KAVA


6.00 Ärataja Kristjan Gold ja Rohke Debelakk
9.35 Piloot Juuli keskel sõidetakse Saaremaal enduuro maailmameistrivõistluste etapp. Selle korralduspoolest ja miks sai valitud Saaremaa rarjad, räägib Enduro GP Estona peakorraldaja Veiko Biene. Saatejuht: Margus Kiiver
9.45 Ärataja Kristjan Gold ja Rohke Debelakk
10.00 Kuue samba taga Kuidas algas meil turismi riiklik reguleerimine, kuhu on jõutud ja millist turismipoliitikat oleks riigile vaja ning kuidas koolitada kaadrit? Saatekülaline on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži kaasprofessor Heli Tooman. Saadet juhib Madis Ligi.
10.30 Nädala Raamat Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla. Milline lind on maailma vanima jalgpalliklubi sümboliks? Milline lind võib Araabia Ühendemiraatides lennata lennuki äriklassis? Millise linnu nime kannab Kim-Jong Uni ametilennuk ja miks? Need ja paljud teised küsimused ning faktid saavad selgeks Euroopa esimeses valminud rahvus- ja sümbollindude raamatus. Ja muidugi on seal juttu ka suitsupääsukesest.
10.45 Järjejutt José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik. Kuigi aeg näib selles Portugali külakeses paigal seisvat, elab, armastab ja sureb seal mitu põlvkonda mehi ja naisi. Külakõrtsis tegutseb naeratav kurat ning kirstu suletud hääl jutustab lugusid, mis on ühtaegu kaunid ja mõistetamatud.
11.00 Digitund Saatejuhid Hans Lõugas ja Henrik Roonemaa.
12.00 Raadioekspress Ulla Länts.
13.00 Olukorrast ajakirjanduses Kes, pagan, siis tahab ehitada riiki, kus keegi mitte midagi teada ei tohi? Mismoodi on paljukannatanud ning palju parandatud avaliku teabe seadus seotud ajakirjanduse, avaliku huvi ja uudishimuga? Kas see aitab kodanikel mõista, kuidas töötab avalik võim või annab lihtsalt administratiiv-bürokraatlikule süsteemile (ABS) tööd ja leiba juurde? Rein Lang ja Väino Koorberg heidavad lisaks pilgu nädala tipphetkedele ajakirjanduses, otsivad Narvast tõelisi patrioote ning vaatavad, kes on meedia suurimad tegijad internetis, milline on värske seis digitellimuste rindel ning kas meediamajadel oivalise ajakirjanduse tegemiseks ka raha jätkub.
14.00 Saade Vallo Kelmsaar
14.45 Kindlustusminutid. Sel korral räägime Kuku raadio saates "Kindlustusminutid“ elukindlustusest ja õnnetusjuhtumikindlustusest. Mis vahe neil on ning millal ja kellel oleks mõtet ühe või teise kindlustusliigi peale mõelda? Külas on Swedbanki riskikindlustuse valdkonnajuht Eleriin Reinmann ning Compensa Elukindlustuse müügi- ja kliendihaldusjuht Merle Kollom. Saadet juhib Ingela Virkus.
15.00 Saade Vallo Kelmsaar
16.35 Terviseminutid Kuku Terviseminutite saates räägime sel korral sellest, kuidas osta prillipoodide e-poest prille ja kontaktläätsi. Milliste nippide abil valida sobivaid raame ja lugeda retsepti. Saame teada sedagi, et prillide retsepti ei saa näiteks võtta aluseks kontaktläätsede tellimisel. Nõu jagavad spetsialistid PereOptikast Laura Tõnov ja Jaan Põrk. Küsib Annika Õunap
16.45 Ruupor Peatoimetaja Ainar Ruussaare päevakommentaar.
17.00 Päevapilk Ulla Länts.
17.30 Saade Vallo Kelmsaar
18.00 Kuku Muusika
18.30 Nädala Raamat* Peep Veedla: „Rahvuslinnud ja Sümbollinnud Euroopas ja kaugemal.“ Kirjastus Pesapaik. Raamatut tutvustavad Marek Strandberg ja autor Peep Veedla.
18.45 Järjejutt* José Luís Peixoto: "Ei ühtki pilku" Loomingu Raamatukogult. Tõlkinud Leenu Nigu. Loeb Rando Tammik.
19.00 Klapid pähe Värsket muusikat valib ja tutvustab Taavi Otsus.
20.00 Digitund*
21.00 Piloot* Maikuus alustab oma üheksandat hooaega noorte hobikardisari Talendid Rajale. 2014. aastal sarjas kolmas olnud ja sealt Eesti kardispordi tippseltskonda tõusnud Siim Leedmaa jagab oma muljeid Talendid Rajale sarjast ja jagab näpunäiteid neile, kes plaanivad sarjas tänavu osaleda. Saatejuht: Margus Kiiver
21.15 Olukorrast ajakirjanduses*
22.00 Keskpäevatund*
23.00 Öine korduste vöönd* Kordussaated ja muusika. 23.00 Saade 2.00 Raadioekspress 3.00 Digitund 4.00 Klapid Pähe 5.30 Järjejutt 5.45 Nädala Raamat.