Millist mainet võiks Eesti omada?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   19.02 kell 15:39
Delfi vaimuhaige moderaator kustutas kommentaari :" Kui PPA teeks tööd siis kuritegevust ja narkokaubandust ei eksisteeriks ".     elektritsaabtasuta blogspot com   19.02 kell 13:58
Naftasaadustest loobumise,Vene maagaasile ja bensiinile-diislile kraanide kinnikeeramise mainet.
Eesti kingib Venemaale tanklate ja gaasitorude kaudu igal aastal 10 miljardit eurot. Naftasaaduste asemel saab kasutada vesiniku mida saab HHO geneka abil saab tasuta.
Auto mootorile paigaldatud HHO genekas mis lahutab veest vesiniku mida kasutatakse sisepolemismootoreis kütusena maksab paarsada eurot. Vaata otsingust "HHO generator ".
Hoonete kütmise tarbeks elektrolüüsi aparaadid on kallimad,hinnad sõltuvad ruumalast,mida suurem ruumala seda kallim aparaat.


pisut mõtlesin..     ja jäingi mõttesse  18.02 kell 16:48
Eesti mõju ja kuvand ( kui mitte maailmas ,siis vähemalt El-is) on suhteliselt tugev arvestades riigi väiksust ja ressursside piiratust. Eesti võime ka edaspidi oma konstruktiivset ja tulemustele orienteeritud kuvandit ära kasutada sõltub muuhulgas ka sellest, kes on meie(demokraatlikult valitud) esindajad ja millised on nende väljaütlemised .
Kõrvalt vaates tundub, et Eesti on üliõpilasvabrik.Haridus on hea ja odav(tasuta) Samas need, kes siin kooli lõpetavad lähevad(või sooviksid minna) kohe välismaale. Kui küsida, et miks, siis öeldakse, et siin on liiga madalad palgad ja liiga kõrged hinnad.
Kui Eestisse tulevad Süüra pagulased, kelle kohta öeldakse, et nad ei suuda intgreeruda. Nemad ka lahkuvad siit juba kuu aja pärast, sest siin olid liiga madalad palgad ja kõrged hinnad....
Kui eestlasele midagi ei meeldi, siis öeldakse see otse välja. Isegi, kui see kukub välja ebaviisakalt....
Taasiseseisvunud Eesti esimesi päevi näinud välismaalased meenutavad, et tollal oli eestlaste vaim ühtsem ja visioon julgem. Praegu aga arutatakse kas ja millise betoonprojekti alla miljardeid paigutada, kuid ei tegeleta vaesuse ja ühiskondliku ebavõrdsusega.
Samas esimene mulje, täna siia saabunuilt: siin on rohkem ruumi ning vähem sagimist. Eesti rahu ja ilu. Tänu väiksusele on inimesed üksteisele lähemal, mistõttu pole otsustajad kuskil kaugel, vaid kodanikele väga lähedal. See tekitab tunde, et tavalised inimesed saavad ühiskondlikus debatis päriselt kaasa rääkida.
Välismaalaste huvi Eestisse jahile tulla aina suurenb. “Reklaamitakse, et tulge Eestisse, siin pole limiiti,”.. Eesti jahitava e. kirjutamatta reegel on seisnud peamiselt selles, et kütitakse nii palju, kui ise tarbida suudetakse. Samas levivad pildid ebaeetiliselt suurte saakidega, sügiseti internetis .
Eestist lendab läbi rände perjoodidel miljoneid linde.. Ornitoloogid on seisukohal , et Eesti ei peaks olema koht, kuhu jahituristid massiliselt tulevad.(samas ,seaduseid teeme meie ise!)
Millist mainet või muljet võiks siis Eesti jätta?


     Kilekott  18.02 kell 16:29
Rahva elatustasemele ja riigi mainele pani põntsu reformierakonna valitsusaeg, kui välisärikatele loovutati Eesti ettevõtted ja pangad, tekitades riigile 17 miljardit Eurot võlgasid. Kui poleks olnud eelmist valitsust, oleksid kodanike sissetulekud praegu vähemalt kahekordsed ning me ei peaks praegu tegelema vaesuse jagamisega ja maine läheneks Soome omale.


     Rohkem iseseisvust ja neutraalsust  18.02 kell 15:56
Eesti võiks omada neutraalset mainet.

Vähemalt oleksime sellega säästnud miljarditesse ulatuvad ärisidemed nii Venemaa, kui teiste USA propaganda järgi nn. "ebademokraatlike" riikidega plaanitud kaubandussidemed.

     Prohvet  18.02 kell 15:53
Aastaid on kajastunud Eesti kahjuks kuritegeliku mainega riigina, valitsejate poolt lubataval kuritegevusel ja korruptsioonil riigiametkondades.
Kui samal viisil jätkatakse siis lootust Eestist õigusriigi mainega riiki saada on olematu.


varasteloodud riik varastele      Peeter Pasun   18.02 kell 15:52
Eesti on ebausaldusväärse orja, varga ja valetaja maine, keda keegi ei tea. Eestis on terve rida eraisikuid kelle tuntus on kordades suurem kui Eesti riigi, keda keegi ka 30a hiljem ei tea sest pugemise, varastamise ja koogutamise eest punkte ei anta teatavasti tegelikus elus. Et eks ta looser riigi maine on lühidalt sest 30a ainult valesid otsuseid ei saa tuua ka edu mitte kuidagi.

Rahvusvahelised saadetised pakiautomaati     kuulaja  18.02 kell 15:26
Kindlasti mitte sellist, mida pakub suurmonopol Omniva! Postkontorite lahtiolekuaegu aina lühendatakse (E-R 9:00-17:00), mis on sama ka klientidel, kes tööl käivad. Mismoodi siis nemad oma pakid kätte saavad? Samas lubati teenus pakiautomaatidesse viia, aga ikkagi saabuvad osad rahvusvahelised saadetised pakiutomaatide asemel postkontoritesse. Kusjuures, ostud on ühest netipoest tehtud! Lubati üht teenust, aga saime teise.

     Helgi  18.02 kell 14:14
Mina arvan,et Eesti võiks alati toetada rõhutud rahvaid.