Kuidas lahendada kriisis oskustööjõu probleem?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   12.04 kell 22:45
Pestitsiidid ja E-d tapavad toidu.
Surnud toit on surnud.
Toit peab olema elav.
Värske toit mis on tapetud pestitsiidide ja E-de abil on surnud.

Fabrikaadid on surnud toit.


     elektritsaabtasuta blogspot com   11.04 kell 10:14
Krooniviirus on liigkasu panganduse produkt.
Liigkasu panganduse produktideks on riikide okupeerimine
sõjalisel teel,tsiviilisikute tapmine,
terrorism...kriisid...kuritegevus

     Saatejuhile  09.04 kell 16:00
Kas sellised kommentaarid, mis lõppevad selliselt nagu on kirjas "põllutööline, marjakorjaja" kommentaari lõpus on teie meelsest kena jätta siia KuKu kui mõtleva inimese Vox Populisse üles. See on puhas VIHAKÕNE. Tänan!

põllutööline, marjakorjaja     Liis-ule  09.04 kell 13:08
Püüan ära arvata Liisu küsimused:
Põllumajandus on dotatsioone saav ettevõtlus haru.
Miks ? Et Liisil oleks odavam süüa osta.
Et EU-s kus palgad on kõrgemad kui venemaal ja afrikas ..säiliks põllumajandus.
Miks on vaja Poolast ja Ukrainast marjakorjajaid?
Et eestis kasvanud maasikad ,pärast korjet oleksid eestlasele taskukohased...
Et eestis kasvatatud maasikad konkureeriksid Salvesti kokkuostus poola maasikatega.
Miks üldse põllumajanduses on vaja Ukrainlasi?
Sest eestlased pole enam huvitatud 14 h pikkusest tööpäevast(hooajal) ja seda 1000 -2000 kuus palgaga.
Miks rohkem ei maksta?
-sest eesti pole suutnud EU põllumajanduse toetuste tasemetes keskmisenigi jõuda...
jne.

Aga miks siis üldse meile põllumajandus...

Liis mine pane ennast >-) )))

     elektritsaabtasuta blogspot com   09.04 kell 5:57
Allmaailm erastas politsei,reguleeris politsei bürokraatia selliseks,et politsei ei saaks arreteerida kurjategijaid.
Politsei bürokraatia on kirjas Politsei Menetluskoodeksis.


Terve Eesti riigiga on sama lugu.
Kuula ettekandeid teemal " Bürokraatia diktatuur ".

     Mahvalda  08.04 kell 16:58
Kui soovite, et teie raadio ei kaotaks kuulajaid, siis vallandage koheselt see Kelmsaar. Kui inimene ei tunne kella ja kui inimene ei suuda saadet korrektselt juhtida, siis las tegeleb millegi muuga, aga raadiokuulajaid alahinnata ka ei maksa.

     Oravakütt  08.04 kell 14:15
Tuleb tagasi meelitada Eestist ebaõnnestunud reformide käigus lahkunud töökäed suurusjärgus 100-tuhat inimest.

     elektritsaabtasuta blogspot com   08.04 kell 12:05

Tsitaat teie eelmisest artiklist :"
Miks õlitehast ei tule? Tegelikult pole suuremale osale mõtlemisvõimelistest inimestest tänasel päeval seda üldse vaja seletada, aga allpool mõned põhjustest ja tsitaadid, mille põhjal igaüks võib ise järeldusi teha ja edasi mõelda.

Põhjus 1. Tehast ei ehitata sellepärast, et see on ebaproportsionaalselt kallis. Enefiti uus õlitehas maksab 286 miljonit eurot ja on võimeline töötlema 2,2-2,4 miljonit tonni põlevkivi aastas. Nii kallist tehast sellise koguse põlevkivi töötlemiseks ehitada ei ole peaaegu võimalik, aga riigiettevõte ehk suudab.

Võrdluseks: eraettevõtte VKG uus Petroter tehas maksab 70-80 miljonit eurot ja töötleb garanteeritult 1,0-1,1 miljonit tonni sama kvaliteediga põlevkivi. St et tegelik maksumus 2,2-2,4 miljoni tonnise läbilaskega tehasele võiks olla 150-170 miljonit, aga mitte 286 miljonit eurot. Seda juhul kui tehase ehitamiseks viia läbi tehnoloogia põhine avatud riigihange.

Põhjus 2. Põlevkiviõli tootmine on liiga kallis, põlevkiviõli müügihind madal. Ühest tonnist standardkvaliteediga põlevkivist saab 11-12,5% õliprodukte, lihtsuse mõttes põlevkiviõli. Ühe tonni põlevkiviõli tootmiseks kulub ca 8 tonni põlevkivi.

Estonia kaevanduses on põlevkivi tootmine kallis, 15-17 eurot/tonn, Narva karjäärides odav, 11-13 eurot/tonn. Kui võtta keskmiseks hinnaks kohale tooduna ja purustatuna Enefiti laos 15 eurot/tonn, siis ainuüksi põlevkivi maksumus tonnis õlis on 120 eurot.

Põlevkivi hind moodustab õli hinnast väga jämedalt ca 50%, muud muutuvkulud 15% ja püsikulud 35% ( uue tehase puhul rohkem). Seega ühe õlitonni hind on jämedalt 240 eurot. Ühe õlitonni müügihind (arvutatakse Rotterdami bunkerkütuste LSFO hinna põhjal valemiga) on täna 100-140 dollarit/tonn ja iga tonni õli müügiga teenitakse kahjumit vähemalt 100 eurot. Sama madal oli põlevkiviõli müügihind viimati 2002. aasta alguses.

Põhjus 3. Põlevkiviõli tootmine jõuab „nulli" nafta hinna juures 45 dollarit/barrel. Eesti Energia väitel on tasuvuse piir uue õlitehase jaoks 45 dollarilise naftahinna juures, sealjuures esimese Enefit tehase tasuvusarvutuses oli see piir 70-80 dollarit (Harri Mikk, Eesti Energia). Oletame, et 45 dollarit on õige. Tuleb arvestada, et selle hinna juures taastub suures mahus USA kildanafta tootmine, mis omakorda põhjustab ületootmist maailmas ja viib hinna alla või paremal juhul hoiab samal tasemel (mis on kasulik nii Venemaale, USA kildanaftale kui väiksematele OPECi partneritele, saudidel on hea juba 25-30 dollari juures). Kõrgemat naftahinda ei ole ette ennustatud. Tulenevalt - „nulli" jõudmine ei saa olla eesmärk omaette investeeringu tegemiseks.

Põhjus 4. Fossiilsete kütuste tootmise laiendamine on vastuolus nii Eesti kui Euroopa keskkonnapoliitikaga ja prognoositavate trendidega energeetikas. Investeerimine fossiilsete kütuste tootmisse aastal 2020 on investeerimine mitte tulevikku, vaid eelmisse sajandisse.

Põhjus 5. Suur osa Euroopa ja maailma pankasid ei anna laenu fossiilkütuste projektidele. Laenu on küll võimalik saada Aasia ja osadelt Ameerika pankadelt, aga see on riskantsem ja hea mõte see ei ole.


Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi kes arvaks, et õlitehase rajamine on hea mõte.
Põhjus 6. Põlevkiviõli tehase rajamine ei ole Ida-Virumaa päästmine. Miskil põhjusel on paaril inimesel Tallinnas tekkinud arvamus, et 60 töökohta õlitehases ja ca 250 kaevanduses ja põlevkivi transpordis on kõigi idavirulaste unistus. Samaväärse tasuga töökohad saab riik aidata luua Idavirus taastuvenergeetikas, ringmajanduses, jäätmekäitluses, biogaasi tootmisel, teenuste vahendamisel, kasvõi metallurgias jne. Idaviru inimesed on intelligentsed ja targad ning võimelised õppima ja elama tulevikus, mitte minevikus.

Põhjus 7. Ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi kes arvaks, et õlitehase rajamine on hea mõte. Õlitehas töötab 30 aastat, 10 aasta pärast on õlitehase õigustamiseks vaja rajada Uus-Kiviõli kaevandus, maksumus 250-300 miljonit eurot, kütuse kvaliteedi parandamiseks (väävlisisalduse aland


Loe artiklit


     Raamatupidaja  07.04 kell 16:52
osalise töövõimega töötajale ei pea maksma min.palka, ja on sots.maksu soodustus minim.palgast

,,     tädi uuno  07.04 kell 16:46
Ehitussektoris on praktiliselt võimatu tööjõudu leida, need viimased soss-sepad kes veel vabad on, ei suvatse isegi kokkulepitud ajaks tööle ilmuda või kui tulevad, siis on juua täis või mõne muu aine mõju all. Pole siis ime kui ukrainlasi peab palkama. Jah, saaks 3000 euri eest spetsialisti, aga kas tellija on nõus maksma kolmekordset lõpphinda?

     penskar  07.04 kell 16:18
Kui ettevotte ärimudel oli rajatud orjatööjoule, tuleb kas leida uus mudel voi pillid kotti panna. Turu karm loogika!

     penskar  07.04 kell 16:11
Eestis peaks loppema orjanduslik kord st 300-500 eurosed palgad orjadele. Maasikate istutamiseks on juba olemas robotid. Kindlasti tulevad kohe ka korjamise robotid. Taluomaniku investeering oleks kindlasti lopuks odavam kui orjatööjoud. Aga ei, ikka ratsa rikkaks ja kohe praegu...
Saksamaa kutsus endale kunagi tööjoudu Turgist. Milline on praegu Saksamaa rahvuslik koosseis? Seda tahamegi?
Lupsmine ei ole enam ammu käsitsitöö ja sellega saaks kiiresti hakkama ka senine sekretär. Iga IT-ga kokku puutunud mees saaks väga kiiresti sotti, kuidas hakkama saada moodsa traktori voi kombainiga. Neile tuleb ainult oiglast palka maksta!

Vale äriplaan     Mart  07.04 kell 16:05
Kolhoosiesimeeste äriplaan on halvasti koostatud.

     Liis  07.04 kell 15:54
Ega siis põllutööline, marjakorjaja, jne. ei ole oskustööline. Põllumehed panevad kõik ühte patta, etoleks segasem. Saksamaa toob ka 40 000 sisse, kuid need on madala kvalifikatsiooniga AJUTINE odavtööjõud.
Viimane aeg on asju hakata niumetama ÕIGETE nimedega.
Odava tööjõu aeg on LÄBI.

     puntikesele  07.04 kell 15:39
Õppige nõukaajast???
Mis sa arvad, kus kohast need rahad tulid??
Et nad teenisid oma toodangu müügist seda raha või?
See nõukamajandus kukkuski sellepärast kokku, sest majandusseadusi ei saa eirata!

Väljaõpe     kuulaja  07.04 kell 15:38
Lihtsalt tuleb uus tööjõud kohapeal välja õpetada. Ega inimesed siis õppimisvõimetud ole.

rassipuhtusest     rassist  07.04 kell 15:35
Las EKRE saadab oma parteilased põllumajandusse ja ehitusse väikse raha eest rügama. Helge tuleviku ja puhta rassi eest peab ikka midagi tegema ka ja mitte pelgalt mulisema.

     .  07.04 kell 14:14
Tööjõu puuduse saab lahendada nii,et see mitusadatuhat eestimaalast,kes rehvide seitsmeteistkümne kevadise hetke ajal küüditati külmale maale tuleb tagasi kutsuda korraliku palga peale,nagu oli nõuka ajal.Meie kolhoosis sai tubli mehanisaator suvel 1500 rubla palka.Kolhoosi esimehe palk oli samal ajal 350 ja põllumajandus õitses.Õppige nõukaajast.