Millised alkoholimüügipiirangud on teie arvates optimaalsed?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Jevgeni popakul  18.09 kell 16:16
No paljud inimesed elavad veel mentaalselt Nõukogude liidus. Kõik tahavad regulatsioone, piiranguid, sekkumisi eraeludesse. Iga inimene on vaba (hetkel pigem ori), et otsustada, mida ta tarbib. Ainuke asi mida saab riik teha mitte kasvatades sotsialismi vaid vastupidi andes rohkem vabadust - kehtestada vabaduse kord e. vabaturumajandus, kus riik ei sekku majandusse, ei korja enamikke makse AGA ka ei maksa sotstoetusi. Siis kui inimene joob, tööd teha ei viitsi siis 3-ndal päeval läheb tööle, sest nälg lihtsalt sunnib. Tööl olles teaks ta, et purjus oleku eest visatakse töölt välja ja haiguslehte peaparanduseks võtta ei saa. Ehk peab olema naturaalne vabadus, majanduse ja tööturu jätmine turu reguleerida, siis loksub kõik paika. Kui reguleerivad ametnikud/riik siis tekib lisaprobleeme (alkoholi kuritarvitamine, ei viitsita tööd teha, musta turu tekke jne), mis soodustavad ametnike armee e. sotsialismi vohamist. Inimene peab teadma, et tema on vaba otsustama oma elu eest aga kannab ka täielikku vastutust.

oi erutust     oi värinaid  18.09 kell 16:12
Iga 6 kuu tagant on kolm -neli päeva peateemaks alkoholi poliitika.
Peamised küsimused on:
Kus müüme
Mis kell müüme
Kellele müüme
Lisaküsimused on:
Mis hinnaga müüme(kuidas maksustame kangeid-Lahjemaid?)

Pakun puusalt: teema tuleb alati poliitikutelt...
Kas on vaja juhtida tähelepanu kõrvale olulisematelt probleemidelt?.
Kas pole teisiti tähelepanu saadud?
Või teema üles võtnud poliitik pressib välja mõnelt tootjalt midagi...?
Ajakirjandus ja ka rahvas närib alko-konti isukalt..

Mis vahet sel kõigel on?
Kõik järsud otsused/muutused(hinna,kättesaadavuse,kanguse jne. osas) karistab tarbija koheselt....

On euroopas vanu demokraatiaid kus poliitikud ei soperda pidevalt alko-poliitikaga,kus pool põllumajandusest toimetab veinide, õllede,siidrite ja vahuveinide ümber...
Kus puudub isegi tavapärane aktsiis veinile ja vahuveinile..
Kus kohvikus,kõrtsis on mineraalvesi veini hinnaga võrdne..!
Pole kuulnud ,et nendes maades oleks need küsimused võimalikud.
Samas olen kindel ,et vein,vahuvein,siider on toidu ja kohvikukultuuri väga tähtis osa.


     Max  18.09 kell 16:10
Minuarust on optimaalne piirang see, et alkopoed oleks lihtsalt eraldi. Kui toidupoes alkot pole siis võibolla ma ei viitsigi eraldi viinapoodi minna, et kärakat osta. Kärakat, mille ma muidu toidupoes möödaminnes lihtsalt korvi pistaks. Samas on praegune poodides olev alkoholi seinte taha peitmine mõttetu. Kui ma laon omal käru pudeleid täis ja sellega mööda poodi ringi sõidan, siis näevad ju niikuinii seda kõik. Ka need, kellel muidu sinna alkoala lähedussegi asja pole.

     linlane  18.09 kell 16:09
Üks helistaja kiitus Norra karmi korda. Ta vist unustas ära, et peale poodide müüakse Oslos alkoholi ka mujal ja et Norras võib oma tarbeks nn samakat ajada.

     Vallo  18.09 kell 15:58
Seda, et mingid piirangus ei mõjuta joomarlust on fakt, mida millegi pärast ei taheta tunnistada. Vene ajal ajaline piirang oli palju rangem praegusest. Alkoholi hind oli ca 3 korda kallim kui praegu. Kes ei usu, arvutagu mitu pudelit valget viina sai oma palga eest osta vene ajal lasteaia kasvataja ja mitu pudelit lasteaia õpetaja praegu. Vaatamata sellele joodi vene ajal mitu korda rohkem kui praegu.

     .  18.09 kell 15:49
Alko ja narko võiks üldse olla keelatud ained,sest need ained on enim hävingut külvanud rahvale.Nagu ütles üks minister,et alkotootjad kauplevad surmaga.

RIIGIKOGU otsus      kalamees  18.09 kell 15:30
1, TÖÖPÄEVADEL KELL 18::OO VIINAPOED kõik kinni JA hommikul avatakse Viinamüük Just nagu praegu - KELL 10:00 ,isegi KELL 11:OO,,,TANKLATEST KOHE -VIIN VÄLJA !
2.Salaviina Toojad ja MÜÜGIKOHAD SULGEDA --Ilma kohtuta kõik kinni panna!
3, SIIS RIIGIPÜHADEL,,JA ÖÖSEL PAARIDES MÜÜK ÜLE EESTI KEELATA JA PÜHAPÄEVAL EESTIS KÕIK ALKO MÜÜGIKOHAD SULGEDA !


     linlane  18.09 kell 15:21
Piirata tuleks kindlasti, kaaskodanike rahu huvides. Joomakohtades võiks müügi lõpetada nt kl 01.00 ja lubada müüki alates nt kl 09.00.
Joomakohti ei tohiks lubada elumajades.

sisust     erna  18.09 kell 14:57
Kuna alkoholism on psüühiline haigus, siis peaks pigem uurima inimese mõttemaailma ja sõltuvuste seost kui üritama asja keelamisega lahendada. Keelatud vili on magus. Alkoholi võiks müüa vaid isikutele, kellel on psühiaatri poolt väljastatud luba selle kohta, et isikul puudub alkoholi sõltuvus. Sellisele isikule võiks müüa alkoholi äärmiselt piiratud koguses. Selline piirang oleks muidugi võrdne kuiva seadusega, põhjustaks illegaalse kaubanduse vohamise ja lööks riigieelarvesse augu. Joodikud on ju meie riigi tugi, nii et nende joomist pole riigil kasulik pidurdada.

     Jooge t e r v i s e k s!  18.09 kell 14:43
piirangud ei ole olulised

optimaalne tarbimine on 2-3x nädalas, 30 minutit korraga