Kuidas vältida eksimusi?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Helgi  07.08 kell 16:47
Eesti keele reeglitesse üleolevalt suhtujatel tuleks ära õppida vähemalt mõni reegel,näit.Kuidas vastata küsimusele MILLAL?Mitte nim.käändes,vaid alalütlevas.Ära õppida,kuidas käänata sõna "keegi",kus asub liide +gi ja +ki.Saatejuhid,poliitikud,ja kes kõik veel pole seda viitsinud ära õppida.

samuti saatekavast jm     Kalev  07.08 kell 16:00
Tere, Kuku!

Ilmselt on raadioski töökäte puudus. Vigu paberlehe kavas märkis helistaja; kontrollige ka Kuku kava kodulehel. Eriti selle lõpuosas, öises korduste vööndis on saadetel tihti valed pealkirjad, see eksitab. Kordussaated võiks vabastada tüütust reklaamist.

Laiendada võiks referentide ringi, tihti näib, et küsitletakse ikka samu spetsialiste, kelle arvamuse võib kuulaja kergesti ära arvata.
Saatejuhtidele entusiasmi ja edu soovides
Kalev

     Tiiu  07.08 kell 15:56
Eksimusi vältida ei saa. Neid tuleb ikka ette. Eksimusi ei pea niivõrd vabandama kui neid tunnistama ja edaspidi vältima.

     Uku  07.08 kell 15:45
Kuna eksimine kuulub inimeseks olemise juurde, siis polegi seda võimalik vältida. Tuntud ütlus: eksimine on inimlik, peab igati paika. Seega, eksimatuid inimesi pole kunagi olnud, ega saagi olema. Leppigem siis sellega, et oleme kõik ekslikud ja ebatäiuslikud. Peamine on, et me ei eksiks teadlikult ja tahtlikult.

Et ei peaks hiljem kahetsema     kuulaja  07.08 kell 15:04
Mis puudutab väljaütlemisi, siis peab enne kümme korda mõtlema, kui ütled. Mitte nii, mis meelel, see ka keelel.

     Tiit  07.08 kell 14:46
Näiteks saab eksimusi vältida, kui tugineda faktidele või parimale praktikale.
Meedia eirab seda kuldset tõde viimasel ajal täiega.

Näide: Tänane VAHETUND POSTIMEHEGA oli ikka täiega naljakas. Täiskasvanud mehed tõsimeeli räägivad koalitsioonist seda, mis on nende soovunelm, mitte seda, kuidas asjad tegelikult on. Veel jaburamaks teeb nende jutu Kuku 06.08.2019 Ratase usutlus, mis on esmane allikas ja kus peaminister SÕNSELGELT ütles, et valitsuse tervis on hea ja reformiga läbirääkimisi ei peeta. Ajakirjanikud - õppige ajakirjanduse häid tavasid. VAHETUND POSTIMEHEGA on muutunud viletsaks reformi propagandasaateks.