KAVA


6.00 Ärataja Ave-Marleen ja Olaf Suuder.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Teeme juttu jaanipäeva-eelsesse aega hästi sobival teemal: nimelt tulest, aga siiski mitte jaanitulest, vaid tule tähendusest kauges minevikus. Tallinna ülikooli ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur Inna Jürjo on kirjutanud Horisondi mai-juuninumbri kaaneartikli „Tuli, tulekahjud ja tulevärk keskaja Eestis“ ning räägib tulest kui keskaegsest abimehest ja vaenlasest ka saates.
10.30 Nädala Raamat „Hollywoodi armastuslood“, kirjastus Koolibri. 14 tõestisündinud lugu oma dramaatiliste üksikasjadega panevad kaasa elama 20. sajandi rikaste ja kuulsate elule ja tunnetele. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt ARTHUR D. HOWDEN SMITH «PORTOBELLO KULD» KIRJASTUSELT VIIKING. Ameerika seikluskirjanik Arthur D. Howden Smith kirjutas 1923. aastal eelloo Jim Hawkinsi seiklustele Aarete saarel, loo sellest, kuidas kapten Flinti varandus üldse saarele jõudis.
11.00 Linnatund Saatejuht on Ulla Länts. Linnatunnis tuleb juttu Tallinna liikluspiirangutest ja Vabaõhumuuseumi jaanitulest. Pikem intervjuu on sotsiaaldemokraatide linnapea kandidaat Rainer Vakraga.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti
14.00 Saade Urmas Somelar, RKASi ametist taanduv juhatuse esimees Urmas Somelar saatis täna avalikkusele ja RKASi nõukogule avalduse, milles teatas oma ametist tagasiastumisest. Somelar kirjutas: Esitan käesolevaga Riigi Kinnisvara ASi nõukogule oma tagasiastumispalve ettevõtte juhatuse esimehe kohalt. Soovin selle sammuga anda uuele nõukogule võimaluse keskenduda oma lähikuude töös J.Kuperjanovi 9 seotud küsimuste aruelule, mitte erinevate lindistuste kuulamisele ja kuuldu hindamisele.
14.30 Saade Saatejuht on Timo Tarve Jevgeni Ossinovski, peaministri ülesannetes töö- ja terviseminister ja Külvar Mand, Koeru vallavolikogu esimees Vabariigi valitsus otsustas tänasel istungil luua 11 uut kohalikku omavalitsust, sh. ka Järva valla, millega liidetaks Koeru vald. Seda hoolimata tõigast, et Koeru on vabatahtlikult sõlminud ühinemisleppe naabruses asuva Rakke vallaga. Koeru vald lubas minna kohtusse. ähtpäeva/ajaloo rubriik: Tänast tähtpäeva rubriiki alustame tõdemusega, et Venemaale, kes kaugemas ja ka üsna lähemas ajaloos olnud agressor, on samuti kuulutatud mitut puhku sõda. Ja kummalise kokkusattumusena on kaks suurt kallaletungi seotud just tänase päeva – 22.se juuniga. Pikemalt võtame kõneleda helipõimikus „1941“.
15.00 Saade Saatejuht on Timo Tarve Mailis Reps Haridus- ja teadusminister Mailis Reps osutus saatuslikuks subjektiks Riigi Kinnisvara AS-i juhatuse esimehele Urmas Somelarile tema tagasiastumises. Haridus- ja teadusminister on seni kommentaaridest loobunud. Nüüd ehk saame mõne sõna kõnelda, kui sügavalt teda Somelari väljaütlemine haavas ja ehk ka arvamise selle kohta, mis puudutab ERMi endise näitusehoone kurikuulsat võõrandamist Tartu linnale.
15.30 Saade Saatejuht on Timo Tarve Teadmiste mäng Kaks piletit ansambli TRAD.ATTACK! - uue albumi ''KULLAKARVA'' esitluskontserdile reedel, 30. juunil kell 19 Telliskivi loomelinnakus.
15.50 Vox Populi Kuidas peaks käituma riigiametnik?
16.00 Saade Saatejuht on Timo Tarve Vabariigi Valitsuse tänase istungi kokkuvõte, ministrid Kadri Simson, Kaia Iva ja Andres Anvelt. Vabariigi valitsus kiitis tänasel istungil heaks Eesti seisukohad ja mandaadi eesseisvaks Euroopa Energeetikanõukogu eesistumiseks. Samuti asendushooldust puudutavad olulised muudatused ning kiitis heaks ka uue hädaolukorraseaduse.
16.50 Vox Populi Kuidas peaks käituma riigiametnik?
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Saatejuht on Timo Tarve Täna arutas vabariigi valitsus ka mitmeid sundliitmisi. Nii Ülenurme kui Kambja vallavanem Aivar Aleksejev ning Ivar Tedrema leiavad ,et otsused sünnivad vaid poliitilisel alusel ning ees ootab kohtutee,mida sillutab Loksa juhtum. Selgitusi küsis Madis Ligi.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat „Hollywoodi armastuslood“, kirjastus Koolibri. 14 tõestisündinud lugu oma dramaatiliste üksikasjadega panevad kaasa elama 20. sajandi rikaste ja kuulsate elule ja tunnetele. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* ARTHUR D. HOWDEN SMITH «PORTOBELLO KULD» KIRJASTUSELT VIIKING. Ameerika seikluskirjanik Arthur D. Howden Smith kirjutas 1923. aastal eelloo Jim Hawkinsi seiklustele Aarete saarel, loo sellest, kuidas kapten Flinti varandus üldse saarele jõudis.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.30 Loodusajakiri* Saatejuht on Toomas Jüriado. Teeme juttu jaanipäeva-eelsesse aega hästi sobival teemal: nimelt tulest, aga siiski mitte jaanitulest, vaid tule tähendusest kauges minevikus. Tallinna ülikooli ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskuse vanemteadur Inna Jürjo on kirjutanud Horisondi mai-juuninumbri kaaneartikli „Tuli, tulekahjud ja tulevärk keskaja Eestis“ ning räägib tulest kui keskaegsest abimehest ja vaenlasest ka saates.
22.00 Olukorrast ajakirjanduses* Peep Kala ja Rein Lang analüüsivad meedias toimuvat.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 „Saade“, 3.00 „Digitund“, 4.00 „Välismääraja“, 5.00 Kaitseminutid, 5.30 Järjejutt, 5.45 Nädala raamat.