Kas skeemitamine välistööjõuga on Eesti tööturu suurim mure?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Marx  17.07 kell 23:42
Ei ole õige öelda,et tööandja on ahne. Tellija on ahne, kes tahab odavamat hinda. Siin ongi tilemma kõik eesti inimesed tahavad odavat hinda aga töö tegija tahab maxsimus hinda. No miks ma pean sind tellima? Nonsens. Riik peab lihtsalt ranged reeglid peale panema, et säilitada tööd oma inimestel!

     Marx  17.07 kell 16:56
No täpselt, tööline tahab suuremat palka aga inimene,kes on tellija on õnnelik ,kui saab odavamalt. See on puhtalt poliitikute ja riigi reguleerida.

     arvaja  17.07 kell 16:53
Mind üllatab see ülbus, millega keegi helistaja esineb eesti rahva nimel. Kes on talle selleks volitused andnud?

     Rein  17.07 kell 16:49
Eesti tööturu suurim mure on madalad palgad ja ahned tööandjad.

     arvaja  17.07 kell 16:33
Kuskilt jäi kõrvu, et hooajatöölisteks loetakse nüüd isegi (laeva?)keevitajaid. Mis on takistanud ettevõtjatel neid Eestis koolitada?! Jaapanis on kogu kutseharidus erasektori kanda!
Kui meie ettevõtjad ei suuda innovatsiooniga kaasa minna, ärgu muutku meie riiki, vaid koligu oma ettevõte mujale, kus nad seda teha saavad. Ei usu, et me ei suuda seda üle elada.

     arvaja  17.07 kell 16:18
Küsimus tuletab vägagi meelde nõukaaega. Ka siis raiuti, et ilma "vennasrahvaste" abita ei saa me hakkama ja toodi meile välistööjõudu kümnete tuhandete kaupa sisse. Et nad töötaksid ettevõtetes, mille tooraine ja selle töötlejad toodi sisse, toode viidi välja ja meile jäid mitte üksnes tühjad pihud, vaid ainult probleemid.

     Marx  17.07 kell 16:11
Eesti on samas seisus praegu, kus oli skandinaavia 2005aastal, kui kõik kohad uputatti võõrtöölistega üle. Kõik absoluutselt samad probleemid! Selle asja korda saamisega läks 10 aastat + 1 majanduskriis.

     arvaja  17.07 kell 16:10
Kas see on just suurim mure, ei oska keegi väita. Sõltub vastajast. Kui vastab ettevõtja, kes reeglina näeb Eestit oma asumaana, on tema suurim mure, et Eestisse ei saa tuua tööjõudu ilma piiranguteta. Tema tahaks oma kauka täitmiseks täielikku vabadust, tulgu pärast teda/seda või veeuputus.
Aga mure see on: Eestil jäi eelmise aasta ja mõne kuu jooksul välistööjõuga skeemitamise tõttu saamata 8 miljonit eurot maksutulu.

     Juhusik kuulaja  17.07 kell 15:59
Sattusin üle pika aja Vox Populit kuulama. Ja ennäe: kui enne oli aastaid püsikundedeks kolm-neli endistmiilitsat ja kgb-last, kes muudkui keskrakonda kiitsid ja reformi laitsid, siis nüüd on neile lisandunud andunud EKRE tädid, kes nimetavad EKRE-t kangekaelselt paremeeerakonnaks (mida see kindalstipole, sest tegemist on lihtsalt äärmusliku padupopulistliku erakonnaga). Nii et nüüd siisheietavad otsestuudios tõesti kahe Kremlile kasuliku erakonna trollid:)

     Demagoogia  17.07 kell 15:55
Reformi üks põhiteese on olnud see, et turg paneb kõik paika ja samas justnimelt reffidega seotud ettevõtjad üritavad turgu solkida kolmandatest riikidest pärit odavtööjõuga. Meil ei ole tööjõupuududt, meil on palga puudus. Ilma igasuguse skeemitamiseta on tööturg avatud 500 miljonile euroliidu kodanikule.

     Arvamus  17.07 kell 15:53
Täiesti loomulik on nõuda tööandja vastutamist ebaseadusliku välistööjõu kasutamise eest. Välistööjõu kasutamine on kurjast eelkõige sellepärast, et nii pressitakse Eesti palgataset alla.

Eesti riigi keel on eesti keel!     kuulaja  17.07 kell 15:26
Loomulikullt! Kõik maasikakorjajad tuuakse sisse vaid Ukrainast. Selleks tehakse salajast lobitööd Ukrainas. Kohad täituvad kiiresti, sest tahtjaid on rohkem. Kas olete meie maakonnalehtedes kkohanud kuulutsust, kus otsitakse maasikakorjajaid? Eile uudistes näidati, kuidas maasikakoprjajad olid kõik Ukrainast ja töökeeleks ongi vene keel. Kui keegi meil tahab seal töötada, siis peab valdama vene keelt. Uskumatu! Siis ei tasu imestada, et sinna ükski eestlane minna ei taha.