Kuidas tunnete ära valeuudise?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Harpo  12.08 kell 16:58
Kaja oli välismaal puhkusel. Sellepärast polnud Paides.

Vilja Kiisleri vihapursked     Põliseestlane  12.08 kell 16:55
Noo laupäevase Õhtulehe 10 -ndal leheküljel oli artikkel "EKRE,HITLER ja Ratas". Mida tahtis nüüd Kiisler Õhtulehes öelda, ei saanudki aru..lihtsalt vihakõne EKRE vastu !
EKRE paraku ei ole äärmuslik ja natsinaalsotsialistlik erakond, kuidas see Šmutovi toimetus üldse lasi sellel artiklil ära trükkida ! Kiisler võiks blokeerida normaalsest ajakirjandus meediast ! Enam rohkem madalale ei saa laskuda artikli uudise edastamisega !

     TMT  12.08 kell 16:54
vaene saatejuht. vox populi on nagu hullarsti tasuta vastuvõtt.

VALEUUDIS     Heidi  12.08 kell 16:52
Tunnen VALEUUDISE ära, sest loen uudiseid üle maailma!
Eesti "peavoolumeedia" ei avalda olulist ja kui, siis kallutatult!


     mulk  12.08 kell 16:30
Kui sots suu lahti teeb, siis ainult valet ja virtsa pritsibki inimeste peale!

Ikka valeuudisest     suvitaja  12.08 kell 16:26
Valeuudist tunnen sisetunde abil ära. Mõnikord on sisetunne ka alt vedanud, aga pikema elukogemusega eksimine on väiksem. Valeuudist ei ole võimalik ühiskonnast välja juurida, kuna sõna peab jääma vabaks. Kui sõna ei ole vaba, siis ei eksisteeri enam ka demokraatiat.

Libatsemisest     IQ  12.08 kell 16:07
On üks ütlemine, et kui tark vahest lollitab, pole midagi kuid palju hullem kui lollid targutama hakkavad...
See iseloomustab üsna palju tänast Eesti meediat. Peamised kohalikud libauudiste allikad ongi täna ERR ja Express Grupp, kes järgivad peamiselt peavooluideoloogiat ja poliitikat. Expresssile on veel iseloomulik stiil, kes maksab, see tellib ka muusika. Teine allikas on Emori ja Turuuuringute gallupid, mis on üsna tuntavalt tellitud, suunatud ning manipuleerivad... Uurige ka veel mitmete arvamusliidriteks peetavate meedia- ning poliitikategelaste nõukaaegset tausta ning pilt saab palju selgemaks kui lähedal oleme nõukaajale ja Baltnewsile :)

     Tom  12.08 kell 15:41
Uued uudised ja muu seesugune ei levita mitte niivõrd valeuudiseid,vaid tõlgendatakse neile sobivalt. Hirm ja laimamine lääneliku elustiili suhtes on nende stiil. Sama,mis toimus nõukogude ajal. Eks propagandistidki ole neil samad.

Valet on rohkem kui tõde     kuulaja  12.08 kell 15:32
Reeglina 1. aprillil. Aga inimesed armastavad väga valetada, siis tuleb otsida levinud valede seast vaid seda, mis on õige uudis.

     Tiiu  12.08 kell 15:29
Valeuudistega puutume kokku igapäevaselt nii lehtedes, portaalides, telekas kui raadios. Reklaam, mis reklaamib midagi oluliselt paremana kui konkurendi oma, on ka valeuudis. Järgmine valeuudiste pakett on samuti seotud mõne toote või teenuse reklaamiga või siseturundusega. Kui loed pikka ja veidratest võõrsõnadest ja doktorikraadiga inimeste kinnitusest kubisevat oopust, siis ongi teada, et tegu on valeuudisega. Poliitilist valeuudist on praegu raskem ära tunda. Lihtne on jälgida seda, mida oled aastakümneid jälginud ja tekib kohe "kõhutunne", et nii see olla ei saa. Samas ei ole Eesti kohalikul meediamaastikul enam kindlust peale seda kui EKRE on võimupartei. Nii ebameeldivate ja vaenulike väljaütlemiste pihil tekib ikka esialgu tunne, et see ei saa tõsi olla. Kahjuks on enamasti seegi tõde, et sind on järjekordselt teadagi millega üle valatud, sest õnneks on äratundmiseks olemas videod ja poliitiku enda hääl.

     Riks  12.08 kell 15:16
Nii kui kuulen, et parteide reitingu uuringu tellija on Postimees, tean, et tegemist vale-uudisega (kunagise Isamaa - ise nad tunnistasid seda - stiilis libauuringute tegemine).

Ei ole totalitaarne mendiriik ei ole ei      Tasakaal paigast :D   12.08 kell 14:33
Kes rahastab seda Propastopi, kes kurab selle üle, et kogu meedia allub õigetele regulatsioonidele Eestis aga Baltnews ja mingi teine ei tee seda? :D Meditsiinilne case ju.

ERR, Delfi kirjutav ja suurem osa Kuku kõnelevast ei ole ühe ühegi grammi eest tõsiselt võetav kits kärneriks "informatsioon", mis ei vasta ühelegi ajakirjanduse põhialusele nö. Enamus meediaruumist koosneb aasta kümneid räägitud varastatud uudistest ja siis riigihanke korras reliseeritavale maine, kommunikatsiooni ja propagandajuhtimsiele läbi vastavate agentuuride või siis otsemüügina. Et kuidas see tegevus on nagu OK või erineb Saksa, USA, Prantsuse, Brüsseli või Venemaa tegevusest? Eestis ajakirjandust sisuliselt ei eksisteeri mille hävitamise autor on seltsimees Kadak ja Luik, kes vastavad ärimudelid totalitaarsete riikide eeskujul endale importisid ja veel nahaalsemalt juurutasid. Millest siin rohkem rääkida. Kes seda rämpsu üldse vaatab. Võtame ETV reaalsed vaadatavused tänaseks ette. :))) Eestis ei ole ajakirjandust, punkt. On vaid kommunikatsioonijuhtumine maailmas kõige enam propaganda töötajaid per ametnik. Ja omakorda maailmas kõige enam ametnike per kodanikond. Kui see pole totalitaarne maffiariik siis, mis asi see on palun?

     Peeter  12.08 kell 14:12
Kahjuks on see võimatu. Kunagi soovisin leida tõde, nüüd enam mitte. Olen leppinud, et tõde teada ei saagi. Saan vaid valida, milline allikas teistest rohkem sümpatiseerib, kes minu arvates vähem valetab või kelle valed on vastuvõetavamad