Millist tarkust peaks noortele jagama?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Ei tea     Jüri  02.09 kell 16:11
Miks need noored ikkagi koolis käivad, kui pärast kooli määravad nende käitumise mitte teadmised, vaid arvamused, mida nad korjavad sotsiaalmeediast? Inimestel puudub postmodernsel ajastul tõde ja maailmavaade ja kogu elumõte seisneb kas varanduse kokkuajamisel või kui see pole võimalik ehk see ei rahulda, siis psühhotroopsete ainete tarbimisel. Kui inimkonnal puudub vähimgi adekvaatne tegevussuund, siis ei saagi tal olla midagi sellise, mida oleks adekvaatne jagada. Loomulikult võib jagada arvamusi ja kui need arvamused noortele meeldivad, eks siis võetakse nad ka vastu, eriti arvamus, et meil on õigeid ja valesid käitumismustreid ja me teame, millised need on. Loomulikult on siis kena noortele väita, et mingi katastroof inimkonda ei ähvarda ja isegi kui ähvardab, siis on ikka ainus võimalus mammona kokkukraapimine ja igavesest progressist jauramine.

     .  02.09 kell 15:48
Noored hoiduge tubakatoodetest,alkost ja narkost ! Need on 3 suurimat vaenlast.

Haridus ja haritus     Kuulaja  02.09 kell 15:36
Seda koolitarkust (haridus), mis on üsna koormav, saavad nad niikuinii. Puudu jääb aga haritusest (headus, üksteise mõistmine ning üksteisega arvestamine, sallivus. empaatiavõime jne.).

     Uku  02.09 kell 15:31
Noortele peaks jagama tavatarkuse kõrvale ka rohkem ellujäämise oskusi, juhuks, kui peaks tekkima mingi tõsisem kriis, nii meil kui mujal maailmaas. Olgu see siis kliimaga seotud majandusraskused, ulatuslikud looduskatastroofid, ülemaailmsed militaarsed konfliktid jne. Peamine on, et tuleviku noori ei tabaks nn abituse sündroom, kus targad nutikad enam ei aita. Elame veel!

     Arvamus  02.09 kell 14:26
Noortele peaks jagama tarkust, et mitte mingil juhul ei tohiks nad muutuda selliseks kurjategijaks, vargaks ja petturiks nagu Aaviksoo.

ikka tööd ja kontide liigutamist     Põrgu Jürka  02.09 kell 14:20
Noored maale Õppima ja enamusele
Õpetada ikka vanainimeste tarkust maatöödel ! See 8-kl. maakool oli vajalik --See tööõpetamine ehk päästab maakoolide sulgemise ;
Linna koolidest peaksime
ka kutsuma maale õpilasi juurde ,