Mis on eesti keele tulevik?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Sander  18.02 kell 20:19
Kuulasin eile meie keeleteemalist VOX POPULIT, kahju vaid, et ei olnud võimalust osaleda. Nimelt kadedsaks teeb Venemaa raadiojaamade patriootlikkus, kus kõik laulud on venekeelsed. Meil saavad sellega hakkama Vaid "ELmar" ja Vist ka "Raadio relaks", ülejäänud uhavad oksendamiseni ingliskeelset jura.

eepika lõpp     endel  17.02 kell 17:38
Kuna võõrkeelt kasutavad isikud on tööturul enam nõutud, siis tulevikus on eestlastel üha rohkem põhjust emakeelele vähem tähelepanu pöörata. Massilise inglise keelest laenamise tulemuseks on asjaolu, et tuleviku eesti keelest saavad aru vaid sellel ajal elavad inimesed ja neile ei paku 20. ja 21. sajandi alguse tekstid neile enam huvi ei paku, sest nad ei saa neist aru. Ajalooline side puruneb ja assimileerumiseks rahvusvahelise keele poolt pole siis erilisi takistusi. Lõputu progressi tulemuseks ongi rahvuste vaikne kadumine ja selleks pole vaja üleilmset rahvaste rändamist.

Lasnamäekas     Sirje  17.02 kell 17:22
Olen väga kurb, et Lasnamäel on valdavalt vene keel põhiline. Noored kassas räägivad mulle eestikeelse tervituse peale edasi omas keeles.Ka eestlane kassas pöördub automaatselt mu poole vene keeles. Jube olukord. Miks ta ei võiks riigikeeles alustada. Miks ei võiks olla seadus, et kui kliendil on mingi probleem ja siis kui riigikeele oskus puudulik, rääkigu ja lahendagu omad asjad vene keeles.Tervitamine peaks olema küll eesti keeles. Nii vähe kui kassas rääkida saab ja nii lihtsat juttu võiks ju nad praktiseerida. Kurtmine kogu aeg, et ei ole kuskil rääkida. Luuakse erikohvikuid selleks. Võiks alustada kodu juurest.
Meil suur maja, keda teadsin oskavat eesti keelt. Nüüd tundub, et kohe põhimõtteliselt enam ei räägi kohe üldse.
Mul ei ole kuhugi minna.

Mnjahh     äge  17.02 kell 16:56
Ekre võttis enda kätte..
tähendab ..et... noh et..
ajusurnud... et
noh et, einoh nüüd saab kõik orda..

     Tiiu  17.02 kell 16:52
Ei juhtu midagi hullu. Minu õppimise ajal oli tehnilistel aladel ainult venekeelsed mõisted. Peale iseseisvumist oli Soome abi suur ja mõistedki muutusid soomekeelseteks. Nüüd on nad ingliskeelsed. Küllap leitakse ka eestikeelsed kui seda üldse vaja läheb. Eesti keel ju säilus aastakümneid igasuguste muute keelte kasutamise kiuste.

     siiri  17.02 kell 16:39
Eesti keel jääb kindlasti püsima, sest nii ilus keel et tohi mitte kaduda!!! Kui me kõnekeeles vähem äätaks ja niinimetatud uut sidesõna "etää"vähem kasutaks, oleks seegi juba kõrvale palsam!Aga usku ja lootust ei tohi kaotada!

     Helgi  17.02 kell 15:59
Meie haridusminister pole ikka veel aru saanud mõiste "täna" ja "tänapäevane" erinevusest,kuid õnneks on ta lõpetanud selle tänatamise tiraadi.Ei hakka rääkima lõpmatu eesti keele s.ttamisest situatsiooniga jms.

arvamus     Liina  17.02 kell 15:56
Kõnekeel ja kirjakeel võivadki erinevad olla. Keeletadlased on isegi kõnekeelesd leiduvatele "sõnadele" "vää" ja "ee" andnud kõnekeeles tähenduse ja põhjenduse, miks neid kasutatakse. Arvan, et helistajad on saatejuhtide suhtes liiga karmid.

     Paar küsimust  17.02 kell 15:52
Kas KUKU raadios teab keegi, mis asi on EPItsenter. Mida te mõtlete, kui räägite näiteks viirusesse haigestumise epitsentrist ja mismoodi erineb see tsentrist.
Kas sõnad kuskil ja kusagil on koht- või arvmäärsõnad. Kuuldes lauset, et koolimaja katuse remont maksab kuskil n eurot, siis alati mõtlen, et kui kuskil, siis oleks huvitav teada, palju ta selle kooli peal maksab.

Eesti keel     kuulaja  17.02 kell 15:51
Kahjuks on nii palju kohti tekkinud, kus enam eesti keelega hakkama ei saa. Keeleamet on loorberitele puhkama jäänud, kes ei teosta järelkontrolli!

     elektritsaabtasuta,blogspot.com  17.02 kell 15:41
" Loetud kordi" "loetud minuteid" "loetud tunnid"

Sellist asja eesti keeles varemalt polnud. Tegemist on parasiidiga vene keelest.

Eesti elukeskkond tuleb viia maale looduse keskele:

Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit krooni, mis teeb 7500 krooni iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitab Tuisk küsimuse.

HHO genekas annab kütust tasuta

     Liis  17.02 kell 14:23
Eesti keele tulevik on tume.
Jätame välja "T1 Mall of Tallinn", milline nimetus ei oleks tohtinud üldse heakskiitu saada ja on karjuvas vastuolus keeleseadusega. Hullem lugu on err-iga, kus ei ole ei grammatika- ja õigekirja kontrolli, ega elementaarset oskust lauseehitusest. Täitsa häbi on meie err uudiste osa kodulehekülje pärast.
Näited:

Treenitud koer päästis metsatukast kokku kukkunud suhkruhaige poisi

Koroonaviiruse tõttu on vaid üksikud eestlased Hiina reisimise plaanidest loobunud

Haigustekitavate bakterite ravim-resistentsuse kujunemist ja levimist soodustab antibiootikumide laialdane ja põhjendamatu kasutamine.

"Pealtnägija": Siberi tõttu lahutanud paar taasleidis teineteist 50 aastat hiljem

...kui volikogu liige töötab sama alla või linna ametiasutuses töölepingu alusel.

Esialgne uurimine paljastas, et kahtlusaluses olid ebaseaduslikult

Venemaalt Soomesse toonud hunte, kirjutab Yle.

Esimesel politseireidil leiti 64 koera, lisaks kass, kanu, tuvisid, minisigu ja kitsi, kes kõik elasid väga kehvades tingimustes.

Reedel avatakse tehnilise uuenduskuuri läbinud kinos Kosmos, kus uuenduste tulemusel suureneb näidatavate filmide hulk märkimisväärselt.

Eesti keele surm on eesti ajakirjanduses töötavad, eesti keelt mittevaldavad lapsajakirjanikud.