Millised mänguväljakud lastele meeldivad?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     mudel 1953  09.10 kell 17:02
Viimasel helistajal oli tuline õigus: ka mina olen märganud, et lapsed ja noored ei oska enam isegi jooksuasendit võtta. Ka bussi peale joostes lipendavad neil käed kõrval rippu nagu mõnel peenel aadlipreilil!

     mudel 1953  09.10 kell 16:57
Minu 20 esimest eluaastat möödusid Tallinna vanalinnas. Lähim mänguväljak oli praeguses Tammsaare pargis, aga see oli mudilastele (liivakast, laudkiik). Päh! Kas vanalinna lastekampadel (ülekaalukalt eestlased) oli igav? Oh ei! Kolasime läbi kõik vanalinna katused, müürid, tornid, turnisime väheste puude otsas, mängisime hoovis rahvatasepalli, talvel kelgutasime Rannavärava mäel. Olime uudishimulikud ja osavad, füüsiliselt arenenud. Vahel oli ka mõni kergem trauma, aga see oli tollal normaalsus. Oma maal (!) elavaid lapselapsi vaadates tundub, et neid hoitakse vatis. Kahju.

sotsiaalsetest olenditest     einar  09.10 kell 16:25
Kas mängimiseks peab tingimata mänguväljak olemas olema? Kui last pole maast-madalast nutiseadmetesse topitud ja isa-ema on temaga mänginud ja mängukaaslasi on leidunud, siis lapsest kujuneb reaalmaailmas elav sotsiaalne olend, kes oskab rääkida, käituda ja tunneb ennast sõpradega mängides hästi. Ühes kortermajas polnud aastakümneid mänguväljakut, kuid ükskord leidus korteriühistu juhatuses inimesi, kes mänguväljaku rajasid ja polnud enam vaja mööda linna kolada ja mänguväljakut otsida. Tore! Okupatsiooni ajal elasid Tartus sellised umbkeelsed venelased, kes ei keelanud oma lastel eesti lastega mängida ja need venelastest lapsed omandasid eesti keele väga hästi, kuigi nad päevagi eestikeelses koolis ei käinud. Kui meil ekraani näperdamine ja klahvide klõbistamine vahetut suhtlust asendab, siis see meie laste sotsiaalset arengut (sotsialiseerumist) ei soodusta ja vaevalt et ta kellegi eesti keele oskusele kasuks tuleb. Pole muidugi mingi ime, kuis siis aja möödudes leitakse, et pole seda eesti keelt vajagi, piisab inglise keelest, sest selles keeles on kogu informatsioon olemas ja saab suhelda kogu maailmaga.

     .  09.10 kell 15:52
Laulupeo ajal üks vana naine,väliseestlane,kes oli siin käimas,rääkis et tänapäeva lapsed on varsti pimedad ja küürakad tänu nutiasjadele.Kas enam on vaja neid väljakuid,kui enamus on nina vastu nutiseadet ?

faksimasin     tädi uuno  09.10 kell 15:43
Küsimus peaks olema veidi tänapäevasem. Näiteks:

1. Mitu korda päevas peaks võtma palderjanitilku ja kas aadrilaskmine aitab katku vastu?

2. Kas kavatsete lähiajal soetada must-valge televiisori?

Lapsepõli     Kuulaja  09.10 kell 15:15
Igasugused, vastavalt laste vanusele. Iseasi, kui paljud lapsed enam tänapäeval mängida tahavad. Nüüd on nutividinad, mille seltskonnas ollakse tunde.