Kas kiidate pensionireformi heaks?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   08.11 kell 15:25
Pension tuulepargist
Harry Raudvere maksab pensioni oma energiaühistu liikmetele sest tema aktiivus viis kokku 500 inimest kes panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi. Kes panustas 10 eurot,kes sada,kes kaks tuhat,kes sadatuhat -sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark,ning kindlustati endile pension. Taanis on see populaarne moodus endile pensioni tagamiseks.
Tartu Hoiu-Laenu ühistu energiaühistu liikmed pensionile minnes muud ei tee kui vaid sügavad mune.

     elektritsaabtasuta blogspot com   03.11 kell 16:06
Oluline on renoveerida hooned plussenergia majadeks sest plussenergia majades puuduvad elektri katkestused ja elektriarved sest maja ise toodab elektrit.

Moodustagem energiaühistu.
Taanis on kombeks endale pension tagada energiaühistu abil.

Energiaühistu maksab pensioni oma liikmetele. Eestis panid rahad kokku 500 inimest ja ostsid tuulepargi. Kes panustas 10 eurot,kes sada,kes kaks tuhat,kes sadatuhat -sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark,ning kindlustati endile pension. Eesti tuntuima rahaühistu moodustatud energiaühistu liikmed pensionile minnes muud ei tee kui vaid sügavad mune.

     elektritsaabtasuta blogspot com   02.11 kell 20:18
Iga eestlase teeb õnnelikuks HHO genekas mis lahutab veest vesiniku. Vesinikuga köetakse hooneid ja bensiini -diisli asemel kasutatakse kütusena sisepolemismootoreis .
Vesiniku saab tasuta taastuvenergia seadmete abil.

Tasuta kütus majadele ja autodele :
Peter Salocher jt.


https://www.greenfuelh2o.com


https://youtu.be/qRZY_R1fdHI


https://youtu.be/ThgwvIzaikc


https://youtu.be/CrShsQjvqAY


https://youtu.be/qdDoxQEwMxU


https://youtu.be/WkEX5cToTaw

Vaata ka Stanley Meyeri lugusid ,
Ricardo Azevedo tsiklit Brasiilias jpt.
kes naftasaaduste asemel kasutavad vett.

     KK  31.10 kell 16:56
Lisaks tundub mulle, et see reorm oluliselt kõigutab niigi nõrka usaldust riigi vastu - tekitades tunde, et riigi pikaajalisi plaane usaldada ei saa. Ja helistajale, kes hõiskas, et USAs saavad inimesed suurepäraselt hakkama ilma sammasteta - selgelt peab ta silmas sealseid rikkamaid ja edukamaid. Ei tea, kas aina kasvav varanduslik kihistumine on just ihaldatav eesmärk.

     KK  31.10 kell 16:51
Ei kida heaks - tundub olevat kiirustades ja ülepeakaela tehtud asi, mis teenib eelkõige populistlikke ja eelarveauke lappivat eesmärki, samas ei paranda olemasoleva süsteemi probleeme (nt. fondidele rangemate nõuete vms loomine). Tundub pigem kahjuliku kui kasuliku sammuna.


Tänane pensionär     Aime  31.10 kell 16:22
Ei kiida kavandatavat pensionireformi heaks. Olen alati kokkuhoidlik olnud, aga ootamatult saadud päranduse kulutasin kahe aastaga ära. Muidugi on tore reisida, riideid, kingi jmt osta. Selleks ajaks, kui tekkis vajadus hambaarsti juurde minna ja ravi eest maksta, oli raha otsas. Kardan, et just nii võib juhtuda 2.sambast raha väljavõtjatega.

     Tiiu  31.10 kell 16:08
Ei kiida heaks, aga raha võtan välja küll kui kindlustusselt jätkab mulle teadete saatmist, et lisa ei ole tulnud. Kui kindlustusselts ei suuda ka headel aegadel fondi kasvatada, siis ei ole raha seal hoidmisel mõtet. Kas peaks olema vähemasti inflatsiooni suurune.

Kelle raha see II sammas on     Tulevane pensionär  31.10 kell 16:06
Inimesed räägivad, et II sambas on nende enda raha. Tegelikult on ainult 1/3 nende palgalt sinna kantud raha, 2/3 on ju I sambast riigi poolt ümber tõstetud osa.
Kas kõik raha välja võtjad saavad ikka aru, et tulevikus jääb I sammas sellevõrra väiksemaks?
Irooniliselt võiks siis pakkuda, et kannakski ainult 16% sotsiaalmaksuks ja 4% igal palgapäeval kohe kätte.

     Karu-Kati  31.10 kell 16:04
Väga olen poolt. Minu jaoks on naljakas, et ma ei saa ise oma väljateenitud rahaga teha, mida tahan. Kunagi tahtsin koguda, lootuses, et fondid toodavad midagi. Nüüd näen, et ei tooda nad suurt midagi, kahjuks. Seega pean oma vara kuhugi mujale investeerima.
Neid, kes pensionipõlves omadega üldse kohe hakkama ei saa oli enne, on nüüd ja on ka tulevikus. Ja need inimesed ei saa tõenäoliselt omadega hakkama ka enne pensionipõlve. Minu vanemad saavad oma 400 euroga kuus küll hakkama.
Ise investeerin raha oma elamisse, et maja pensioni ajaks tipp-topp oleks ning ei peaks näiteks katust vahetama hakkama. Päikesepaneelid oli kah super mõte. :)

     Tiiu  31.10 kell 15:54
Eelmisele helistajatele. Kuidas jagada hiljem sikud lammastest ehk sünnitad ja kasvatad lapsed, kes toidavad maksudega mingisugust muud riiki ja sina võtad Eesti suurt pensioni.

,,     tädi uuno  31.10 kell 15:46
Paraku tundub, et Eesti on endiselt vähearenenud rumala rahvaga ida-euroopa riik. Poolas lasti samuti fondid vabaks, millele järgnes ajutine majandustõus ja sellele tugev langus. Nüüd on hakanud Poola riik jälle pensionifonde taastama. Miks me ei või teistelt õppida?

     põrguingel  31.10 kell 15:42
Vale teema täna.lugedes uudised:(

Põletatud raha     Kuulaja  31.10 kell 15:32
Kuna pensionifondi tootlikkus oli olematu, siis pean seda valitsuse sammu õigeks. Nuumati vaid panku, kelle jaoks oli see kogumisfond vaid kasulik.

pensionireform     Üllar Priilaht  31.10 kell 15:14
Tere,
Sõna lammutamine on kindlasti vale.Seda ei lammutata vaid antakse n.ö. vabaks. Ja kui inimestele korralikult lahti seletada, millised võimalused on seda kogutud raha kasutada, siis ilmselt ei ole vaja karta mingit krahhi. Ja veel, ma olen kindel, et inimesed ei ole nii rumalad, kui püütakse näidata ja hirmutada.
Inimesed saavad ja peavad ka ise vastutama oma tuleviku eest, ei saa seda jätta ainult kellelegi teisele.