KAVA


6.00 Ärataja
10.00 Loodusajakiri Saatejuht Tiiu Rööp. Ajakirjas Horisont ilmub artiklite sari „Looduse varjatud vastupanu“. Saates on külas üks sarja autoritest, loomaökoloog Tuul Sepp, kellega räägime kolmest teest, mida liigid kasutavad väljasuremise vältimiseks; hakkidest kui suurepärasest fenotüüpilise plastilisuse näitest ja linnalindude mikrobioota võimalikest muutustest.
10.30 Nädala Raamat Rauno Võsaste; „Eestlased miilitsapataljonis. Sõjaväeosa nr 5460 lugu“. Kirjastus Ferricrux. Veerand sajandi vältel tegutsenud Tallinna miilitsapataljon oli ajutiseks kodu- ja töökohaks ligemale 900-le Eesti noormehele. Vene kroonut miilitsavormis teeninud poistele oli see aeg, kuhu mahtus sisse paljut – komöödiat ja tragöödiat ning igavat ja huvitavat. Mida tundsid ja mõtlesid need noormehed, kes tollal aega teenisid ning ka pöördeliste sündmuste keskele sattusid? Mis elu seal elati ja kuidas sinna üldse satuti? Vahedaid ja ka muhedaid mälestusi vahendab asjaosalistelt selle nädala raamat tollest üldsegi mitte kaugest ajast. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
10.45 Järjejutt Agatha Christie "Viimane vaimudetund. Kakskümmend lugu" kirjastuselt Varrak. Agatha Christie alustas oma kirjanikukarjääri lugudega, mis pajatasid spiritismist, õudsetest ettekuulutustest ja seletamatutest õnnetustest. Kõige kummalisemad lood, millest mõnigi kuulub Christie' lemmikute hulka, on nüüd koondatud kogumikku „Viimane vaimudetund”. Kõigele lisaks kohtume siin esimest korda ka Hercule Poirot' ja miss Marple'iga. Loeb Rando Tammik.
11.00 Linnatund Linnatunnis tuleb seekord juttu Teletorni 40. juubeli üritustest, Nõmme keskuses algavast Pärnu maantee remondist, uute gaasibusside testperioodist ja äärelinna koduomanikke kimbutavate Lusitaania hiidnälkjate vastu võitlemisest. Saadet juhib Rein Pärn.
12.00 Raadioekspress Rein Pärn.
13.00 Kirillitsas Eesti Saadet juhib Pavel Ivanov.
14.00 Saade Timo Tarve
15.45 Vox Populi Kas elu on nüüd endistes rööbastes?
16.00 Saade Timo Tarve
16.45 Vox Populi Kas elu on nüüd endistes rööbastes?
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Timo Tarve
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Rauno Võsaste; „Eestlased miilitsapataljonis. Sõjaväeosa nr 5460 lugu“. Kirjastus Ferricrux. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Agatha Christie "Viimane vaimudetund. Kakskümmend lugu" kirjastuselt Varrak. Loeb Rando Tammik.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio
21.00 Vutikohus Neljakordne maailmameister Itaalia otsustas, et soovib novembris kohtuda maavõistluses just Eestiga. Miks Itaalia säärase valiku tegi, kuidas sünnivad kokkulepped sõpruskohtumisteks ja mida tasub meenutada eelmisest kuuest Itaaliaga peetud matšist? Keskkaitsja Joonas Tamme koduklubi Desna edestab Ukraina kõrgliigas kuulsat Kiievi Dinamot, poolkaitsja Ilja Antonov võib aga saada 18. välisriigi meistriks tulnud Eesti jalgpalluriks. Muidugi jutud ka Hispaania, Inglismaa ja Itaalia kõrgliigadest. Vutikohtu saatejuhid on spordiajakirjanikud Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Andres Vaher.
22.10 Tarkade Klubi* Seekordne Tarkade Klubi koondab hulka geograafilist ja ajaloolist tarkust. Tallinna stuudios on istet võtnud ajaloolased: ajakirja "Diplomaatia" peatoimetaja ning Välismääraja saatejuht Erkki Bahovski ning ajakirja "Sõdur" peatoimetaja Heiki Suurkask. Tartu stuudios on geograafid: Teadusajaloolane ja Eesti Maaülikooli teadur Erki Tammiksaar ning Tartu Ülikooli loodusgeograafia teadur Jaan Pärn. Saadet ning mängu juhib Timo Tarve.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Muusika Sinu Kõrvale 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat