Milline lobitegevus on teile tolereeritav?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   21.02 kell 15:28

Tekst on rebitud Inno blogist :"

Kui sõltumatu on Eesti ajakirjandus?

CNN-ile andis huvitava intervjuu New York Timesi peatoimetaja Dean Baquet. Ta ütles muu hulgas, et ei kohtu ühegi poliitikuga off-the-record, et mitte kaotada sõltumatust. Ta tõi näite, et selliseid ettepanekuid on olnud palju, isegi Barack Obamalt, aga ta ei lasknud end mõjutada.

Nüüd tuleme Eestisse ja küsime, kas peatoimetajad kohtuvad poliitikutega off-the-record (see tähendab kohtumist nö omavahel, ilma et seal räägitust kusagil kirjutatakse või isikut tsiteeritakse). Loomulikult! See on Eestis täiesti tavapärane ja ma ütleks, et lausa IGAPÄEVANE praktika, kus juhtivad toimetajad kohtuvad juhtivate poliitikute ja muude otsustajatega off-the-record. Kohtutakse kusagil nö tagatoas. Kus käib sussa-mussa. Ehk siis ei saa Eestis rääkida mingist ajakirjanduse sõltumatusest. Eestis on isegi kombeks, et peaminister ja president võtavad kamba peatoimetajaid kokku ja korraldavad neile off-the-record ürituse. Selline asi oleks USA-s, vaba ajakirjanduse sünnimaal täiesti mõeldamatu.

Ehk siis Eesti kuulub, vähemalt ajakirjanduse koha pealt teise, idapoolsesse kultuuriruumi, kus selline ajakirjanduse mõjutamine ja töötlemine on igapäevane. Ja siis imestatakse, miks inimesed lehti ei loe. No aga mida sa loed, kui see on kõrgemalt poolt ette söödetud või ära ostetud pask, vabandust väljenduse eest. Eestis pole mitte ühtegi sõltumatu ajakirjandusväljaannet. Mitte ühtegi. Kui, võibolla, mõned ristsõnade väljaanded välja arvata. Mis tähendab, et Eestis pole vaba ajakirjandust, vähemalt selles tähenduses, mida näiteks USA-s selle all mõeldakse. Ja see on üks peamisi põhjuseid, miks Eesti pole 25 aastaga Soomele arengus järgi jõudnud. Miks Eesti on jätkuvalt Euroopa viimaste seas oma elatustasemelt, sörgib teistel sabas.

Muide, Soome juhtivate lehtede toimetajad loevad regulaarselt New York Times'i. Ma tean, et Eestis loeb seda aeg-ajalt vaid Ekspressi toimetaja Priit Hõbemägi, aga paljud teised ei oskagi inglise keelt. Selline tase siis. Kui küsida, kuidas need tegelased peatoimetajaks said, siis - hea küsimus!!! :)))))

Inno Tähismaa     elektritsaabtasuta blogspot com   15.02 kell 20:43
Me võidame siis kui bensiini ja diisli asemel kasutame vesiniku mida saab tasuta .
HHO genekas annab kütust tasuta.
Elektrolüüsi aparaat leiutati juba 200 aastat tagasi . Seda on lihtne ise ehitada.
HHO genekat saab osta paarisaja euro eest . Leia otsingust "HHO generator ".

     elektritsaabtasuta blogspot com   15.02 kell 19:29
Peavoolu meedia ajakirjanikud sonivad ja on vaimuhaiged.

Delfis ilmusid paar artiklit Venemaast energiasoltumatuse saavutamiseks. USA pidavat investeerima miljardi USD Baltiriikidesse.

Ma pakkusin mitmeid variante kuidas odavalt saada energiasoltumatuks.
Vaimuhaige moderaator kustutas kommentaarid ja blokeeris mind...

Venemaast energiasoltumatuks saab paarisaja euro eest sest HHO genekas annab kütust tasuta.
Stanley Meyer USA s võttis patendi elektrolüüsi aparaadile mille abil bensiini ja diisli diisli asemel saab kasutada vesiniku.
Vesiniku lahutatakse veest .
HHO genekat saab osta paarisaja euro eest, vaata otsingust "HHO generator "

Stanley Meyer USA s võttis patendi elektrolüüsi aparaadile mille abil bensiini ja diisli asemel saab kasutada vesiniku mida saab tasuta .