Mida läheb vaja väärikaks vanaduspõlveks?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

vot nii     vana ja haige  08.10 kell 16:48
Soomes -Rootsis Aitab vanureid riik ja lapsed maksma ei pea !

     Tom  08.10 kell 16:44
Väärikas käitumine on kõige olulisem . Kindlustunde andmine noorematele sugupõlvedele. Hädaldamine ja protest pole enam eakohane.

Aikul on õigus     vanad ja haiged  08.10 kell 16:29
Kõige suurem varandus ongi tervis ja toimetulek et ei peaks oma lapsi kiusama.
Ja siis soojad ruumid ja hea pension ,mida Vananevas Eestis pole?

virisedes     elmar  08.10 kell 16:13
Kui vanainimene pole väärikas, vaid on pigem raskelt haige, siis ta pole väärikat vanaduspõlve pidaja, kuid kui tal on piisavalt raha, siis ta ikkagi on väärikas ja peab väärikat vanaduspõlve? Kunagi olid olemas väärikad aadlikud ja vääritud talupoegadest pärisorjad. Tänapäeval on igasugused tõusikud väärikad ja upsakad ning suudavad isegi vanaduses oma upsakust välja näidata ja kui on piisavalt upsakad, siis ongi väärikad? Mind igatahes ei häiri küsimus, kas ma olen vanana väärikas, kuid tervis kuluks küll ära. Kui on tervist, saad liikuda, mõtelda ja elust rõõmu tunda. Sellisel juhul piisab, kui saad olla rahul ja rahus.

     Tiiu  08.10 kell 15:55
Väärikas vananemine ei ole see kui lapsed maksavad vanemate arved.

     .  08.10 kell 15:50
Väärikaks vanaduspõlveks oleks vaja väärikat pensioni.

     Elu  08.10 kell 15:43
Oskust hinnata seda, mida noorena ei osanud: väärtustada iga ärkveloleku hetke, näha ilu lihtsalt elamisest, vahelduvatest aastaaegadest ja loodusest, osata puhata ja vaadelda, mängida lastelastega kui väike laps.

     Tiiu  08.10 kell 15:32
M tahtsin just sama kirjutada kui UKU, et põhiline on huumorimeel. Ma ei ole kunagi vihastanud ühegi vanema kolleegi või alluva peale kui tal ilmnevad vananemismärgid: aeglasem töötempo, kehvem mälu jne jne. Küll olen ma vihastanud ja kirunud enda võimete languse peale. Vananev inimene peab leppima, et kui tema võimed langevad, siis kaotab ta oma tähtsuses. Huumoriga ja kui selline mõtlemine kedagi lohutab võib ju mõelda, et väga paljud noored on vanadest kehvemad juba nooruses. Mõtetes liigume endiselt kiiresti ja sirgelt ning mõtleme ikka kiiresti ja õigesti. Paraku....

     Uku  08.10 kell 15:23
Väärikaks vanaduspõlveks läheb vaja eelkõige huumorimeelt, head tervist ja sukasäärde kogutud raha. Kõik muu tuleb juba iseenesest. Väärikat vananemist, Kuku sõbrad!

     Aiku  08.10 kell 15:22
Tervist ikka tervist kõige ülejäänuga saab ikka hakkama .