Kas valitsus talitab II pensionisambaga õigesti?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     To;Tiiu  27.01 kell 17:06
Ei ole mul vaja küsida sinu lastelastelt mitte kopikatki juurde,elan oma pensist siiamaani ise ära ilma llsambata ja las sinu lapselapsed tunnevad rõõmu ,et nad ei pea minule juurde maksma vot nii
Totutaja

Pensionisammas     Janek  27.01 kell 16:55
Tänse samba ja pankade halduse juures on kindlasti õige lõpetada.Pangad lihtsalt ei teeni piusavalt kasumit sambaga liitujatele-olen kogunud vabarahtlikult alates samba algusaegadest. Täna on seis selline, et aastas on haldurid teeninud mulle u 60€ aastas-palju on aastas inflatsioon? Palju tõusevad hinnad? Samas mis on haldustasud jne?

     .  27.01 kell 16:49
See vakitsus on siiamaani kõik õieti teinud,mida aga ei saa öelda 17 a
rehvormi kohta.

otsus on juba tehtud     Isamaa on oma saanud  27.01 kell 16:48
Jüril peab olema homme ka töö..punkt.
-Kas midagi tehakse õieti või täiega valesti ,ei ole võimalik tõestada. (Isegi aja möödudes )Tehtud otsuste järel ei jää keegi tulemust ootama.Tehakse juurde otsuseid, mis ei võimalda analüüsida eelmiste otsuste õigsust.
Täna on soov saada lühikese aja jooksul käibesse juurde vähemalt kolmandiku pensioni fondides olevast rahast..Pidu kestab umbes kolm aastat, pärast pole kellelgi enam meeles ...mis oli ,kes mida tegi ...või kas tehti midagi valesti / õigesti..
Pärast (poliitiku kiire mõte) valitsemise tsüklit, tuleb nagunii, inflatsioon , sõda ,häving jne.( „riik“ on mitmeid mõttetusi teinud p.s. Jeemenis ,Utah' investeeringu, Auvere elektrijaama, osad radaritest mis enam ei näe jne)
Kõikide pankade ,fondide eesmärk on : maksimum kasum, panustajatel samuti....
Mõte peaks olema lühike ja selge , aga .. ?
Mõlge: mul on täna raha, kui kulutan selle täna ära, siis mul homme seda raha pole. Aga kui on homme kusagilt saada juurde (või uus) raha..siis on kõik korras.
Poliitikul on raha kraaniks maksumaksja, keerad... ja küll maksab.
Mis on sinu raha kraaniks? Säästud, investeeringud.... Riik ei ole see kes sinu tuleviku tagada suudaks, riik on kohe sinu tasku kallal kui sealt on midagi võtta.( Tulumaksu vaba osa tõsteti -hüvitiste, toetuste ja pensionite tulumaksustamine lisati )
KKK: pension on 501 eur. Siis kujuneb teie aastatulu 6012 eurot. Seega maksustatakse aasta kokkuvõttes 12 eurot tulumaksuga.m o t t.


     Tiiu uuesti  27.01 kell 16:16
Viimane helistaja rääkis küll osaliselt tõtt. Praegu saadavad kindlustused igal aastal teatisi, et minu raha kasvanud ei ole. Sellega oleks vaja tegutseda, et II samba fondid ja kindlustusesse antud rahad peaksid kasvama, ehk siduma kasvu nende kasumiga, aga antud reform seda häda ju ei lahenda. Minugi samba raha sõi ära masu. Saan arvestuslikust 45 eurost kätte 36 eurot, sest eks riik võtab sellelt oma tulumaksu maha. Muidugi ületab praegune pension mul 40% praegusest keskmisest palgast, aga eesmärk pidi ju olema inimese enda teenitud palgast 40 %. Seega on pool pensioni puudu. Praeguse pensionireformi eesmärk ongi ilmselt see, et seda protsenti ei peagi kunagi saavutama ja saab jätta pensionärid hätta.
Sellele, Totutajale. Muidugi on sinu raha sinu asi. mina tahtsin sulle meelde tuletada, et palun ära küsi mu lastelastelt pensionile lisa kui sa ei saa ära elatud.

     To;Tiiu  27.01 kell 15:37
Tiiu,iga inimese asi on mida ta teeb oma rahadega.Miks peab riik mulle ette kirjutama kuidas maoma raha kulutan?
Ja kui keegi tahab võib ju korjata 11 sambase ,aga pensionile minnes saab peale pentsi iga kuu veel ühe supilusika ja purgi konservsuppi pensile lisaks,juhul kui pank sedagi raatsib anda

     Tiiu  27.01 kell 15:31
Ma ei kannata Ratase paatoslikkust, et nemad on ainult eesti inimese heaolu poolt. Kahju on, et poliitikul tegelikkuses puudub majanduslik vastutus. Ettevõtluses eesti inimene eriti osaleda ei taha, aga investeerimisega saab oma arust hakkama küll. Praegu on II samba pärandamine võimalik ja eks siis on pärandatavad ka hädad selle sambaga. Kui praeguste keskealiste pensionikogumise tingimused halvanavad seoses suurte varade fondidest väljavõtmisega, siis loodetavasti saavad praegused noored protesteerida lisatoetuste maksmise vastu praeguse keskealistele pensionipõlves kui praegused keskealised on oma vara ära kulutanud.

     Malle  27.01 kell 15:28
Tuleb loota, et president seda populistlikku seadust välja ei kuuluta.

     m48  27.01 kell 15:15
2 samba autorid peaks kohtu alla andma. See oli sigadus mis tehti.

     Vallo  27.01 kell 14:40
Raha kogumine kümnete aastate pikkuses perioodis on riskantne, kui rahal mida kogutakse, puudub tagatis, nagu see oli NSVLi rublal ja on eurol ja dollaril. Euro on tagatud rahandusministrite suust tuleva sooja õhuga, ei millegi muuga. Paraku see õhk haiseb. Kui 1988 aastal oleks ka olnud taoline 2. pensionisammas ja sinna oleks kogutud 1988 aasta inseneri aastapalk, siis 23 aasta oleks seal sambas 10 eurot. Kui aastal 2020 on pensioni sambas 2020 aasta inseneri palk, siis kas keegi julgeb öelda mis on see sammas väärt aastal 2043? Kas siis on Eestis käibel oleva raha nimi euro, seekel või jüaan? 2. pensioni sammas teenib ainult pankurite huve, kes praegu korjavad sinna raha tänases väärtuses, aga maksavad välja tulevikus.

Mnjahh     ennustused  27.01 kell 14:26
Kas keegi oskab ennustada või suudaks täpselt näha II pensionisamba lammutamise tulemit?
Kõik on ennustused.
Selge on vaid see ,edasi pole mõtet samadel alustel" reeglitel" toimivate fondidega minna. Samuti on selge ,et ilma kogumiseta pole pensionite väljamakseid varsti üldse võimalik teha.

Pole lahendus kui rahvas võtab raha ja proovib ise investorit mängida.
Pole lahendust..ja seda ei julge keegi ausalt rääkida.
Ei saa anda inimestele universaalset nõu kuidas olla rikas 20-30 a. pärast..