KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Timo Tarve.
10.00 Loodusajakiri Saatejuht on Toomas Jüriado. Tõstame toimetaja Helen Külvikuga oktoobrikuu Eesti Loodust lehitsedes esile lood, milles juttu Eesti looduse mitmekesisusest, mürareostuse mõjust elustikule, Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitsealast, looduslikest ilutaimedest haljastuses, matkast Pühajärve ääres, sadememõõtjatest, astelpajust kulinaarias, antropoloog Juhan Auli keerulisest elusaatusest ja muust.
10.30 Nädala Raamat Richard Brennani „Teadlik hingamine. Tervise ja elujõu allikas” kirjastuselt Koolibri. See on ainulaadne raamat – istud, kuulad ja õpidki õigesti hingama. Autor annab oma raamatus ülevaate hingamise anatoomiast ja füsioloogiast, räägib levinud hingamisprobleemidest ning tutvustab ka mitmeid kasulikke hingamisharjutusi. Tutvustab Küllo Arjakas.
10.45 Järjejutt Paolo Cognetti „Kaheksa mäge“ kirjastus Tänapäev. Lugu kõneleb poiste, hiljem meeste sõprusest, kes on liiga erinevad, et milleski sarnaneda. See on lummav ja täiskasvanulik lugu, mis uurib juhuslikke, aga kaljukindlaid sõprussuhteid, võimalust õppida ja otsida oma kohta maailmas. Loeb Priit Rand.
11.00 Linnatund Saatejuht on Rein Pärn. Tallinna Linnatunnis tuleb pikemalt juttu Eesti Kunstiakadeemias alanud mahukast linnauurimusprojektist, mis kestab esialgu 3 aastat ning mille eesmärk on analüüsida Tallinna linnaplaneerimisprotsesse ning teha selles vallas parandusi. Stuudios räägivad projektist arhitektuuriteaduskonna professor Toomas Tammis ja doktorant Johan Tali.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Kirillitsas Eesti Saatejuht on Pavel Ivanov.
14.00 Saade Stuudios on Timo Tarve.
14.45 Terviseks Kuku raadio tervisesaates räägib Eesti Haigekassa Tervishoiu ja kommunikatsiooni osakonna Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht Liis Hinsberg emakakaelavähi sõeluuringust. Saatejuht on Liis Seljamaa.
15.00 Saade Stuudios on Timo Tarve.
15.50 Vox Populi Kuidas muuta Eesti atraktiivseks?
16.00 Saade Stuudios on Timo Tarve.
16.35 Vanemuise Veerand Saatejuht on Tiiu Rööp. 21. oktoobril esietendub Vanemuise suures majas Siret Campbelli näidend „Beatrice“. Lavastaja Ain Mäeots räägib, miks oli seekordne tööprotsess isemoodi ja eriti huvitav.
16.45 Saade Stuudios on Timo Tarve.
16.50 Vox Populi Kuidas muuta Eesti atraktiivseks?
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Stuudios on Timo Tarve.
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat Richard Brennani „Teadlik hingamine. Tervise ja elujõu allikas” kirjastuselt Koolibri. See on ainulaadne raamat – istud, kuulad ja õpidki õigesti hingama. Autor annab oma raamatus ülevaate hingamise anatoomiast ja füsioloogiast, räägib levinud hingamisprobleemidest ning tutvustab ka mitmeid kasulikke hingamisharjutusi. Tutvustab Küllo Arjakas.
18.45 Järjejutt* Paolo Cognetti „Kaheksa mäge“ kirjastus Tänapäev. Lugu kõneleb poiste, hiljem meeste sõprusest, kes on liiga erinevad, et milleski sarnaneda. See on lummav ja täiskasvanulik lugu, mis uurib juhuslikke, aga kaljukindlaid sõprussuhteid, võimalust õppida ja otsida oma kohta maailmas. Loeb Priit Rand.
19.00 Muusika Sinu kõrvale Henri Murakas.
20.00 Jukuraadio Juku-Kalle Raid.
21.00 Vanemuise Veerand* Saatejuht on Tiiu Rööp. 21. oktoobril esietendub Vanemuise suures majas Siret Campbelli näidend „Beatrice“. Lavastaja Ain Mäeots räägib, miks oli seekordne tööprotsess isemoodi ja eriti huvitav.
21.15 Terviseks* Kuku raadio tervisesaates räägib Eesti Haigekassa Tervishoiu ja kommunikatsiooni osakonna Tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse juht Liis Hinsberg emakakaelavähi sõeluuringust. Saatejuht on Liis Seljamaa.
21.30 Loodusajakiri* Saatejuht on Toomas Jüriado. Tõstame toimetaja Helen Külvikuga oktoobrikuu Eesti Loodust lehitsedes esile lood, milles juttu Eesti looduse mitmekesisusest, mürareostuse mõjust elustikule, Lääne-Eesti saarestiku biosfääri kaitsealast, looduslikest ilutaimedest haljastuses, matkast Pühajärve ääres, sadememõõtjatest, astelpajust kulinaarias, antropoloog Juhan Auli keerulisest elusaatusest ja muust.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 3.00 Kirillitsas Eesti 4.00 Linnatund 5.00 Loodusajakiri 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat