KAVA


6.00 Järjejutt Eia Uus - "Tüdrukune", kirjastuselt Postimees. Loeb Kristi Aule. Ootamatust töökaotusest šokis Lilian kohtub peol noore naisega, kes toob temas esile uued tunded ning avab vanad haavad. Kui Lilian kutsutakse tegema valimiskampaaniat peaministrikandidaat Triinu Tuhalale, sukeldub ta töösse halastamatus poliitikamaailmas. Hoolimata tempokast karjäärist ja mehest tema elus ei saa ta peast 20-aastast Monat. Tänapäeva Eestis aset leidva sündmustikuga romaani keskmes on naiste kehad, kogemused, pinged, hirmud ja võimalused.
7.00 Nädala Raamat „Eesti Vabadussõja ajalugu, I köide" kirjastuselt Varrak. Eesti riik rajati Vabadussõja käigus. See on meie ajaloo kõige ülevam, aga ka kõige asjalikum periood. Raamatu "Eesti Vabadussõja ajalugu" esimene köide algab sõjale eelnenud sündmustega ning lõpeb 1919. aasta maikuuga. Seda aega võib nimetada ka sõjaks Eesti pärast, sest peagi kandusid lahingud Eestist väljapoole. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
8.00 Meretund Meretunnis on juttu TS Laevade parvlaeva Tiiu korralisest dokiremondist ning mootorpurjeka Admiral Bellingshausen kaptenid Indrek Kivi ja Meelis Saarlaid räägivad lõppenud ekspeditsioonist Antarktika 200. Saatejuht on Vallo Kelmsaar.
9.00 Neeme Raud. Siin Oh, kui romantiline tundub Brüssel läbi laulude. Ja kui tühi nüüd, kus hiinlased korooniviiruse ohu tõttu reisida ei saa. USA karm hoiatus Euroopa maadele seosesd Huaweiga. Mida ütles Facebooki Marc Zukerberg Marina Kaljurannale, kui õhtust sõid? Miks kõlas Erki Sven Tüüri esimene sümfoonia esmakordselt alles sel nädalal? Saatejuht on Neeme Raud.
11.00 Tarkade Klubi
12.00 Keskpäevatund Tänased teemad: Pärnu linnas hakkas poliitkatel podisema nagu Tartuski - koostöö lagunes ja linnapea saab umbusalduse. Kas siin on ka mingi muster, miks kohalikud jamad Keskerakonnal üle pea kasvavad? Tallinnas avaldati umbusaldust Mihhasil Kõlvarti soosikule, abilinnapea Beškinale. Miljon eurot süütalaste raha oli jäänud kulutamata. Mis on selle tõeline põhjus? Tootsi tuulepark müüdi 51 miljoni eest Eesti Energiale. Kas kurvastada või rõõmustada? Maardust sai Eesti taksopealinn. Elektritõuksid saavad päitsed pähe. Eesti 200 ja Reformierakonna populaarsus kasvab siis, kui selge eelistuseta valijaid on rohkem. Priit Hõbemägi, Ainar Ruussaar ja Urmas Jaagant.
13.00 Publikumärk Laupäeval saates Publikumärk tuleb juttu lavastustest Suur Siberimaa, Tuulte pöörises ja Deemonid, näitusest Datafanta TÜ kunstimuuseumis ning Corelli Musicu salongikontsertidest Helisev Salzburg. Saatejuht on Liis Seljamaa.
14.00 Ilmaparandaja Ilmaparandajas räägime sel nädalal ökomärgistest. Mis ja miks on ökomärgised meie kaupadel poeletil? Kes neid välja annavad, kuidas saada ja mis vahe on ingli-, luige- ja lillemärgil. Kogu märgiste maailmas aitavad orienteeruda Kadri Koemets Keskkonnaministeeriumist ja Marilis Saul Keskkonnaagentuurist. Saatejuht on Mart Valner.
15.00 Filmikägu FK143! Seekord võõrustame saates Ott Seppa, kes on andnud oma hääle Sipsikule. Kas kriitika Sipsiku suunas tuli talle üllatusena, kuulete juba saates. Uudistest käivad sel nädalal läbi Martin McDonaghi järgmine projekt, “Pühaku” uusversioon ja Adam McKay “Mida põrgut” triloogia viimane osa. Kinokava on sel nädalal väga rahvusvaheline. Lisaks kodumaisele “Sipsikule” on valikus prantslaste “Parimad aastad me elus”, saksa filmid “Kuldne kinnas” ja “Ma olin, ma olen, ma saan olema” ning venelaste “Kalašnikov”. Saatejuhid on Lauri Kaare ja Kristjan Gold.
16.00 Restart Restardis on külas Sander Ots, kes teeb idufirmat nimega Drivest. Kui te teate, mis on Citybee, siis Drivest on midagi sarnast ehk Tallinnas seisab tänavatel hulk autosid, mida saab läbi äpi telefoniga avada ja otsekohe rendile võtta. Aga erinevalt Citybeest ei ole autod Drivesti omad, vaid nende soov on olla platvorm, kuhu ka igaüks meist võib oma auto rentimiseks välja anda. Saatejuht Henrik Roonemaa.
17.00 Mõtle tervelt Saatejuht on Marek Stranderg, sisutoimetaja Katrin Idla.
18.00 Keskpäevatund*
19.00 Nädala Raamat „Eesti Vabadussõja ajalugu, I köide" kirjastuselt Varrak. Eesti riik rajati Vabadussõja käigus. See on meie ajaloo kõige ülevam, aga ka kõige asjalikum periood. Raamatu "Eesti Vabadussõja ajalugu" esimene köide algab sõjale eelnenud sündmustega ning lõpeb 1919. aasta maikuuga. Seda aega võib nimetada ka sõjaks Eesti pärast, sest peagi kandusid lahingud Eestist väljapoole. Raamatut tutvustab Timo Tarve.
20.00 Publikumärk*
21.00 Meretund* Saatejuht on Vallo Kelmsaar.
22.00 Muuli ja Riikoja*
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Filmikägu 0.00 Vutikohus* 01.00 Mõtle Tervelt* 02.00 Tarkade Klubi* 03.00 Jukuraadio* 04.00 Ilmaparandaja* 05.00 Rõõsikad*