LUUBI ALL

EAS loobib tõesti raha tuulde.
Ivari Tallo kommentaar

27.08.2010 Kuula!Avaliku halduse spetsialist Ivar Tallo ütles KUKU raadio Äratajale antud intervjuus, et riigikontrolli kriitika ettevõtlustoetuste jagamise kohta on põhjendatud. Tallo ütles, et riigikontroll saatis valitsusele selge
ja tugeva sõnumi ning probleem on Tallo hinnangul selles, et riigil puudub oma tööstuspoliitika. Selle küsimusega peaks tegelema hakkama majandusministeerium, välja tuleks töötada täpsed suunised, mille põhjal ettevõtlustoetusi jagada.

 

Tallo märkis, et Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS) on saanud eksporditoetust ka sellised ettevõtted, kel pole Eestis omanikke ja tootmist, Eestis on neil vaid paar inimest palgal ja nemad saavadki oma palga EASi toetusest. Tallo ütles, et EASi koduleheküljel on kõik toetuste saajad kirjas ja iga inimene võib interneti otsingu abil uurida, milliste ettevõtetega on tegemist. 

Tallo jätkas, et EASis on palju asju, mida pole selgeks räägitud, praegu on EAS lihtsalt riigi raha jagamise koht, samas pole EAS riigiasutus, eetilisest seisukohast paneb see Tallo sõnul “pead kratsima”. Tallo märkis, et pool riigi eelarvest läheb sotsiaaltoetusteks, teisest poolest aga koguni 10 % jagatakse EASi kaudu erinevateks toetusteks.


Eelmisele lehele