KAVA


6.00 Järjejutt Ulmeantoloogia «Isaac Asimov 100» (kirjastuselt Viiking). Loeb Priit Rand
7.00 Nädala Raamat Madeleine Albright: „FAŠISM. HOIATUS“ Postimees kirjastuselt. Fašism pole vaid mälestus Teisest maailmasõjast, vaid igapäevane oht rahule nüüdsel rahvusvahelisel poliitikamaastikul, hoiatab Madeleine Albright, Ameerika Ühendriikide 64. riigisekretär. Tutvustab Marek Strandberg.
8.00 Meretund Saatejuht on Vallo Kelmsaar. Meretunnis räägib mootorpurjeka Admiral Bellingshausen kapten Meelis Saarlaid ekspeditsioonil Antarktika200 kogetust ning 35-aastaseks saanud Eesti polaarklubi tegemistest kõneleb klubi sekretär Katrin Savomägi. Juttu tuleb ka järjekordsest polaarviktoriinist ning võtame ühendust eelmise polaarviktoriini võitja Maria Huntsaarega, kes õpib praegu Aberdeeni ülikoolis. Saatejuht on Vallo Kelmsaar.
9.00 Neeme Raud. Siin Kas fakt, et Eesti järgneb PISA tulemustes Hiinale ja Jaapanile, tähendab et meilgi tuubitakse nagu Aasias? Hiina riiklik programm: aastaks 2022 300 miljonit suusatajat. Kas suusatamises hakkavad Põhjamaad konkreerima nüüd Hiinaga? Kas Donald Trump põgenes NATO tippkohtumiselt? Saatejuht on Neeme Raud.
11.00 Tarkade Klubi
12.00 Keskpäevatund
13.00 Publikumärk Saates Publikumärk on teemaks lavastused Alice Imedemaal, Vapruse värinad, Tuhkatriinu ja Evolutsiooni Revolutsioon. Juttu tuleb ka Voronja Skulptuuride Aiast ja tARTu poest. Saatejuht on Liis Seljamaa.
14.00 Ilmaparandaja Seekord räägime aasta parima Rohelise Kontori tunnustuse pälvinud Tartu Loodusmaja Rohelise Kontori koordinaatori Eeva Kirsipuu-Vadiga, et teada saada mida nemad rohelise töökeskkonna loomiseks ära on teinud. Juttu tuleb ka Keskkonnaministeeriumi välisõhu ja kiirgusosakonna peaspetsialisti Siim Sellikuga sellest, kuidas õigesti ahju küttes saab säästa raha ja tervist. Saatejuht on Rein Pärn.
15.00 Filmikägu Saatejuhid: Lauri Kaare ja Kristjan Gold. FK132! Külas on näitlejanna Ingrid Margus, kes sõlmis äsja lepingu Londoni agentuuriga Olivia Bell Management. Koostöö sai alguse PÖFFilt. Milline töö on selle lepingu taga ja kas nüüd on Hollywoodi uksed valla, kuulete intervjuust. Uudisterubriigi täidavad suuresti kodumaised sõnumid. Väikelevitajad on pannud seljad kokku ja loonud videolaenutuskeskkonna nimega Videolink Eestis, Tanel Toomi lavastatud “Tõde ja Õigus” on saanud ühe maineka auhinna nominatsiooni ja juttu tuleb ka Toomi järgmisest projektist. Uute linalugude pealevool tavakavas jätkub. Räägime filmidest “Kahjuks ei olnud teid kohal”, “Voolusõda”, “Aeronaudid”, “Eelmised jõulud" ja "Jumanji: Järgmine tase".
16.00 Restart Salv on ilmselt üks põnevamaid idufirmasid, mis viimasel ajal on Eestis loodud. Ülikogenud ja nimekas tiim, selgelt lahendamist vajav probleem ning seda üle maailma. Restardis on külas Taavi Tamkivi ja Robert Kitt idufirmast Salv.
17.00 Mõtle tervelt Saatejuht on Marek Strandberg.
18.00 Keskpäevatund*
19.00 Nädala Raamat Madeleine Albright: „FAŠISM. HOIATUS“ Postimees kirjastuselt. Fašism pole vaid mälestus Teisest maailmasõjast, vaid igapäevane oht rahule nüüdsel rahvusvahelisel poliitikamaastikul, hoiatab Madeleine Albright, Ameerika Ühendriikide 64. riigisekretär. Tutvustab Marek Strandberg.
20.00 Publikumärk*
22.00 Muuli ja Riikoja*
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 23.00 Filmikägu 0.00 Vutikohus* 01.00 Mõtle Tervelt* 02.00 Tarkade Klubi* 03.00 Publikumärk* 04.00 Ilmaparandaja* 05.00 Rõõsikad*