov.
14.00 Saade Timo Tarve.
14.45 Terviseks Kuku raadio saates Terviseks räägime seekord ennetavast tervisekontrollist, mis aitab tervist hoida ja avastata terviseprobleeme võimalikult vara. Lisaks saame teada, millised on Eesti inimeste peamised tervisemured. Saates on külas Ida-Tallinna Keskhaigla sisekliiniku juhataja dr Kai Sukles. Saatejuht on Annika Õunap.
15.00 Saade Timo Tarve.
15.45 Vox Populi Mis võiks olla meie kõigi ühine huvi?
16.00 Saade Timo Tarve.
16.35 Vanemuise Veerand Vanemuise teatri ja Tartu Elektriteatri koostööna sünnib filmikohtumiste sari „Vanemuise näitlejad kinolinal“: sarjaga tähistatakse Eesti teatri 150. aastapäeva. Saates on külas Sven Karja Vanemuisest ja Elo Vilks Elektriteatrist, kellelt kuuleme, mille alusel valitakse sarjas näidatavaid filme; pikemalt peatutakse avaõhtu filmil „Jüri Rumm“. Saatejuht on Tiiu Rööp.
16.45 Vox Populi Mis võiks olla meie kõigi ühine huvi?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Tiit Mereni “Kaagjärve Veenus”, kirjastuselt ARGO (2019). Raamatut tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Penelope Lively "Foto", kirjastuselt Postimees, loeb Priit Rand.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vutikohus Meistrite liiga naasis talvepausilt ja pakkus kohe neli maasikat, mida Vutikohus mõnuga lahkab. Miks oli Liverpool Madridis Atleticoga mängides nii naiivne ja kui halb nende seis pärast kaotust on? Kas noorusliku Borussia käest lüüa saanud PSG on edasipääsu silmas pidades soosik või mitte? Miks kaotas mullune finalist Tottenham kodus Leipzigile ja miks on tänavune jalgpalliromantikute lemmiklaps Atalanta? Pikemas teemas käsitletakse Manchester Cityle määratud kahe-aastast eurosarjades osalemise keeldu ja selle tagamaid. Saatejuhid spordiajakirjanikud Andres Vaher ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
21.50 Vanemuise Veerand* Tiiu Rööp.
22.00 Terviseks*
22.10 Tarkade Klubi*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Muusika Sinu Kõrvale 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat