KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Kristjan Gold.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Tiiu Rööp. Ajakirja Horisont märtsi-aprilli numbrist saab lugeda hääbuvast Vepsamaast. Saates on külas artikli autor, etnoloog ja ajaloolane Indrek Jääts, kellega räägime vepsa keelest, vepslaste elust Nõukogude Liidu ajal ning tulevikuperspektiividest.
10.30 Nädala Raamat Jaan Tamme „101 Eesti kindlust ja kaitserajatist" kirjastuselt Varrak. See ainulaadne raamat annab ülevaate viie tuhande aasta jooksul Eestis kasutatud kaitserajatistest. Pea kaks viiendikku raamatust on pühendatud muinasajal rajatud linnustele. Seda täiendab ülevaade kindlusehitistest Eesti Vabariigi kirdepiiril ja Alutagusel, aga samuti kaitseväe kasarmust Rakveres ning Mereväe Ekipaažist Tallinnas. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
10.45 Järjejutt Jevgeni Vodolazkini „Aviaator“. Kirjastuselt Postimees. Loeb Rando Tammik. Noor mees ärkab haiglavoodis. Tal ei ole aimugi, kes ta on või kuidas ta sinna sai. Arst ütleb talle ta nime, aga ta ei mäleta seda. Ta ei mäleta midagi. Lootuses taastada enda unustatud minevik, hakkab Innokenti üles kirjutama killustatud mälupilte, mis viivad 20. sajandi algusaastate Peterburi, räägivad lapsepõlvest ja esimesest armastusest, jutustavad 1917. aasta revolutsioonist Venemaal ja sellele järgnenust. Aga kuidas suudab ta nii täpselt mäletada toonast aega – vestlusi, lõhnu ja hääli, kui kalendris on 1999. aasta ja mees on veel noor? 
11.00 Linnatund Juttu tuleb uuendatud linna heakorraeeskirjast, kuidas sujub elu lasteaedades mis eriolukorrale vaatamata kõik pidevalt töötavad, mida teha üleujutavate prügikastidega, ja miks Pirita rannas jalutab eriolukorrale vaatamata laulupeo jagu rahvast? Saatejuht on Rein Pärn.
12.00 Raadioekspress Rein Pärn.
13.00 Kirillitsas Eesti Kas kriis on muutnud mitte-eestlaste suhtumist riiki ja mõjunud sotsialiseerimisele? Kas sel kevadel on paslik rääkida 9. mai tähistamisest? Mida teha ukrainlastega: maasikad vs. sissreänne? Saates osalevad Olga Ivanova, Sergei Metlev ja saatejuht Pavel Ivanov.
14.00 Saade Timo Tarve.
14.15 Vox Populi eri Stuudios vastab kuulajate küsimustele Põhja prefekt Kristjan Jaani.
14.45 Terviseks Tänases "Terviseks" saates anname nõu, kuidas kevadel kogu pere immuunsüsteemi turgutada. Mis on kevadel need peamised tegurid, mis võivad nii me keha kui vaimu nõrgestada ja milliseid vitamiine kevadeti enam vajatakse? Kuidas vitamiinid õietolmuallergia korral aitavad? Kui sarnane on laste vitamiinide vajadus täiskasvanutele? Millal tasuks aga arstile minna ja mida tähelepanuta jäänud vitamiinipuudus endaga kaasa võib tuua? Kuidas vajalikud vitamiinid aga siis kätte saada, kui mingil põhjusel teatud toitaineid süüa ei saa? Nendele ja paljudele teistele küsimustele vastab Biomarketi Loodusapteegi koolitaja-konsultant Lee Jenner. Küsib Ingela Virkus.
15.00 Saade Timo Tarve.
15.45 Vox Populi
16.00 Saade Timo Tarve.
16.35 Vanemuise Veerand Saadet juhib Tiiu Rööp. Saate külalisele, Linda Koldele, tõi eelmine aasta põnevad rollid lavastustes: „Persona“, „Naiste kool“, „Kirvetüü“ ning „Armuke“; ja - Vanemuise draamatrupi kolleegipreemia parim naispeaosa 2019.
16.45 Vox Populi
17.00 Päevapilk Hindrek Riikoja.
17.30 Saade Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Jaan Tamme „101 Eesti kindlust ja kaitserajatist" kirjastuselt Varrak. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
18.45 Järjejutt* Jevgeni Vodolazkini „Aviaator“. Kirjastuselt Postimees. Loeb Rando Tammik.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio
21.00 Vutikohus Saksamaa Bundesliga on praeguste märkide järgi esimene, kus pall koroonakriisi järel veerema pannakse. Inglismaal kütab aga kirgi teema, kas, kui palju, millal ja kellele peaksid suurt palka teenivad jalgpallurid oma teenistust eriolukorras loovutama. Retrominutites meenutame 2014. aasta MM-finaalturniiri, mille võtmesõnadeks olid Brasiilia kollaps ja Saksamaa triumf. Võistlusi kohapeal kajastanud Andres Vaher meenutab nii varguse kui ka Tšiili vutihullude tormijooksu ohvriks langemist. Vutikohtu saatejuhid on spordiajakirjanikud Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Andres Vaher.
21.50 Vanemuise Veerand* Tiiu Rööp.
22.00 Terviseks* Ingela Virkus.
22.10 Tarkade Klubi* Tarkade Klubis jätkub mõõduvõtt ristsõnakoostajate ja lahendajate vahel. NUTI grupi ristsõnade meeskond koosseisus: maailmameister Kaarel Silmato ja Marko Laigna ristavad hallid käärud strigoloogist tõlkija Marek Laane ja vabakutselise lahendaja ning „Välismääraja“ saatejuhi Erkki Bahovskiga. Nädalatagune mõõduvõtt lõppes sõbraliku viigiga. Kuidas läheb nüüd?
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Muusika Sinu Kõrvale 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat