KAVA


6.00 Neeme Raud. Siin*
8.00 Maatund Mis meelt on vallajuhid maamaksu küsimuses, kuidas osaleda haneliste heidutusuuringus, mida panna vabariigi aastapäeval lauale, kuidas tähistada vastlaid ja kui palju süüa õunu? Saatejuht on Madis Ligi.
9.00 Loomult Loom Aleksei Turovski.
10.00 Memoria Jüri Kuuskemaa.
11.00 Välismääraja
12.00 Poliitikaguru Poliitikaguru väisab seekord Pärnu poliitkriisi, mõõdab parteide reitinguid, puhub tuuleenergiale tuult tiibadesse, otsib metsa ja kliima seoseid ning hindab lobitöö reguleerimise tarvidust. Saates Tõnu Runnel, Andreas Kaju ja Tõnis Leht.
13.00 Kukul Külas Sellel pühapäeval, vabariigi aastapäeva eel, on Kukul külas Eesti Vabariigi teaduse elutööpreemia tänavune laureaat, akadeemik Richard Villems. Küsib Liis Seljamaa
15.00 Kukkuv Õun Inimese ja muude organismide toimimisse tuleb pidevalt midagi uut. Kuigi DNA struktuuri ja funktsioonide avastamisest möödub õige pea 70 aastat, on 1990. aastate keskel avastatud mikro RNA roll organismide talitluses saanud pisitasa aina selgemaks. Mikro RNA reguleerib vägagi paljut ja puutub meie tervisesse. Mis asi on mikro RNA ja kuidas seda uuritakse, sellest räägime riikliku teaduspreemia laureaadi Tartu Ülikooli molekulaarmeditsiini professori Ana Rebasega. Saatejuht Marek Strandberg.
16.00 Reisirada Algava nädala ülemaailmsel jääkarupäeval vaatame Viini Schonbrunni loomaaeda. Aga räägime ka Tallinna loomaaia Polaariumist ja jääkarudest Antarktikast Troopikani. Saatejuht on Thea Karin.
17.00 Tähenduse teejuhid Saatejuht Hardo Pajula. Saate külalised Tanel Tammet ja Tanel Trapido. Saade Gaia teooriast, mis väidab, et planeet Maa tervikuna funktsioneerib kui elav organism.
18.00 Poliitikaguru* Tõnis Leht.
19.00 Järjejutt* Eia Uus - "Tüdrukune", kirjastuselt Postimees. Loeb Kristi Aule. Ootamatust töökaotusest šokis Lilian kohtub peol noore naisega, kes toob temas esile uued tunded ning avab vanad haavad. Kui Lilian kutsutakse tegema valimiskampaaniat peaministrikandidaat Triinu Tuhalale, sukeldub ta töösse halastamatus poliitikamaailmas. Hoolimata tempokast karjäärist ja mehest tema elus ei saa ta peast 20-aastast Monat. Tänapäeva Eestis aset leidva sündmustikuga romaani keskmes on naiste kehad, kogemused, pinged, hirmud ja võimalused.
20.00 Memoria* Jüri Kuuskemaa.
21.00 Maatund* Madis Ligi.
22.00 Kukul Külas*
23.00 Öine korduste vöönd Kordussaated ja muusika. 0.00 Välismääraja 01.00 Filmikägu* 02.00 Tähenduse teejuhid* 03.00 Loomult Loom* 04.00 Restart* 5.00 Musa