Kas valitsuses terendab kriis?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasutablogspotcom  06.08 kell 19:55
Eesti tanklates voolab Vene kütus ja Eesti riigile nad makse ei maksa.
"Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit eurot, mis teeb 7500 eurot iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftasheikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitas Jar mo Tui sk küsimuse."
Lisaks sellele gaasitorude kaudu makstav andam Venemaale...
Paigalda mootorile hho genekas mis eraldab veest vesiniku ja juhib selle mootorisse sest siis tanklasse enam pole asja.

Trollid     kuulaja  06.08 kell 16:50
Las vanaeit naerab siis, nii et v...t on märg!

     Tartust  06.08 kell 16:39
Kriis ei ole mitte ainult valitsuses.Kuidas seda teha, et tänased idioodid ei paljuneks, kas kastreerimine, tabletid, kinnipidamislaagrid? ei tea, aga olukord on masendav.Idioodi määratlemiseks piisab lugeda nende sotsmeedia postitusi, kes ikka pidevalt peksab segast, on diagnoos olemas.

ainult populism     viriseks veidi  06.08 kell 16:31
terendama - kangastama, peegeldama, terenduma.
Silmapiiril- terendab
Mõtteis - terendab n. tulevik
Kriis e. olukord, mis nõuab muutmist- kas isiklikul või sotsiaalsel tasandil.
või raumaatiline, pingeline muutus inimese elus või ebastabiilne ja ohtlik- sotsiaalne situatsioon poliitilises,majanduslikus, sõjalises või looduskeskkonnas. Seega nähtus, millega kaasneb ähvardavalt järsk muutus..

Kas õhus on muutust? Kas silmapiiril on ebastabiilne ja/või ohtlik- sotsiaalne situatsioon?
Või sõjaline,või majanduslik?

Mina näen vaid seda, kuidas Jurakas Ratas hoides unistuste töökohast kinni hävitab oma erakonna mainet.Ja samuti näen populistliku marurahvusliku ja üldse mitte konservatiivse ilmavaatega partei populaarsuse tõusu.
Kuigi EKRE valitsusse võtmise põhjendus oli ,et muidu protesti ja populismiga pöördeid koguv erakond, saab ilma valitsusvastutust kandmata liiga populaarseks)))
Palju õnne KE.
Samas on pimestavalt toimunud veel ka REF-i populaarsuse tõus(pole kellelgi meeles Autorolla,ja üldsegi mitte liberaalne kapitalismi muutumine riigisotsialismiks ,Omniva,Estonian Air(Nordica),Elron,EVR Cargo(operail),TS Laevad,Eesti Energia Utah,Jordaania(sund osalus Attarat Power Company)projektid jne.

Riik ei pea riskima maksumaksja rahade eest,tegutsedes ettevõtlusega.Riik pole selleks, et mehitades populistlike poliit nägudega riigile(e.maksumaksjatele)kuuluvate äriühingute ja firmade nõukogud ja juhtkonnad,omades poliitikas põrumisel taganemise teed või soojat kohta.

OK.
Viga on alati ka valijates.
Kes valimistel valib kedagi ..selleks et protestida kellegi (siis teise) vastu?
Valida tuleks vaid seda kelle poolt oled.

Parlamendis on täna puudu roheline maailmavaade.
Tõeliselt konservatiivne (p.s.majanduses) ja ka Tõeliselt Liberaalne samuti..


     vaatleja  06.08 kell 16:29
Tundub, et valitsuses sees ei ole mingit kriisi ja lähiajal ka ei tule. Sama ei saa muidugi väita valitsusest väljas: nt. teise järgu keskerakondlaste seas võib olla rahulolematust küll. Aga samas vaatame uuringuid (milledel põhineb spekulatsioon, et KE võiks EKRE üle parda visata): KE toetus on Ühiskonna Instituudi andemetel samas suurusjärgus nagu see oli nt. kuu enne valimis - vahe on marginaalne - sellesmõttes nagu viga pole ju! Ja samas vaatame Kantar Emori uuringut (erakondade juhtide usaldus?), kus Keskerakonna valija usaldab kõige vähem K. Kallast - 6%! Kas pärast Reformierakonnaga ühte heitmist valijad hakkaksid usaldama - väheusutav. Jah, ei saa salata, et mõningane toetuse langus on toimunud KE-l, aga eriti mitte suunal KE->RE, vaid ehk nende alla, kes ei oska öelda eelistust (ollakse äraootaval seisukohal). Ja nagu küsitlusi vaadata, siis on Reformile tulnud toetust justnimelt SDE poolt...

     arvaja  06.08 kell 16:16
Ma ei tea, millise riigi millisesse erakonda kuuluvad PM "reporter" Urmas Jaagant ja "kolumnist" Ahto Lobjakas, aga millegipärast tuletavad nad meelde nõukaaegseid dissidentide vastaste paskvillide autoreid. Nad vist peksaksid isegi Tallinna kilusid vastu kivi, kui konservi on tootnud EKRE liige. Pole küll meedik, aga soovitaksin neile broomi.

     Tiiu  06.08 kell 15:57
Tuleb tahtmine öelda, et nad elagu! Nüüd on järgmine ekrelane minu lolliks kuulutanud ja teine arvab, et telekanalitesse helistajad ehk 100 euro jahtijad väljendavad eestlaste meelsust. Kui valitsuses kriisi ei ole, siis see kriis on ühiskonnas, sest suurem enamus rahvast sellist sülgavat valitsust ei ole tahtnud.

     Karu  06.08 kell 15:54
Sada päeva üks ja seesama. Lõpetasin üks kaks kuud tagasi ära uudiste kuulamise, nüüd olen mõned päevad seda jälle teinud. Mitte midagi ei ole muutunud: valitsus kukub kuhugi ikka iga päev edasi.

     Uku  06.08 kell 15:30
Valitsuses ei terenda mingit kriisi. See, mida tahetakse kriisina serveerida, pole midagi muud, kui kunstlik ja pahatahtlik provokatsioon. EKRE mõõdukas EL-i vastane retoorika häirib ilmselt nn brüsseliite. Tagumine aeg oleks EKRE-vastane laim ja hüsteeria lõpetada, vastasel korral kordub nn vapside sündroom. Elagu EKRE ja Eesti rahvusriik!

Näitemäng     kuulaja  06.08 kell 15:06
Kui ka kriis on, siis tahetakse näidata, et kõik on siiski ideaalses korras.