KAVA


6.00 Ärataja Siiri Mihkelson ja Ave-Marleen Rei
10.00 Avatud Eesti Fond Mari Roonemaa. Eilsest kuni 2. aprillini ootab Eesti ainus ühiskondlike algatuste inkubaator NULA ettepanekuid, kuidas lahendada teravaid ühiskondlikke probleeme Eestis. Ettevõtmisest räägivad Kodanikuühiskonna Sihtkapitali juht Anneli Roosalu ja Heateo SA projektijuht Agnes Miidla.
10.30 Nädala Raamat Jaan Kross, «Kallid krantsid». Koostanud Eerik-Niiles Kross. Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjastuselt, 2021. Tutvustab Marek Strandberg. Jaan Krossi sajandal sünnipäeval - 2020 aastal - leitakse üles pea kogu ta kirjavahetus lähedastega, mis peetud ta vangilaagri ja asumise aastatel. Seni peeti seda kadunuks. Õigemini - seni polnud sellest aimugi. Just neist saab pea 1000 leheküljelise raamatu selgroog. Raamatu koostaja, Jaani poeg Eerik-Niiles on lisanud täpseid kirjeldusi nii toonastest laetud ning keerdu väänatud oludest, aga muudestki asjaoludest, mis ära trükitud kirjad sootuks uuel moel elama panevad. Nii Saksa kui Nõukogude okupatsiooni ajal rahvusliku meele pärast vangi pandud Kross oli enda tahtmata kirja-kirjanik veel ammu enne, kui temast trükitud kirjanik sai. Just seetõttu ehk saigi.
10.45 Järjejutt Gabriele Amorth ja Roberto Zanini, "Vägevaim kurjus". Kirjastuselt Gallus. Loeb Kristi Aule. Selle nädala järjejutuminutites teeme lähemalt tutvust eksortsismi ehk kurjade vaimude väljaajamisega. Preester Gabriele Amorthi ja ajakirjanik Roberto Zanini näitavad oma raamatus, et saatana mõju inimestele on reaalne ning annavad ka lihtsaid nõuandeid kurja vastu võitlemiseks.
11.00 Majandusruum
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Vahetund Postimehega Tänases vahetunnis arutame selle üle, kuidas on Eestis kontrolli alt väljunud nakatumisnäitaja ning mis põhjustel vaktsineerimine venib. Stuudios on uudistetoimetuse reporter Loora-Elisabet Lomp ja Fookuse toimetaja Kadri Tammepuu. Saate teises pooles tuleb juttu blogijast ja suunamudijast, kelle tervisesoovitused võivad arstide sõnul inimesi hoopis ohustada. Stuudios on Postimehe uudistetoimetuse reporter Kerttu Kirjanen. Saate lõpus tuleb juttu Covid-19 viiruse kontaktrakenduse HOIA muredest ja arengutest. Saatejuht on Henry-Laur Allik, Postimehe uudistetoimetusest.
14.00 Saade Vallo Kelmsaar.
16.30 Juhiminutid Sel korral räägime saates "Juhiminutid" väärtuspakkumisest. Mis see on, millest see koosneb ning millist kasu saavad sellest nii töötaja kui kogu organisatsioon, räägib talendinõustamisagentuuri Fontes konsultant Marit Kollo. Saatejuht on Ingela Virkus.
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Rein Pärn.
17.30 Saade Vallo Kelmsaar.
18.30 Nädala Raamat* Jaan Kross, «Kallid krantsid». Koostanud Eerik-Niiles Kross. Eesti Üliõpilaste Seltsi kirjastuselt, 2021. Tutvustab Marek Strandberg.
18.45 Järjejutt* Gabriele Amorth ja Roberto Zanini, "Vägevaim kurjus". Kirjastuselt Gallus. Loeb Kristi Aule.
19.00 Metsik Lääs Jaanus Saago. Saates kõlab modernne USA pop, rock ja country muusika.
20.00 Majandusruum*
21.00 Vahetund Postimehega*
22.00 Välismääraja* Milliseks kujuneb Türgi poliitika alanud aastal, seda kommenteeris pühapäevases saates ajakirjanik Hille Hanso. Saatejuht on Hannes Hanso.
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Vahetund Postimehega 4.00 Metsik Lääs 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala raamat