Kuidas hindate reageerimist koroonaviiruse puhangule?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     hmmm  06.03 kell 6:22
to Liis - inimese sisemine temperatuur on ju ikka sama, kui seda 70 kraadi peale ajada, siis inimene sureb. Koroonaviirus muidugi ka, kui see on eesmärk.

Kovid19     ka  05.03 kell 14:18
Registreeritud nakatunud üle 95 000 inimese, 3254 neist nüüdseks surnud.
Ilmselt on surnute arv enam vähem täpne ,aga haigestunuid ja ise terveks saanuid on ilmselt rohkem..
Vara % määrata aga ca 3% ei suuda haiguse tüsistustest toibuda.

     Liis  04.03 kell 16:57
Miks kuskil ei räägita sellest, et 30 minutit 70 kraadises saunas hävitab koroona viiruse. Riided peab ka sama moodi desinfitseerima, kuid see võtab 3 tundi aega.

     ....  04.03 kell 16:53
ei lähe kaasa ei paanikaga ega ka vandenõulastega. Haigusi tasub karta, kuid mõistusega ja mõistlikult. Täna märkasin Tallinna liinibussi juhiuksel silti. A4 formaadis leht, horisontaalselt paigutatud, kile sees. Pidin tõsiselt nägemist pingutama (saan veel prillideta loetud), et näha - seal on kahes keeles mingi koroona-teemaline jutt. Nii et selline "teavitus" on nüüd küll naeruväärne ja täiesti mittevajalik. Isegi tavalise printeriga saaks oluliselt asjalikumalt teemakohased teatised valmis teha!

     Mõtlik  04.03 kell 16:48
Värske uudis, Itaalia sulgeb koolid ja ülikoolid, et inimesed üksteisega vähem kokku puutuks, samas nende pallurid tulevad Eestisse ja seda lubatakse!!!
Kutsume nad siis meie koolidesse juba õppima ka või? Ikka välismaalased, neile kõik lubatud.

     penskar  04.03 kell 16:34
Olin Tallinna I internaatkooli opilane, kui 1960. aasate alguses leiti meil difteeria. Kool pandi karant. Minul avastati difteeriapisik ja viidi nakkushaiglasse. Mingit ravi ma ei saanud ega jäänud haigeks. Paari nädala pärast lasti välja.

     Vallo  04.03 kell 16:33
Koroonasse suremise % arvutatakse teisiti kui teistesse haigustesse. Kui grippi haigestub 10 000 ja neist sureb 10 siis tähendab terveks sai 9990. Suri 0,1%. Koronast on tervenenud ca 200 inimest ja surnud ca 40 inimest. Kuidas saab väita, et suremus on 3%? Nende 5000 kohta kes veel haiged on, me ei tea kas nad paranevad või surevad. Suremuse % arvutamisel saab kasutada ainult neid kellel haigus on lõppenud, kas paranemisega või suremisega.

     küsimus  04.03 kell 16:29
Vaadates välisuudiseid on näha, et nii Euroopas kui Aasias on meedikutel skafandrid, nii et nad on pealaest jalatallani kaitstud. Ilmselt on seal ka nn puhastuskambrid enne, kui riiete vahetamiseks läheb. Ma ei tea kahjuks terminoloogiat.
Samas meie perearstid ja kardetavasti ka haiglaarstid..., kas nad kannavad ainult maske? Ühelgi pildil pole seda nn valget skafandrit näinud, mis muu maailoma piltidelt vastu vaatab. Kui nt perearst jääb haigeks, siis inimestega suheldes... just haiged vanad patsiendid saavad nakkuse.
Minu meelest on see samamoodi läbi mõtlemata nagu nt olematud varjendid, millega jällegi meie naaberriigid oma rahvast kaitsevad. Meil.... ei midagi.

     penskar  04.03 kell 16:29
Täpsustagem termineid, et mitte hullutada. Praegu kuuleme, et nakatunuid on niipalju ja surnuid niipalju. Jääb mulje, et iga nakatunu ongi haigestunud. Ei silpigi sellest, kuipalju on haigestunutest tervenenuid.

kehva     enn  04.03 kell 16:27
Kindlustusfirmad võiksid mõtelda ka sellele, kuidas nemad võiks kaasa aidata pandeemia pidurdamisele. Intervjuu, kus räägitakse rahakühveldamisest Tenerife turismisektoris pole ka hea.

     rein  04.03 kell 16:00
eestlastest reisijuhid itaalias kutsuvad jätkuvalt....

     Liisa  04.03 kell 15:58
Lisan veel- miks ei desinfitseerita perearstikeskustes ruume sinise valgusega peale vastuvõtu lõppemist. Perearstikeskustes on nakatumisoht kõige suurem. Osa keskusi maapiirkondades on täiesti kõlbmatud patsientide vastuvõtuks, asuvad mingites vanades, kohandamata ruumides. Vastuvõtu kellaajad ei päde ja vahel peab vastuvõtule ootama enam kui pool tundi. Ja sel ajal kõik haiged köhivad, nuuskavad jne.
See ei ole nomaalne olukord.

     Liisa  04.03 kell 15:54
Jah, köhas-nohus kassapidaja peaks istuma kodus. Eestis on sel aastal grippi surnud juba 5 inimest.
Ilmsete haigustunnustega kassapidajad ei kanna isegi maske. Eriti jube on vaadata, kuidas nohune töötaja lahtise toidu leti juures toimetab.

     oioi  04.03 kell 15:50
Vastutustundetud on tööandjad, kes lasevas kassades istuda nohus, köhivaid töötajaid. See peaks olema karistatav, sest kui paljusid inimesi nad päevas nakatada näiteks gripiviirudega? haige inimese koht on kodus, mitte teenindusasutuses.

     Itaalia   04.03 kell 15:40
Miks lubati saaremaale võistlema itaalia sportlased? Eestlastel soovitatakse Itaallast tulles karantiinis olla, aga itaallastele vaba liikumine, kusjuures oli lugeda, et üks neist jäi haigena koju.
Siiani on meil otselennud Itaaliaga. Soome kaitseb oma rahvast, Hiina lennud juba ammu kinni ja Itaalia lennud nüüd ka.
Mida siin oodatakse? Kuritegelik ükskõiksus.

     .  04.03 kell 15:36
Err kutsus veel stuudiosse rääkima ühe Tenerifelt tulnud saatejuhi-eriti vastutustundetu ja annab halba eeskuju.Piirid,lennujaamad,rongijaamad,bussikad,mis teevad välisreise pidanuks ammu lukku panema.

Suur kokkuhoid     penskar   04.03 kell 15:25
Ja just vanemad ,kui 65 +
ongi esimesed ,kes peavad
vaesena ja kurnatuna siit lahkuma, Muld ravib kõiki haigusi!
Miks Riigikord ja Eesti ametnike seadused on eriti magama jäänud?
Pole siin midagi veel uut..


     Õnnetu  04.03 kell 15:21
Mida siin reageerida kui tuleb minna eks siis tule .

Suurpuhastus     kuulaja  04.03 kell 15:01
Liiga aeglaselt meil see viirus levib, et saaks hakata tegema "puhastustööd" riiki koormavate pensionäride seas.

nnn     tädi uuno  04.03 kell 14:51
ei huvita see jura, kaua võib???