Kellelt või millelt veel maksu koguda?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   29.10 kell 22:57
Inglismaal puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.
Inglismaal puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.
Andro Roos :” Mõtteid parteidele maksukoorumuse radikaalse vähendamise elluviimiseks (aga ärge lootkegi, parteidel ei jätku mõistust ja mune):

Alates aastast 973 toimus Inglismaal raha ümbermüntimine iga kuue aasta tagant. See toimus järgnevalt: kuninglik rahapada muutis iga kuue aasta järel olemasolevad vaegväärtuslikud mündid maksevahendina kehtetuks, kogus need kokku ja müntis uue välimusega müntideks. Seda aga nii, et iga nelja vana mündi vastu andis välja ainult kolm uut münti ehk 25% vähem. Iga kuue aasta tagant korrigeeris kuninglik rahapada ka ringlusse lastavate müntide koguarvu, lähtudes otsuse tegemisel järgmise kuus-aastaku planeeritavast riigi üldisest rahavajadusest reaalmajanduse käitamisel. Sellel ümbermüntimisel oli kaks peamist mõtet. Esiteks toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus. Teiseks positiivseks nähtuseks ümbermüntimise juures oli see, et kuni münte ümber vermiti, ei kaotanud valuuta ise väärtust, st puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu. Selline ümbermüntimisel põhinev süsteem kattis õige pea lisaks Inglismaale terve Lääne-Euroopa."

Kas leidsite Andro Roosi tekstist need laused ?:

puudus inflatsioon ja see toetas majanduse jätkuvat kasvu.

toimis ümbermüntimine riigi alamatele ühe ja ainsa maksuna. Maksumääraks oli seega 25% kogurahamassist 6 aasta peale ehk 4,17% aastas ehk 0,35% kuus.


Andro Roos : " Niikaua kuni eksisteerib riigiväline intressiga keskpank ja tema raha, seni ei saa olla ka vaba turumajandust ega tõhusust."

,,     tädi uuno  21.10 kell 16:53
Palun ärge laske seda hüsteerilist kileda häälega mutti enam eetrisse.

     Helgi  21.10 kell 16:51
Tänaval suitsetamine.

     Tiiu  21.10 kell 16:30
Mina maksustaks näiteks paberreklaami ja reklaami üldiselt. Kui küsitleda neid, kes tahavad reklaami, siis neid on kindlasti väga vähe. Kui digireklaami erinevad kaupmehed kooskõlastavad tarbijaga ehk küsivad, kas tahan saada seda reklaami, siis paberil olen ma kohustatud kogu prahi vastuvõtmise. Kindlasti oleks kokkuhoid, kus paberreklaami võib saada vaid selle tellija. Ma ei taba meediaettevõtete hingeelu, aga kui raadios on kergem reklaami talumine, siis telekas kolm-neli korda tunnis ja koos omareklaami segamisega iga kord pea veerand tundi või mõne saate esitamine nelja-viie kordusega peale reklaame või saate/filmi kodukanali reklaami on VÄGA tüütu. See digimaksustamine on segane, sest kui me maksame kõik peale paberi raiskamisele ja selle postkasti tassimise eest, siis on digimaks veider. Muidugi peaks üldise reklaaminduse maks kehtima ka internetis. Peaks olema kodulehed ja nende nimekirjad tegevusalati nagu vanasti telefoniraamatud. Kes tahab, see leiab.

     Keegi  21.10 kell 16:30
Maksu tuleks koguda kasutatud luksusautodelt ja ka uutelt. Toidupoodides mitteautaatkassad tuleks maksustada, kasutu tööjõu raiskamine ju. Samuti ööpäev abatud hiiglaslikud prismad. Olen neid ka ise kasutanud, väga mugav kui mitte eluliselt vajalik teenus. Samuti tuleks maksustada hiiglaslikud kaubanduspinnad (tarbimismekad) mida Eestis meeletult palju. Ka üleüldine kinnivaramaks oleks mõeldav - välja arvatud mõstliku suurusega pind kodu , suvila, isikliki väiketootmise tarbeks.

Ukule vastuseks     insener  21.10 kell 16:30
Kasiinod juba on maksustatud.Välismaa online-kasiinosid lõplikult ära blokeerida ei õnnestu isegi nii tõhusat kontrolli rakendaval riigil nagu Hiina.Ja Eesti riigil nende maksustamiseks võimalust ei ole.Restoran on toitlustusasutus,mitte lõbustusasutus või tahad Sa väita et peale kiirtoidu on kõik liigne luksus?Ainus diskoteegi nime kandev asutus kogu Eesti peale on Tallinnas Tondiraba huvikoolis-kas tegu on lõbustusasutusega-küsitav?

     rollton  21.10 kell 16:05
Maksuraha peaks tagama ainult sise- ja välisjulgeoleku. Kõik ülejäänud peab jääma inimeste enda teha (tervishoid, töövõimetus- ja vanaduspensionid, infrastruktuur ja kõik muu selline mida hetkel rahvas rahastab).

Nii oleks maksusüsteem lihtne, läbipaistev ja aus. Lisaboonusena saaks kõrvaldada suure hulga ametnikke kes paksu riiki käimas hoiavad. Kui inimene vastutab ise täielikult oma elu ja tervise eest saaksime palju tugevama ja kvaliteetsema ühiskonna.

Maailmarumalam riik      Dead End   21.10 kell 15:55
Kehtestage kinnisvaramaks, sellega on kõik riigid maailmas saanud maailam suurima kiirusega pöördumatusse allakäiku ja Eesti, kui maailma parimaid näited kõigest mida mitte teha võiks selle viimase tegemata "vea" veel ära teha saaks toa puhtaks lõpuni ära.

JA muidugi kõik maksud mis edenvad inimestelt liikumisvabaduse ja majanduse peatamist. Siin just üks lollpea kenasti heietas eetris, kuigi meil on maailma kõrgeimad kütusemaksud mille eesmärk on teede ehitus ja korrashoid, millest aga Eestis ei lähe pennigi sinna.

Riigijuhtimine Eesits tähendabki maksude kehtestamist suvaliste harimatute inimeste poolt. :D Jõudu EU madalama konkurentsivõimega riigis, kus EU suurima kapitalieksport ning väiksem eksport ehk igavese vaesuse mudel. Paneme veel makse ikka juurde EU kõrgemate juures.

     Aabram Toomepuu  21.10 kell 15:54
Teeme riikliku IQ testi ja kõik kelle tulemus on alla 100, maksaksid riigile nt. 2% oma sissetulekuks. Ehk siis rumalusemaks.

Maksud     Kuulaja  21.10 kell 15:52
Õhuhingamismaks, peeretusmaks, sõimamismaks.

     Seekel  21.10 kell 15:40
Õigesti tuleb maksustada pangad.
Eesti Ekspressi andmetel viivad välispangad iga päev Eestist välja 3 miljonit Eurot. Kuna reinvesteeringud on maksuvabad, siis siinteenitud kasumitest riik osa ei saa. Kurioosne on ka olukord, kus pensionifondide haldajate kasum on suurem, kui fondidesse raha paigutajatel.

vaene laps     Jüri maalt  21.10 kell 15:36
Üks vajalik maksude kogumine
on vaestele lastele !
pean vajalikuks "Lastetusmaksu kehtestamise teatud vanuseni.

     Uku  21.10 kell 15:35
Kehtestada võiks alljärgnevaid makse:
1. Lastetusmaks (alates 23. eluaastast, teatud eranditega)
2. Luksusmaks (luksus-majad, autod, kaatrid, kopterid, lennukid jne.)
3. Lõbustusmaks (kasiinod, restoranid, diskoteegid ja muud lõbustusasutused)

Mnjahh     ka  21.10 kell 15:21
Milleks on vaja veel maksu koguda?
alles siis vaataks kellelt?

Kui ajakirjandust on vaja kaista,siis pigem ikka nendelt võetavate maksude vähendamisega...
Riigile kuuluv kodukannet teostav Omniva teeb ju vastupidi,kuigi ise saab tegevuseks toetust....

Ilmselt tuleb trükkimine lõpetada,ja lehed liiguvad tehvlitesse.Lehe tellimus on siis juba tahvli rent


see Meediaettevõtete liit     Kus nad enne olid  21.10 kell 14:49
Interneti-Gigantide teema on vähemalt 10 aastat vana. Miks sellega juba siis ei tegeletud? Küsin, kui need gigandid asuksid Põhja-Koreas , kas siis oleksid ka kõik nii leebed. Ma nimetan seda täielikuks silmakirjalikkuseks ja saatsin samal teemal kirja ühele ministrile. Interneti- gigandid on kontrollimatud ja pole allunud mingitele reeglitele, ning nad on seda mitteametlikult ka tunnistanud. Tänu sellele, et need gigandid asuvad Ameerikas, pole julgetud ka nende isetegevusele keegi piire panna. Asi on täiega käest ära, kuigi USA justiits ministeeriumil on käsil nende netigigantide uurimine. Siiamaani
on kestnud tegevusetus ja paistab, et see kestab edasi. Kõik on vait.