Millised uksed tuleks sulgeda?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Mati mati mati     kas ikka on nii lihtne  10.01 kell 15:16
Kui oravad 17 aasta jooksul riigi eelarve 7,5 miljardini vaid suutsid viia . Nüüd 11,6 miljardit vastu. Isegi pime peaks nägema praeguse valitsuse head tööd..))
2000. aasta riigieelarve maht projekti järgi koos sotsiaaleelarvetega 28,25 miljardit krooni. euro (EUR) suhtes 1 EUR=15.6466 EEK ( 1,8 miljardit) st. 17 a jooksul vähemalt 4x suurenes riigi eelarve maht)
Lisaks korjati reserve.( 1. jaanuaril 2011 hakkasid pangaautomaadid Eestis väljastama eurosid) Ratas on olnud peaminister alates 5. novembrist 2016 (neljandat) riigieelarve moodustades. Kui soovitakse mõõta või võrrelda riigi rahalist seisu (mitte kodanike reaalset rikkust),peaks vaatama kõike kokku .Eelarve ,võlad,reservid,kulud ,tulud jne. Seega pole võimalik,või vähemalt õige võrrelda lühikest Jüri perjoodi (Ref-i)pikaga (pikka perjoodi jääb kaks majnduslangust ja tõusu),(lühikesse jääb vaid 4a.tõusu)Lisaks ei saa võrrelda eelarves olevat raha hulka,arvetstamatta elukallidust (piltlikult D.küte hind täna 1,45Eur /L ,aastal 2000(keskmiselt ) Diisel küte 1,370
Eestis kehtis alates 2005. aastast diislikütuse aktsiisimäär 0,245 eurot 1liitri kohta, 2010. aastast 0,393 täna 0,493 eurot 1 liitri diislikütuse kohta)
Brenti toornafta keskmine hulgihind NYSE börsil 2012a oli 5,43USD/barrel ,täna 3,80USD/barrel
Jne.
Pole mingit mõtet edasi jahuda....


     Vastus endlile.  10.01 kell 9:32
Ei ole igas kommentaaris. On siin ka EKRE-t kiruvaid kommentaare. Aga muidugi tore on see, et aina tuleb neid inimesi juurde, kellel silmad avanevad.Lubadused ja lubaduste täitmised. Tibusid loetakse sügisel.Koalitsioonil on lubaduste täitmiseks neli aastat. Praegu jookseb alles esimene aasta. Ja kuna ei olda koalitsioonis üksinda, siis ükski erakond ei saa täita omi lubadusi 100%-selt. siin valitseb kompromisside kunst. Mida tegid oravad 17 aastaga? Kas viisid meid viie rikkama riigi hulka? Mina olen praeguse valitsusega rahul. Eriti rahul olen rahandusministriga. Mitmed tegevused on algatatud. Tulemusi näeme lähiaastatel. Segadusi tekitavad ja korraldavad opositsionäärid eesotsas opositsiooni liidriga, kes pesitseb Kadriorus. Nagu võtame selle viimase näite Soome peaministriga. Rapla raadios saates Räägime asjast arutas Mart Helme murelikult Soome uuest valitsusest, mille eesotsa sattus sots. Selge on see, et nii meie kui ka Soome sotsid ajavad sama asja. EKRE-lja sotsidel on aga kardinaalselt erinevad vaated. Imelik oleks ju olnud see, kui Mart Helme oleks hakanud raadiosaates kiitma ja ülistama Soome uut valitsust. Lausest "Müüjatüdrukust on saanud peaminister" tehti meie opositsionääride poolt skandaal. Seda nimetati solvamiseks. Meie opositsiooni liider tõttas vabandama. Absurdsus! Tegelikult võib ju seda väljaütlemist tõlgendada kiitusena, et näe kui tubli, on ametiredelil olnud edukas ja jõudnud kõrgele kohale.Ja kuulan mina eile Esimese stuudi saates Anne Pihli, kus ikka ja jälle küsib saatekülaliselt Soome peaministri solvamise kohta. Anna tõesti kannatust. Muide selle Soome peaministri üheks eesmärgiks on see, et lapsed saaksid ise otsustada, kui soovivad sugu vahetada. Toredad eesmärgid eksole? Jah, see on tõsi - siiani on koruptantide süüd tõestatud väga harva. Aga midagi pole imestada. Korruptandid on olnud oravad ja kohtunikud on oravate omad joped. Kohtunike pead pole veel veerema hakanud.Ega see "peade veeretamine" pole ka lihtne.

pahnast     endel  09.01 kell 20:07
Miks me peame igas kommentaariumis lugema ainult ülistuskõnesid EKRE-le? Sellele lauspropagandale keegi loomulikult ust sulgeda ei saa, kuid miskipärast pole mitte ükski meediakanal rahvale meelde tuletanud, millised lubadused EKRE täitmata jätnud on. Kas pensionitõusu lubas ainult keskerakond või lubas EKRE ka midagi? Mida see EKRE peale lauspropaganda ja segaduste üldse korda saatnud on? Kui mõni aasta möödub, pole üldse võimatu, et EKRE poliitikud ei osutugi nii läbinisti ausaks, kui siinsed kommenteerijad siin väidavad. Korruptantide süüd tõestatakse tegelikult äärmiselt harva.

     Vaatleja  09.01 kell 17:24
Raadiokuulajale - Küll tahaks presidenti austada, kui ainult oleks austamistväärt president. Seda praegust Kadrioru ajutist asukat ei saa nimetada presidendiks. Brüsseli raamatupidaja, mitte president. Selles osas ütlesid siin mitmed öigesti, et need Kadrioru uksed oleks vaja kinni panna.

VALIJA     KODANIK  09.01 kell 17:10
1. Teatud Röövlite PANGAD :::
2. Presidendi suur kantselei
3. JA riigikogu töötajate arv
,viia 55 inimeseni !
4. Riigitöötajate arvu vähendada
vananevas EESTIS.
KÜLL SIIS RAHA KA JÄTKUKS

     nii on  09.01 kell 17:00
Mati poolt väga hea kommentaar kuidas oravad riiki juhtisid ,kõik on arusaadavalt välja toodud. Kiitus Matile!

Vihakõned     Raadiokuulaja  09.01 kell 16:58
Vihakõned tuleks kinni panna.
Mina pole ei Sotside ega Reformikate valija. Aga ma pole oma elu sees nii palju avalikult väljendatud viha kuulnud, kui viimase aasta jooksul.
President on riigi sümbol ja teda tuleb austada.
Aitäh

     Mati  09.01 kell 16:51
Kopeerin siia ühe sotsiaalmeedia väga hea kommentaari. Kas röesti Tom ja möned veel arvavad, et kinni peaks panema EKRE uksed. Ja siis laseme oravatel edasi varadtada. Tore, et meil on EKRE., kõige isamaalisem ja patriootlikum erakond. Ja EKRE-ga pole selliseid suuri probleeme nagu on olnud oravatega. Ei ole olnud Lihula saagat, ei ole olnud Pronksööd, ei ole olnud Siimu 10 milli, ei ole olnud VEB fondi 32 milli, ei ole olnud autorollot, ei ole tassinud ämm raha kilekotiga peakorterisse, ei ole Silver Meikar tassinud teadmata kust saadud raha peakorterisse, ei ole Tallinna Sadama saagat miljonite pihtapanemises, ei ole USA Utahi kõrbe üleskaevamist kümnete miljonite eest, ei ole põhjaläinud Estonian Airisse kümnete miljonite sissepeksmist, ei ole aastaid kestnud rahapesu läbi Eestis asuvate pankate, ei silka keegi palja tilliga Brüsseli kesklinnas ringi jne.jne. Isegi EKRE meeste küllaltki krõbedad ütlemised jäävad oravate väljaütlemiste varju. Ei ole nad kedagi nimetanud saastaks, ei Seevaldi palatiks,ei sitaloopiateks,ei kitsekarjusteks, ei Eesti mahamüüjateks, ei nimeta nad rahvast seemnesööjateks ega fooliumi mütsi kandjateks. EKRE on teinud valitsuses head tööd ja see muidugi neile, kes pudrupottide juurest minema löödi, ei meeldi. Kui oravad ei suutnud 17 aasta jooksul isegi närust 19 eurost lastetoetust ära muuta, siis millest me üldse räägime? Ja riigi eelarve. 11,6 miljardit oravate suurima 7,5 miljardi vastu. Isegi pime peaks nägema praeguse valitsuse head tööd, aga kõrgelt puu ladvast oravad muidugi seda kõike ei näe ja sellest ka sealt kostev hädakisa.

     Taat  09.01 kell 16:09
Tommile sobiks hästi refide valitsusm oleks hea võimalus varastada,kantida rahasid oma ämma öökapidesse,R-hooldusele,Siimule,Rosimannadele jne.

Aitab neist juba!     kuulaja  09.01 kell 16:01
Sulgeda ehk peatada tuleks ekretrollid, kes "Fox Populi" saadet ründavad ja oma propagandaga reostavad! Neile peaks tre raadiost piisama, kes on nende soosija ja hääletoru.

1/5-st prioriteetist oli      sidus ühiskond  09.01 kell 15:58
Sidus : sotsiaalsus e. ühiskondlikkus , inimese iseloomulik omadus kuuluda ühiskonda.
-Sotsiaalne sidusus,- sotsiaalne kaasatus, -inimsuhete kvaliteet e. sotsiaalne kapital.
-Sotsiaalse sidususe all võiks mõista ühiskonna võimekust tagada oma kõigi liikmete heaolu, vähendada erinevusi ja vältida polariseerumist. Sidus ühiskond koosneb üksteist toetavatest vabadest inimestest, kes saavutavad oma ühiseid eesmärke demokraatlikult.(läbi õiglase maksustamise ja tulude ümberjaotuse, näiteks: higekassa, pension, tasuta haridus, lasterohkuse toetused jne.)
-Demokraatlikult: seega sotsiaalsete erinevuste ja polariseerumist vältides.Et tagada kaasatus kõigile inimestele eelarvamustevabalt ja võrdne kohtlemine, sõltumata nende soost, vanusest, rassilisest või etnilisest kuuluvusest, perekonnaseisust( ka.sättumusest,pere mudelist), elukohast jne.
-Sotsiaalne kaasatus tähendab kõikide inimeste võimalust osaleda täisväärtuslikult ühiskondlikus elus, sealhulgas töötada ja olla majanduslikult aktiivne.
-Sotsiaalne kapital on kaasaegse sotsiaalteaduse olulisimaid kontseptsioone. Kõige üldisemalt tähistab sotsiaalne kapital inimsuhete kvaliteeti.
Sotsiaalse sidususe loob veel ka sotsiaalne mobiilsus.
- Mobiilsus tähendab indiviidide ja sotsiaalsete gruppide horisontaalset või vertikaalset liikuvust erinevate ühiskondlike struktuuride ja tasandite vahel. (võibolla individuaalses spordis on see nii)
Kas tänane koalitsoon suudab seda kõike tegelikult ka pakkuda ? Küll ei tundu ...
Minule tundub, et Jüri kabineti uks on suletud seest poolt..Seda pole võimalik enam kindlamalt sulgeda..aga ka avada pole võimalik.
Edaspidi saabki sellest Mission Impossible..

Parlamendi matemaatika


     Liis  09.01 kell 15:51
Presidendi institutsiooni uks tuleks sulgeda.

     Tiiu  09.01 kell 15:50
Esimesele helistajale teadmiseks, et 16000 on ettevõtluses üsna väike summa ja kõik need summad kanti ettevõtte arvelt.

     Tuleks sulgeda  09.01 kell 15:49
Kadrioru presidendilossi uksed. Nii väike ja vaene riik ei saa enesele lubada sellist priiskavat ja luksuslikku samas mõttetut institutsiooni nagu president koos oma kamariljaga

     Tom  09.01 kell 15:41
.Taadile..Selline valitsus ei kõlba küll kuhugi,keda netikommentaarid segavad.

     Taat  09.01 kell 15:37
Uksed tuleks sulgeda Tomi sarnastele refi piduritele,kes hommikust õhtuni pidurdavad valitsuse tööd oma rumalustega

midagi ei toimu     penskar ja haige  09.01 kell 15:35
sm,Sotsminister Kiik::: Vaadaku ministeeriumis töökohad kõik üle ja tehku järeldus ,millised uksed peaks just seal sulgema;
Meie teada ,istub seal suur
punt inimesi ,,kes lihtsalt saavad riigipalka:

     .  09.01 kell 15:23
Uksed peab sulgema rehvi rünnakutele,mis lõhestab Maarjamaad juba pool aastat.

     emba kumba  09.01 kell 15:12
sünnitusmajade uksed

või lõbusate naistemajade uksed

     Tom  09.01 kell 15:07
Uksed tuleb sulgeda rumalusele. Oleme väike rahvas ja ei saa endale lubada EKRE suguste erakondade võimutsemist.