Kuidas tänane poliitiline olukord laheneb?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

mnjahh     ka  21.08 kell 14:42
seda saab väita küll ...et tänane poliitiline olukord laheneb praeguse valitsuse kasuks.Kuid pikas plaanis on Ratta jürka siiski tegemas viimast ringi peaministrina,ja ilmselt ka KE juhina.
Kui vaadata reitingut(mida Jüri ise millekski ei pea ..aga siiski)siis pole võimatu, et järgmistel KOV saab Tallinn koalitsooni..kus juba KE võib olla ukse taga..(2021 KOV)
(2021 Vabariigi Presidendi valimine,kes on siis tegijad? REF-EKRE ? Ja kui juhtub et EKRE? on Järgmine riigikogu valimiste tulemus KE -jaoks ?(2023 Riigikogu)
Kas Kolmanda koha saav KE jääb üldse kokku?
Lisaks on veel ka 2024
Euroopa parlamendi valimised...
Sisuliselt 21-24a iga aasa on valimised !
Kui kuulata Helme juttu(pärast ebaõnnestunud katset..( võltsitud ja ebaseadusliku käskirja/avaldusega kinga anda Vaherile) siis see mees on nn. alfa- isane ( enda arvates),pole midagi viltu ega valesti läinud/tehtud jne.
Jüri pole Helme valitsuses isegi mitte ase peaminister....
Helmed ei muuda oma meetodeid ,ega ka väljaütlemisi..ja miks ka peaks?
Muide minul polegi midagi Helmte või EKRE vastu.Neil on 19% käes..vahet pole kuidas saadud aga Ratase väide :(EKRE on vaja kaasata muidu populaarsus tõuseb ei osutunud tõeks..) pigem KE ja Ratas ei suutnud võimul olemisest ja valimiste nr2.kohaga leppida.Täna on EKRE Jüri kaelas olev kivi....ja Isamaa on vait sest ootavad äkki Helme libastub ja läheb üle piiri..
aga eks valijad otsustavad juba 21a.
Midagi head pole täna oodata..(lisaks:majandus on ilmselt jahtumise alguses)

     .  19.08 kell 16:46
Rehvorm peab vaenamise lõpetama ja lahkuma siit.

     Uku  19.08 kell 16:41
Tahaks loota, et tänane poliitiline olukord laheneb praeguse valitsuse kasuks ja opositsioonierakondade alatud plaanid jäävad realiseerumata. Vastasel korral ootab Eestit ees enneolematu stagnatsioon ja liikumine Euroopa föderaalriigi suunas on vältimatu. Elagu praegune kolmikliit ja Eesti rahvusriik, ta elagu...!

olukorrast valitsuses     elle   19.08 kell 16:39
riigi piiri väljaehitamise kohta puuduvad kohtumiste protokollid ja aruanded- nii ütleb riigikontroll oma auditis, seega pole tagatud protsessi läbipaistvus, kuhu raha läks. PPA juht
Vaher peab tagasi astuma.

olukorrast valitsuses     Maire  19.08 kell 16:25
Väga kurb, et meediat süüdistatakse selles, et nad vahendavad uudiseid ja arvamusi. Samuti kurb, et EKRE pooldajad räägivad kogu rahva nimel. Veel on kurb, et pr. Helme produtseerib viha õhutavat mõistukõnet (saar raiutud aga vaher veel püsti) Kurb, et ainult EKRE inimesed võtavad sõna. Ilmselt teeb pidev EKRE juhtide toodetud poliitika paljud inimesed nõutuks ja viisakad väljended selle kommenteerimiseks
ei ole tõhusad aga EKRE tasemel räuskamiseks ei soovita laskuda.

     yx kuulaja  19.08 kell 16:12
Olukord laheneb sellega, et mitme ämbriga Vaher peab endale uue töökoha otsima. See saab kindlasti raske olema. Ta ju kasutas ära ametnike saamatust dokumentide koostamisel ja tema mõjuväljas olevaid struktuure (nn ametiühing, abipolitseinikud). Kes tahaks endale sellist alluvat?

     mäletaja  19.08 kell 15:44
Rahvaliidu boss oli ju ka üsna "räigete" ja otsekoheste väljaütlemistega. Keskkonnaminister küll süvariigiga eriti võidelda ei saanud, aga... Umbusaldati ju ka teda päris mitu korda? Pole midagi uut siib poliitikas ja EKRE Rahvaliidu järglasena võttis vahepeal kadunud toetajaaskonna tagasi(sh minu) ja lausa võitis ka teiste poolehoidu.

Usaldusega     iisop  19.08 kell 15:38
Demokraatlke valimiste tulemusel on võimule tulnud igasuguseid poliitikuid ja nendesuguseid tuleb võimule pidevalt. Rahvas on neid toetanud Itaalias ja Saksamaal enne teist maailmasõda ja toetab nendesuguseid mitmes Euroopa riigis ka praegu. Selles mõttes Eesti Euroopa riikidest ei erine ja kuigi need poliitikud pole võimule saanud ülemäära kiiresti on nende populaarsus osava sõnaseadmise tulemusena ikka kasvanud ja nad on saanud seda, mis neil vaja on olnud. Nende printsiibid pole kuhugi kadunud ega kao nad kuhugi ka Eestis. Nii et edaspidi jääb oodata vaid lõplikku lahendust. Kui härra Ratas põhjendas oma koalitsiooni loomist rahva tahtega, siis võis ta ju meelde tuletada, mitu miljonit sakslast oma hääle andsid, selleks et natsionaalsotsialistid võimule saaksid? Tõepoolest, nende valijate tahet ei saanud ju tookord mitte eirata? Aga noh meil on ju tegemist tõeliste patriootidega, kelle saavutused muidugi peame ära ootama, kui soovime uskuda, et ainult nemad päästavad Eesti rahva.

     hobianalüütik  19.08 kell 15:38
Ma arvan, et Ratase ümbusaldamiseks ei saada saali piisavalt saadikuidki kokku, et RK teovõimeline oleks. Ja ei juhtu nende Helmed(t?)egagi ka midagi. Kui siis ehk ainult vanem kaabukandja taandub ise Riigikokku ja jääb erakonna esimeheks edasi, sest palju sa ikka seitsmekümneaastaselt jõuad. Ühe käreda ja otsekohese ministri pärast on siis Ratasel vähem muret. Uueks siseministriks võiks asuda siis brigaadikindral L(a?)aneman, kes oli mäletamistmööda sellele positsioonile pandud ka EKRE varivalitsuses.

     nujah  19.08 kell 15:28
Küllap näeb veel mitut läbikukkunud umbusaldust nii Helmedele kui peaministrile. Vaevalt, et Isamaa tahaks jälle oravatega mesti minna ja Keskerakonna juhtpoliitikud on järjest enam rahul selle koalitsiooniga (NT. Reps). Ja ei tasu alahinnata auesimees Savisaare mõjuvõimu erakonnas just vene tiivale, täna ERR raadiouudistes ütles Savisaar, et EKREle tehakse liiga ja küll nad kohanevad ja neist saavad veel head ministrid ning varasemad väljaütlemised on ka pigem EKREt toetavad olnud. Nädalavahetusel toimus nt. KE propagandalehe juubel, kus esines ka EKREsse üle läinud ja (mõnele) üllatusliku häältesaagi kogunud Ernits. Savisaare tervis paraneb ja küllap on sealt nii mõndagi oodata. Levis ju ka vandenõuteooria, et Savisaar lõi EKRE, seega pole ju EKRE ja KE koaltsioon midagi imelikku, eks ole.

     Tom  19.08 kell 15:20
Olukord riigis läheb halvemaks ka illegaasle migratsiooni ja võõrtööjõu maksustamisega. Kuna need on otseselt ministrite Helmede vastutusalas siis ei püsi valitsus puht praktilistel põhjustel. Kui tööd ei taheta ega osata teha siis ei aita enam miski.

     optimist  19.08 kell 15:18
Mis seal laheneda, opositsioon umbusaldab, koalitsioon usaldab ja nii see asi kulgeb. Saabub uus aasta ja teine sammas tehakse priiks, mõttetud kulutused jäetakse ära ja saab ka pensioni tõsta. Valitsuserakondade reiting tõuseb, nii Keskerakonnal, EKREl kui Isamaal. Kunagi tugevdatakse ka piirivalvet, mis on pärast PPA moodustamist jäänud vaeslapse rolli. Selgub, et teise samba vabaks tegemise pärast maailm ei kukkunudki kokku, opositsiooni toetus langeb, sest mis neist hirmutajatest toetada. Maaeluministru meeskonna head ideed maaelu turgutamiseks hakatakse ellu viima ja rahva eluolu paraneb ja valitsuserakondade toetus veelgi tõuseb ja märgatakse, et see EKRE polegi mingi koll.

     Tiiu  19.08 kell 15:08
Õnneks laguneb see valitsus varsti kindlasti. Helmed on liiga rumalad, et uusi karisid vältida. Nad ei viitsi ju isegi elementaarseid asju uurida (sel korral siis PPA juhi nimetamise võimalusi) enne kui labaselt oma ideedega välja tulevad. Samas on Ratas lihtsalt valusalt rumal. Me ei tea ju, miks riigis järjepidevalt mitte millekski raha ei jätku. Ilmselt on selle suurimaks põhjuseks tulumaksuseaduse solkimine ja sellega seonduvalt varimajanduse suur kasv.Kui peaminister lahkelt jagab võrdseid ministrikohti ja lubab koalitsioonileppesse kõikvõimalikke lubadusi teades, et rahaseis on enam kui kriitiline, siis see on juba rumalus ruudus. Anda nõudmised raha kokkuhoiuks riigi asutustele, kelle eelarve põhiliselt tööjõukuludest koosnebki ei ole jätkusuutlik. Olen veendunud, et vähendada saab lõpututest SA ja MTÜ arvel, kus on soojad kohad leidnud paljud valitsuserakondlased.

     Arvan ka  19.08 kell 14:48
Arvan ka, et laske asjadel kulgeda. Midagi pole ju lahti. Vaadake mis võitlusi läänes peetakse poliitilisel tasandil.

Möku     kuulaja  19.08 kell 14:46
Ju see iseloomuta Ratas kõik taas unustab. Fakt on see, et Keskerakonna populaarsus rahva silmis aina langeb. Selle valitsuse võitja ja juht on tegelikult ekre!

     Aiku  19.08 kell 14:41
Aa mis olukorral viga on ? Olge rahulikumad ja laske riiki valitseda .