Mis saab vabadusest?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Libavabadus     Mari  27.08 kell 18:46
Üks vabadus mida ei saa aktsepteerida on Eesti riigi ajaloo
häbitu võltsimine. Sealhulgas lähiajaloo Laulva revolutsiooni tegelikei kangelaste Savisaare.,Lippmaa,Rüütli tegeliku rolli maha vaikimine.


Libavabadus     Mari  27.08 kell 18:29
Üks vabadus mida ei saa aktsepteerida on Eesti riigi ajaloo
häbitu võltsimine. Sealhulgas lähiajaloo Laulva revolutsiooni tegelike kangelaste Savisaare.,Lippmaa,Rüütli tegeliku rolli maha vaikimine.


     Udo Kõiv  27.08 kell 17:00
Tänan satejuhti minu arvamusi avaldamast ja vabandan, et võisin olla tema suhtes ülekohtune !
Jõudu ja edu edasiseks !!!

     .  27.08 kell 16:51
Liikumis,reisimisvabadus on ikka siis,kui saab ka ida poole reisida,et poleks mingeid ajutisi kontrolljooni ees.

     Uku  27.08 kell 16:43
Sõnaühend "vabadus" on sedavõrd laialivalguv mõiste, et selle tõelist olemust on üsna raske defineerida, kuna igasugune vabadus on justkui täitumatu soovunelm, mille poole kõik püüdlevad, kuid vähesed jõuavad selleni. Absoluutne vabadus saabub alles siis, kui meie hing lahkub kehast ja siirdub Universumi avarustesse. Seni aga lepime näilise vabadusega, kuni selleks veel aega on antud. Elagu tõeline vabadus!

     arvaja  27.08 kell 16:38
Äsja kõlas uudistes hea näide "uuskeele" kohta. Politsei-Vahtra magistritöös olevat "ebatäpsusi viitamisel"!. Siiani nimetati seda plagiaadiks. Kui see on nüüdsest teadustöös lubatud, järelikult varastada küll ei tohi, aga natuke ikka võib, eriti politseipealik. Ebaaus on seega aus.

illusioon     Julius  27.08 kell 16:32
Kui see móistusega inimene móistab, et universumis kehtivad loodusseadused, siis ta ei näe póhjust mingist vabadusest rääkida. Kuid ühiskonna toimimist juhivad poliitikud ja meedia, siis neile on muidugi vaja rahvamasside juhtimiseks igasuguseid müüte luua ja suurest Prantsuse revolutsioonist alates on igasuguseid kauneid sónu rahva juhtimiseks välja móeldud. Nii nad siis vallutasid peaaegu kogu Euroopa ja komistasid alles orjakarja otsa, impeeriumi otsa, kus mingist vabadusest rääkida mótet polnud. Nii nad vóitlesid vabaduse eest terve 19. sajandi ja 20. sajandi takkaotsa ja tänapäeval pole neil ikka piisavalt vabadust. Nii et vabaduse eest peame sajandeid vóitlema ja seda muidugi juhul, kui me ei esita küsimust, mida see vabadus siis endast kujutada vóiks ja me ei saa aru, et vabadus on poliitiline illusioon ja korrektses käsitluses ei saa ta olla muud kui määramatus. Vabaduse eest vóitlejad aga hakkavad vóimule saades igasuguseid asju ja tegevusi rangelt määrama, nii et millisest vabadusest selles demokraatlikus kisas óieti rääkida saab? Meedia aga saab sellest pidevalt rääkida, sest termin on populaarne, ihaldusväärne ja tarbijad on valmis selle käsitluse eest raha välja käima. Poliitikutele vóim ja meediale raha. Selline kasulik illusioon. Rahvas ka rahul. Juttu kui palju!

     arvaja  27.08 kell 16:12
Kui varem sõltus meie vabaduse aste NL-st, siis praegu sõltub see ELi suurriikidest. Toimub see "uuskeele" kaudu. Kui enne oli solidaarsus vabatahtlik (immigrantide vastuvõtmine), siis nüüd on see kohustuslik ja mittenõustumine on karistatav. Haigekassast tahetakse teha tervisekassa, töötukassast töökassa jne. Kui ma mingit asja ei armasta, loetakse see kohe vihkamiseks. Pööratakse mõisted pea peale ja vabadusetust saabki korraga vabadus.

     Udo Kõiv  27.08 kell 16:09
Ja veel arvustusvõimalus, mis näiteks reformi kullaärimehe saatel puudub ?? (Meelis Atonen, Nädala tegija)

     Udo Kõiv  27.08 kell 16:03
VoxPopuli saab pidevalt ja igapäevaselt rahvalt vastuseid, mis pole teretulnud ei saatejuhile ega ka Kuku omanikele, kuid saadet hoitakes ikka veel elus !
See ongi tõeline sõnavabadus.(kuigi Teil on ka "keelatud nr.d" tõenäoliselt.

     Udo Kõiv  27.08 kell 15:55
Sõnavabadust piirab meedia, eesotsas err ga avaldades materjale kallutatud valikul, kuigi peaks seadustatult tasakaalustatud olema.
Vaid Vox populis on sõnavabaduse üks vorm !

IRL     Heidi  27.08 kell 15:51
IRL-i Peaminister Juhan Parts sai täna 53-aastaseks!!!


nii on ja jääbki     kalamees  27.08 kell 15:47
On tunda ,et Meie enam küll vabad pole-- nimi on jäänud Eesti Vabariik ! Meid kamandavad suured riigid ja me jäämegi elupäevade lõpuni kuulama teiste käske ja keelde !

Vabadus     kuulaja  27.08 kell 15:44
Vabadus on suhteline mõiste. Minu jaoks pole vahet, milline ühikonna kord valitseb. Inimene on nii vaba, kui vabana ta ennast tunda tahab. Kadunud vene ajal sellist sõimu, halvustamist,inimeste alandamist ja lahterdamist ning vaenlase otsimist omade seast küll ei olnud. Kas oma riiki oligi vaja nüüd selleks, et igaüks saaks vaid oma EGO kuulutada ja kõik vaid tema tahtmist mööda käiks?

Kuritarvitaja     Asta  27.08 kell 15:31
Kas vabadus ongi see, kui endine suursaadik käitub nagu vene mats?Mingu oma mõisa lärmama!

arvamus     Lihtne käsitlus  27.08 kell 14:19
Eks vabadus ole suhteline mõiste. Vabadus varastada? See pole ju aktsepteeritud, aga miks piirata vabadusi? Vabadus öelda mis tahad? Sama siin. Vabaduse piiramine on ju siiski kellegi huvides ja ei kao mitte kusagile.
Liberaalsus on samuti kellegi huvides aga kas see saab olla primaarne nagu seda täna meedia püüab promoda. Vaba kasvatus on viinud nn demokraatlikud riigid rabasse ja seda sõna otseses mõttes. Vabadus on antud ka valitsustele ajada politsei rahva vastu kui mõni nende tegevus nn võimuesindajatele ei meeldi.
Vabaduse käsitlus lihtsalt üks suur fiktsioon millel puudub lõplik tõkriteerium.


Dead End     Run Forest  27.08 kell 14:13
Vabadus saab otsa mida ju oieti enam ei olegi selle toelises mottes. Eestigi maailma politseiriikide edetabeli tousude rekordite tuules. Tsensuurimeediast ja absoluutselt koige keelustamisest ei ole vist motet isegi raakida enam.