LUUBI ALL

Kes ja mis kergitas elektrienergia hinna viiekümnekordseks?
Vastab MKM asekantsler Einari Kisel

26.08.2010

Majandus- ja kommunikatsiooniminsteerium  tahab välja selgitada, kas hinnatõusu taga võis olla turuosaliste poolne turu manipuleerimine!

Kuula!


Majandus- ja kommunikatsiooniminsteerium ootab täiendavat infot teisipäevase ülikõrge elektrihinna kohta. Nord Pool Spoti Estlinki hinnapiirkonnas sündis teisipäeval uus rekord, kui viiel tunnil maksis
elektrienergia megavatt-tund 2000 eurot (31 293 krooni).

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Einari Kisel kinnitas Kuku raadiole, et praegu uurivad hinnatõusu põhjuseid tehnilise järelevalve amet ja konkuretsiamet koos elektribörsi järelevalveinstitutsioonidega.

Kiseli sõnul on vaja leida vastused küsimustele, kuidas sai võimalikus asjaolu, et ligi pool Narva jaamade võimsusest oli korraga remondis, miks ei kasutatud turul olnud tunduvalt odavamaid Leedu tootjaid ja kuidas üldse leidus turuosalisi, kes olid nõus niivõrd kõrge hinnaga elektrit ostma.

Kiseli sõnul ootab ministeerium ära ametite vastused neile küsimustele enne kui kavandab
järgmisi samme. Muu hulgas soovib ministeerium välja selgitada, kas hinnatõusu taga võis olla turuosaliste poolne turu manipuleerimine.
 


Eelmisele lehele