Kuidas saame eakatele abiks olla?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

tähelepanelik bussijuht     Liisa-Kai Pihlak  01.10 kell 16:48
Tere, olen igapäevane bussisõitja. Olen pannud tähele, et bussid sõidavad sageli minema, kui viimane sõitja on peal. Soovin, et juht vaataks korraks enne minekut, kas kõik inimesed, eriti aeglased ja kepiga inimesed jõuaks ikka istuda või kusagilt kinni haarata. Olen märganud mõnda sellist, aga neid võiks lausa vastavalt koolitada. Tegelikult saab Tartus Annelinnast Maarjamõisa haiglasse mitmete bussidega. Näiteks 1,2,11, 12, veel mõni. Mina olen rahul. Turule 5,9A,13.
Aga vabandust, see saade pole muidugi Tartu bussiliikluse jaoks.


     tartu linnavalitsus  01.10 kell 16:44
eakad võiksid endale ise abiks olla ja ajada asju otse mitte ringiga

     Max  01.10 kell 16:37
Paljud eakad on kodused ja nende seltsiliseks on enamajaolt telekas. Suur osa neist tarbivad vabalevikanaleid. Nüüd lõpetas ka TTV oma tegevuse ja nähtavaid kanaleid jäi järele ainult kaks. Seda on ju üsna nutuselt vähe. Paljud ei saa napist pensionist lubada omale mitmekümne kanaliga paketti kuigi tahavad vaadata sealt ainult käputäit Eesti kanaled. Ma ei tea, kas seda on palju palutud või mitte aga eakatele võiks jagada tasuta vaatajakaardid, mis võimaldaksid neil näha eestikeelseid kanaleid.

uut pensioniarvestuse seadust vaja     meie penskarid   01.10 kell 16:36
Paljud sellist vanaduspensioni 301€ Eestis ei oodanud , Kas poliitikud ja seadusemehed ja pensioni arvestajad --pole rumalaks läinud! Iga kuu lõpus --on raha nii otsas ,et pean võlgu elama.
Sest eakatel on selliseid raskeid ja kroonilisi haigusi
Osa sellest suurest rahast
viiakse pensionipäeval Apteeki,

Vanadele oma koht     vaene ja vilets  01.10 kell 16:30
JAH --Eakad on Vaba riigile suureks koormaks ja tuleks hakata
Perearste lausa päästma :
Gerontoloogid Päästaksid Aega
et teised ka lastega Perearstile pääseksid ?

Vanadele oma koht     vaene ja vilets  01.10 kell 16:26
JAH --Eakad on Vaba riigile suureks koormaks ja tuleks hakata
Perearste lausa päästma :
Gerontoloogid Päästaksid Aega
et teised ka lastega Perearstile pääseksid ?

     Abistaja  01.10 kell 15:53
Tuleb taastada gerontoloogide ametikohad. Praegu peab vana inimene oma vaevustega (mitte haigustega) pöörduma perearsti poole. Seal jääb ta reeglina abita, sest perearst on vanuritega tseremoonitsemiseks liiga ülekoormatud.

Abiks     Kuulaja  01.10 kell 15:47
Maksame elamisväärset pensioni!

     Tom  01.10 kell 15:30
Eakaid tuleb austada ja täita lubadusi. Tänase valitsuse poliitbroilerid pole elus ühtki päris ametit pidanud ja ei oska lugu pidada ka neist,kes kogu elu on tööd teinud.

     Uku  01.10 kell 15:30
Maapiirkondades elavaid eakaid saaks aidata näiteks sellega, kui vabastada nad elamualuse maa maksust. Kohalikku sissekirjutust mitteomavatel eakatel pensionäridel on praegune elamu maamaks lausa kahekordne. Kõik eakad pensionärid tuleks uue maamaksu reformi käigus üldse maamaksust vabastada. Jõudu tööle, seaduseandjad.

     .  01.10 kell 14:31
Suurim abi on eakale see,kui lapsed ei kupata teda jalust ära kuhugi hooldeasutusse.Ükski eakas ei taha oma eluõhtut veeta võõrase seltsis,võõras majas.Kui te saadate nad ära,tabab teid sama.

     Helgi  01.10 kell 14:23
Tere.Mind on väga kerge aidata.Rääkijad peaksid lihtsalt korralikult eesti keele ära õppima.Ei taha kuulda eetrist väljendeid:kelleGIle,kelleGIGA;kannaTLIkkuse asemel kannatus.Sõna"osa"õigesti käänamine.MITTEVAJALIKUD võõrsõnad,näit.intuitsioon,situatsioon,emotsioon jne,jne.