Kuidas hindate oma investeerimisoskust?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Investeerimine     Artur  29.01 kell 16:46
Oskan. Ja seda tunduvalt paremini kui seda reformierakond kardab.

     penskar  29.01 kell 16:33
Pole ju midagi investeerida. Meedia, õiguskantsler, erakonnad ja muud asjapulgad ei piiksugi neist, keda seaduseelnõu kõige rohkem puudutab - riigi poolt 2. sambaga uhinema meelitatud ja sunnitud praegusi pensionäre! Nende õigust oma vara käsutada millegipärast ei suurendata! Tegemist on ilmselge vanuselise diskrimineerimisega.

lisaks     robi  29.01 kell 16:11
Kuna pensionieelikud investeerimiset midagi ei tea ja nad peavad pensionisambasse raha hoiustama, kusjuures neil pole aimugi raha liikumisest pangas, saab neile rääkida muinasjutte fondide madalast tootlusest ja vaikida kasumist, mis nende fondide raha opereerimisega saadakse. Nii on õilmitsevad pangad ja nälgivad pensionärid paratamatu kooslus ja peab härra Hansoni järgi kestma igavesti. Milline rahapesu pankades härra Hansoni Eesti panga direktoriks olles käis, sellest ei pidanud härra Hanson midagi teadma nagu ta ei pidanud midagi teadma ka pensionifondide raha liikumisest, sest tema tööd hindas Eesti riik vägagi kõrgelt.

Materiaalne investeering     Ulvi  29.01 kell 16:06
Investeerida saab erinevatesse varaklassidesse, tervisesse jne. Naabrid ootavad pikisilmi pensionireformi, et soojustada maja ja vähendada küttekulusid.

     Janek  29.01 kell 15:56
Alustasin teise sambasse kogusmist vabatahtlikuna ja kogusin ka nn masu ajal. Vaadates tänast seisu oma kontol, kus on panga "spetsialistid" teeninud mulle aasta kohta u 60€, siis loomulikult saaksin ma ise paremini hakkama. Investeerin ka mujale: kinnisvarasse, mul on aktsiaid. Viimased 10+ aastat maksavad ka suvalised sms-laenu frimad kordades suuremat tootlust kui suurte haldustasudega pangad.

Invest     Feliks  29.01 kell 15:53
Selleks et investeerida peab olema korralik kapital. 5 tuhandet investeerides sööb inflatsioon niikuinii selle kasumi ära. Seda ei tea tegelikult keegi mis asjad 30 aasta pärast hinnas on aga usun et antiik, vanavara ja kinnisvara.

Investeerimine     Juurikas  29.01 kell 15:53
Mina olen teeninud rohkem kui 10 aastago oma palgast panustades aktsiatesse -- oma palgast olen tasapisi pannud 40000 eurot, aktsiate väärtus on hetkel aga kokku 160000 eurot. Suurim tootlus - tänu Leedu šiuliau pangale.

Investeerimine.     Kaido  29.01 kell 15:52
Ma ei tes sellest investeerimisest üldse midagi.
Helistaja räägib kümnetest tuhandetest.Reaalselt on inimestel u 5000-8000€ arvel.Millisest kümnnetest tuhandetest räägime.

olulisest     julius  29.01 kell 15:46
Mõttetu on nõrga investeerimisoskusega inimesel investeerida äritegevusse. Sellele vaatamata on ka töövõtjatel võimalus investeerida väärtusesse, kusjuures investeerimine ei pea endast kujutama raha hoiustamist pankades ega üldse mingit raha liigutamist: see investeering oleks hoolitsemine iseenda tervise eest, mille tulemusel inimene oleks võimeline ka pensionieas töötama, mõnikord isegi surmani. Töötasust saadud raha väärtus, kui see piisavalt kiiresti ära kulutada ei vähene märkimisväärselt ega oma riske, mida omavad hoiused ja investeeringud. Esineb ka töiseid tegevusi, mis mõjuvad tervisele hästi ja annavad võimaluse töötada surmani. Pension kulub ka loomulikult ära.

Investeerimisoskuset     Päti  29.01 kell 15:44
Mütsi pähe tõmbama -- õigemini: mütsi silmadele tõmbama.

     Kati  29.01 kell 15:42
Mina ei oska seda raha mitte kuskile fondi investeerida. Jälle üks hirmutav kohustus juures!?

Investeerimisoskusest     Päti  29.01 kell 15:40
Kui vaadata II samba olematuid tootlusi viimase 16 aasta jooksul, siis võiks öelda, et pankade investeerimisoskused on väga puudulikud. Mis siin inimeste investeerimisoskustest rääkida. Ise saate ju aru kellele müts pähe tõmmatakse.

     Aiku  29.01 kell 15:40
Elu on õpetanud et tasuta lõunaid pole olemas .

II samba olemusest     Samamoor  29.01 kell 15:35
Kunagi 2006-2007 aastatel määris PangaTädi mulle II sammast kaela. Mina ütlesin, et II sammas on kahjumlik, et me veel näeme päevi kus II samba osakute väärtus on väiksem, kui sinna sisse pandud raha väärtus. Pangatädi ütles, et seda päeva ei tule, mina ütlesin et tuleb. Mul oli õigus -- need päevad tulid. II sammas oli kahjumlik.