Kui palju olete nõus ohverdama väärikaks vanaduspõlveks?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   21.12 kell 22:30
Pension tuulepargist
Harry Raudvere maksab pensioni oma energiaühistu liikmetele sest tema aktiivus viis kokku 500 inimest kes panid rahad kokku ja ostsid tuulepargi. Kes panustas 10 eurot,kes sada,kes kaks tuhat,kes sadatuhat -sedasi koguti raha kokku ja osteti tuulepark,ning kindlustati endile pension. Taanis on see populaarne moodus endile pensioni tagamiseks.
Tartu Hoiu-Laenu ühistu energiaühistu liikmed pensionile minnes muud ei tee kui vaid sügavad mune.

     elektritsaabtasuta blogspot com   21.12 kell 22:26
Oma auto,tsikli,traktori jms.
sisepõlemismootorile paigaldad HHO geneka mis annab kütust tasuta.
HHO genekat saab ise ehitada,vaata www.instructables.com
Saab ka osta paari saja euro eest.

lastetusmaks     olev  12.12 kell 2:39
Meie riigis kuuleb hetkel liiga palju vähemuste inimõigustest ja LGBT riiklikust rahastamise vajalikkusest. Inimesed, kes on terved ja ei soovi lapsi saada, tuleks taas lastetusmaksuga maksustada, et nad saaksid niimoodi anda oma panuse riigikassa täiendamiseks, millest tulekski vajadusel maksta vanurite hooldamine riiklikes hooldekodudes.See Nõukogud Liidu aegne maks oli välja töötatud paljude eranditega, millest meie valitsusel oleks palju õppida, kui tahetakse inimeste võrdsemat kohtlemist ja eesti rahva juurdekasvu. Sotsiaalministri Tanel Kiige uus maksumõte ei ole hea- kes garanteerib, et kasumit teenivad hooldusasutused ei hakka rohkem raha küsima ja, et uute fondide tootlus on parem, kui II pensionisamba omadel. Riikliku hoolekandesüsteemi puhul raha ei seisaks pankades vaid läheks kohe nii öelda töösse.

Maksudest räägite     et veel juurde  11.12 kell 17:00
Vastab tõele enamus praegustest pensionäridest on pensionite suurust arvestades absoluutsed vaesed.
Minagi oma vanematel soovitasin mitte jagada laiali elu jooksul kogunenut piskut.Pigem osta midagi millega on võimalik saada pensionile lisa..või rentida..
Tänane seis aga on selline, et suure osa pensionääri poolt teenitud lisatulust söövad ära maksud .
Jutt on liigse eluruumi rentimise tulust..
Ikka on neid kes keeraks maksumeetri põhja, et Jürka sarnane Peaminister seda saaks paremini kulutada/jagada...

Igatahes     Rein  11.12 kell 16:57
T. Kiigel on hea ülevaade sotsiaalalast ja numbrite suhtelisusest eri riikides. Ta ettepanekud toetuvad teabele. Toetan ja soovitan ka teistel teda toetada, muidu torpedeerivad vastutustundetud tegelinskid iga ta ettepaneku.

loogikaviga     katrin  11.12 kell 16:30
Millisest väärikast vananemisest me räägime, kui enamus praegustest pensionäridest elavad absoluutses vaesuses. Kui tervis sunnib hooldekodusse, siis oleks ju loogiline, et pension peaks katma hooldekulud. Praeguste hooldekodude ruutmeetrid on summasummarum väiksemad, kui vanurite üürikorterites, mille kommunaale nad olid seni sunnitud maksma.Enamuses on jutt siiski üksinda elavatest vanuritest. Kui riik arvab, et näruse pensioniga on võimalik hakkama saada, siis kuidas ei saa riik hooldekodudega hakkama sama pensionisumma eest!? Iga perenaine teab, et suures potis ja paljudele on odavam, kui igale üksikule eraldi. Seega on ka toitlustamine põhimõtteliselt odavam. Lisanduvad personalikulud, kuid riigilgi on kohustusi tööpanuse andnud eakate ees. Mina ohverdaks hulgi mõttetut ametnikkonda ja kaotaks dubleerivad terviseuuringud, samuti perearstide koormamise lõputute eriarstile suunamikirjade asjus.

lastetusmaks      kuidas meie maksime  11.12 kell 16:04
Olid sellised Lastetus - maksud ajutiselt ka ENSV ajal,
Kohe sündis lapsi rohkem:
Ja oma pensioniga --tuli vanamemm ka hooldekodus toime;


     Max  11.12 kell 16:04
Helistajale, kes rääkis luksusmaksust:
Kui vaadata hindasid siis peaks põhimõtteliselt kõik Eestis jaeaubanduses olevad tooted olema sellega maksustatud.
Kui see rahva väärika vanaduspõlve kindlustamiseks suunata, olekski mure murtud.

Lollidemaal lollide orjade kombel      Piits  11.12 kell 16:00
Akki neid lapsi pole selle parast, et maffiariigis pole raha inimestel? Ja need kes vastutustundetult paljunevad lastele suutmata ei kasvatust ega midagi pakkuda kiidame takka sest tasuta orja viskab ikkagi maffiariigile peale. Midagi nii lolli suudab vaid eestlane valja moelda jallegi.
Selle asemel et valja moeda kuidas eu kehvem majandus ja eksport toole panna maksustab ori ikka vaesust sedt peremees ei suuda isegi oma kodus olla.
See kes tana Eestisse lapsi teeb peab ikka peast taiesti soe olema ja maailma vastutustundetum inimene!

Pyha harimatust!!     Anna Püss  11.12 kell 15:56
Ainus asi mida klassiviha luuseritest eestlased valja moelda suudavad on uus maks maailma korgemate maksude juures.
Luksusmaks - tubli Eestis myyakse aastas 40 luksys autot, sellega kindlustab kommunisti vanaduse kindlasti ara....

     pensionieelik   11.12 kell 15:54
Kindlasti ei või tõsta makse, sest vastupidiselt sellele, mida meil räägitakse, on Eesti maksud ühed Euroopa kõrgemad. 20% tuumaks + 33% sotsiaalseks + 20 % käibemaks, lisaks aktsiisid!
Vanuritele ja puudega inimestele tuleb suunata raha, mis tuleb MTÜdelt ära võtta! Igasugu feministid, pagulasühingud, LGBT - miks me peaks tugevaid ja terveid finantseerima? Ei.

     .  11.12 kell 15:50
Miks Nõuka ajal sellist probleemi polnud,kuidas siis osati majandada ?

Annetus     Uku  11.12 kell 15:45
Aga palun... Minu konto ja täisnimi on järgmine: Urmas Roosileht, Swedbank, EE422200001100217475. Ette tänades ja kaunist jõuluaega kõikidele annetajatele.

ikka vaesus     penskar280€  11.12 kell 15:40
Pean Ukuga ühinema ,,,Sest Vaesus on juba üle mõistuse ,,Mis saab sellise pensioniga homme osta?
Jääb kaks võimalust ,,kas jupike nööri --Või kerjata poja pere käest
küttepuude raha juurde
Sellises riigis ärge oodake
väärikat vanaduspõlve,

     Kuulaja  11.12 kell 15:38
Uku võiks teada, kui tehakse rahaülekannet, siis peab annetajal teada olema nii saaja kontonumber ja saaja ees -ja perekonnanimi. Lihtsalt kontonumbrist ei piisa.

     Ukule   11.12 kell 15:36
Panin su kontole 4 tonni !

     Tiiu  11.12 kell 15:01
Mina isiklikult ei ohverda enam midagi, sest vanadus on juba käes. Püüan ka pensionist säästa, ei muud. Samas ei lepiks ma tänase töötajana ka uue maksu kehtestamist. Alati võib tulla ju uus valitsus, kes lisaraha leidmise asemel "kohendab ringi" kehtiva süsteemi nagu seda tegi KE I pensionisambaga. Või tuleb jälle uus Seeder, kes põrmustab ka II samba mõtte. Kui aastate pärast tekib kriis ja osa pensionäre satuvad hätta, saab ju alati lihtsalt I samba võrdselt ära jagada. Las olla kõik ikka võrdsed, nii need, kes on raisanud kui need, kes kogusid. Seega ei leia ma küll, et valitsuse kaukasse võiks uue maksuna midagi lisada. Miks küll ei ole kindlustust, kus igaüks ise ja endale võiks nii tervisega seotud kui vanadusega seotud probleeme lahendada, ikka nii, et valitsus ei saaks asju ümber vaadata kui tal on tahtmine raha muudele asjadele raisata. Praegune III samba kontseptsioon ei ole päris selline, mis asja lahendaks.

Mnjahh kindel saad     olla vaid endale   11.12 kell 14:57
Küsimus ei ole täna summas mida kõrvale panna või nn.ohverdada..
Kui pole kindlust, et täna kogutud fond/sukasäär/sammas jne üldse olemas on kui aeg käes .
-Võimalik et täna tehtav pensionifondide reform(II sambasse kogutud vara väljavõtmise võimalus) hävitavab osaliselt teisi sambaid/fonde ka...
-Idee ise kõlab lausa jumalikult :
Kavandatud muudatuste jõustumisel muutuks sambas pensionivara kogumine vabatahtlikuks ja tekiks võimalus kogutud raha enne pensionile minekut kasutusele võtta.ütleb Martin Helme.
Nagu loto võit,kas pole? Kui ostad pileti lood võimaluse võita.
-Helme arvates aga võidad kohe kindlasti.
Ka kõige andekam investor võib hävida,selleks ongi riiklik pension,mis tänase Eesti rahvastiku loomuliku iibe kohaselt pole jätkusuutlik.
Paraku pole tänane koalitsoon loonud kindlust juurde.
Samas oli kogumispensionite osas vaja teha mingi muutus.Riik ise kehtestas väga konservatiivsed reeglid pankadele,neid oleks vaja olnud jookvalt üle vaadata.
2019a.Detsembris võti vastu investeerimisfondide seaduse parandused,mis pidid looma olukorra,ärgitama fondide haldajaid investeerima tulusamatesse aktivatesse, mis lõpptulemusel mõjutab positiivselt fondide tulusust,paraku nii kiiresti seda raske tajuda.Selliselt vajalikke uusi õiguslikke regulatsioone oli vaja teha ja selliselt valmistada ette väärikaks vanaduspõlv pensionile jääjale.

     Uku  11.12 kell 14:30
Oma väärika vanaduspõlve toetuseks esitan Kuku sõpradele üleskutse, toetage võimaluse korral minu nõustamisteenust oma annetusega, kuna minu pea olematu pension ei võimalda väärikat vananemist: Swedbank, EE422200001100217475.
Kaunist jõuluaega soovides, Kuku Raadio, Vox populi arvamuskommentaator, Uku.