Millised meetmed turgutaksid elu ääremaal?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     .  26.08 kell 16:49
Kolhoosid,sovhoosid tuleb taastada,siis tööd nii,et ei jõua ära teha.

KAAREPERE ALEV     TEELE ja TOOTS  26.08 kell 16:38
KUI RIIGIKORD JA MART LAAL EI SAANUD ARU ;ET KUI TÖÖ JA SUURTOOTMINE MAAL HÄVITATAKSE - TÖÖD KODU LÄHEDAL POLE ,POLE VÕIMALIK TÄNASENI UUT ALEVIT-- ,,KESKUST VAJADUS ÜLES EHITADA .ILMA TÖÖKOHATA - LASTEAIATA--KOOLITA ON VÕIMATU INIMESI MAALE TAGASI SAADA ;;NÄITEKS KAAREPERE AJALOOLINE KOOLIMAJA --ON VANADEKODUKE !
SEAL MAAL PEAKS TOIMUMA TOOTMINE


tulevikust     Julius  26.08 kell 16:35
Et kui sotsialistlik póllumajandus koos aiamaade harimisega välja suri, siis suri välja ka elu ääremaadel? Elu ei seisne ainult palkide ja rapsi tootmises. Elu kui niisugune eksisteeris suurepäraselt miljardite aastate jooksul enne inimese ilmumist ja seda pole inimesel veel ónnestunud täielikult hävitada, kuid pole mingi ime, kui tulevikus näeb Maal ainult kórbe, asfaltplatse ja kivihunnikuid.

     Karu  26.08 kell 16:07
Kuna palgad on linnas kõrgemad, kui maal, siis sinna kolimist enam tagasi ei pööra. Esiteks tuleks minu arvates välja selgitada, et kas maale elama asujaid üldse on ja palju neid on, ning kindlasti seda, mis takistab neil seda tegemast. Siin mõtlen ka vanemaid inimesi ja suvitajaid (Peipsi-ääres olla suveturism hoogsalt arenemas näiteks). Las noored otsivad oma kohta elus, miks ainult neile soodustusi jagada ja neid maale meelitada, elutargad saavad maal palju paremini hakkama. Teiseks, suurem sõnaõigus ja toetuste jagamise võimalus tuleb anda valdadaele, kohalikele kogukondadele, et nemad saaksid määrata iga uue tulija konkreetsed vajadused, aga saaksid ka vanade olijate elu paranadada (teed, internet, väikekoolid, arstiabi jne). Kolmandaks, maksusoodustused neile, kes osutavad teenuseid väljaspool linnu, kasvõi transpordikulude kompenseerimine neile. Kui oleks tahtmist, saaks riik paljutki teha. Minul on aga tunne, et ega see teema riigiisade jaoks eriti oluline olegi, ja "oma taskust" raha valdadele kah anda ei taheta.

     ....  26.08 kell 16:02
saatejuhil jäi ühelt püsihelistaja-proualt küsimata, et missugused riigiasutused see reform siis maalt ära viis? Sovhoosikontorid?

     juhan  26.08 kell 15:53
maksud on ju samad nii Tallinna kesklinnas kui Valgas nt..Sealt otsige väljarände ja ebavõrdsuse põhjuseid

     Uku  26.08 kell 15:52
Ääremaa elu turgutamiseks võiks kasutada järgmist põhimõtet: igasugune mitmekesisus tõhustab mistahes lõppresultaati. Alljärgnevad punktid iseloomustavad antud valdkonna tõhustamise meetodeid.

1. Kohaliku tähtsusega teedevõrgustikud tolmuvabaks.

2. Teenuste kättesaadavus tarbijatele võimalikult lähemale.

3. Paljulapseliste ja noorperedele ühepereelamute riigipoolne ehitamine.

4. Kiire lairibainterneti võimaldamine.

5. Maksusoodustuste piirkondlikud erisused.

6. Tasuta ühistranspordi võimalus.

     maaelanik  26.08 kell 15:51
Aga milleks üldse vaja maale rohkem inimesi? Tulevad siia, grillivad chillivad ja ei viitsi isegi peenramaad rajada, üks muruniitmine käib ja elurikkus järjest väheneb. Ja kuhu need hooned (tööstushooned, elumajad) ehitatakse? Hävitatakse ainult mulda ja rikuvad (minu) privaatsust!

Maaelu     kuulaja  26.08 kell 15:47
Hilja juba! Maale on jäänud elama vaid pensionärid ja külajoodikud. Lapsed, kes seal keskkonnas veel kasvavad, on nii vähe, et kui koolitee lõpeb, siis nad ka kohe linnadesse ära elama lähevad. Kui keegi ärimees tööstuse ka maale viiks või rajaks, siis pole tal seal võtta ka tööjõudu. Või tulevad kohalikud aktivistid, kelle kanti tööstus ei sobi.