Kas olete informatsiooni levikuga neil päevil rahul?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   13.04 kell 17:04

kolmapäev, 3. oktoober 2018
Kui sõltumatu on Eesti ajakirjandus?

New York Timesi peatoimetaja Dean Baquet, kujutis Twitteris

CNN-ile andis huvitava intervjuu New York Timesi peatoimetaja Dean Baquet. Ta ütles muu hulgas, et ei kohtu ühegi poliitikuga off-the-record, et mitte kaotada sõltumatust. Ta tõi näite, et selliseid ettepanekuid on olnud palju, isegi Barack Obamalt, aga ta ei lasknud end mõjutada.

Nüüd tuleme Eestisse ja küsime, kas peatoimetajad kohtuvad poliitikutega off-the-record (see tähendab kohtumist nö omavahel, ilma et seal räägitust kusagil kirjutatakse või isikut tsiteeritakse). Loomulikult! See on Eestis täiesti tavapärane ja ma ütleks, et lausa IGAPÄEVANE praktika, kus juhtivad toimetajad kohtuvad juhtivate poliitikute ja muude otsustajatega off-the-record. Kohtutakse kusagil nö tagatoas. Kus käib sussa-mussa. Ehk siis ei saa Eestis rääkida mingist ajakirjanduse sõltumatusest. Eestis on isegi kombeks, et peaminister ja president võtavad kamba peatoimetajaid kokku ja korraldavad neile off-the-record ürituse. Selline asi oleks USA-s, vaba ajakirjanduse sünnimaal täiesti mõeldamatu.

Ehk siis Eesti kuulub, vähemalt ajakirjanduse koha pealt teise, idapoolsesse kultuuriruumi, kus selline ajakirjanduse mõjutamine ja töötlemine on igapäevane. Ja siis imestatakse, miks inimesed lehti ei loe. No aga mida sa loed, kui see on kõrgemalt poolt ette söödetud või ära ostetud pask, vabandust väljenduse eest. Eestis pole mitte ühtegi sõltumatu ajakirjandusväljaannet. Mitte ühtegi. Kui, võibolla, mõned ristsõnade väljaanded välja arvata. Mis tähendab, et Eestis pole vaba ajakirjandust, vähemalt selles tähenduses, mida näiteks USA-s selle all mõeldakse. Ja see on üks peamisi põhjuseid, miks Eesti pole 25 aastaga Soomele arengus järgi jõudnud. Miks Eesti on jätkuvalt Euroopa viimaste seas oma elatustasemelt, sörgib teistel sabas.

Muide, Soome juhtivate lehtede toimetajad loevad regulaarselt New York Times'i. Ma tean, et Eestis loeb seda aeg-ajalt vaid Ekspressi toimetaja Priit Hõbemägi, aga paljud teised ei oskagi inglise keelt. Selline tase siis. Kui küsida, kuidas need tegelased peatoimetajaks said, siis - hea küsimus!!! :)))))

     elektritsaabtasuta blogspot com   13.04 kell 17:00
Loe Inno ja Irja blogist lugu "
Kui vaba on Eesti meedia ? ".

Riigihankelise proapganda meedia õudus      Stopp   13.04 kell 16:56
Ilmselge on see, et ühe suvalise inimese riigipöörde võimalikuse ümber vaatamise juures on teine kõige suurem ja olulisem asi mis tuleb pärast kriisi ümber vaadata on riigihankelise propaganda ja paanikameedia ümber vaatamine. Eesti meedia on sarnaselt peaministrile ainult valetanud ja tööstuslikult paanikat tootnud elanikonna tahtlikul esitamise eesmärgil. Mis selle taga on saame me teada hiljem aga ilmselt siis on juba hilja totalitarismi võidukäigule vastu reageerida, mida selle nö. viiruse taustal üles on ehitatud, kus Eesti kaotas jokk meetodil parlamentaarse demokraatia, kodaniku õigused ja vabadused ning ka inimõigused millest meedia on tänaseni vaikunud vaid. Mis probleemi ikkagi lahendatakse palun? Meedia seda ei käsitle süsteemselt ja teadlikult. Ei avalda ka meedia Eesti juhtivate teadlase saadetud artikleid süsteemselt. Meedia tähe all tegutseb aga sügavalt harimatu põhikooli ja keskooli bioloogia või loodusteaduste eksamilt läbi kukkunud kahemeeste punt. Infotase on tänaseks Eestis üheselt pimeda keskaja tasemel.

     elektritsaabtasuta blogspot com   13.04 kell 16:49
Krooniviirus on liigkasu panganduse produkt.
Liigkasu panganduse produktideks on terrorism...kriisid...kuritegevus,sooneutraalsus,
homoseksualismi viiruse levitamine
jpms.

     Ats  13.04 kell 16:45
Eks paljud ajakirjanikud saavad oma tööst ja vaevast lahti.Need, kes ei saa info levitamisega hakkama ja nuiavad iga totra artikle eest sinult eurot.Ei saa ja ongi kõik.

VOX POPULI     Leelotaja  13.04 kell 16:26
Olen informatsiooni levikuga rahul ja kõik, kellel on antud, millega aru saada, peaksid ka aru saama kuidas istuda ja astuda.
Ajakirjandusega ei ole päris rahul. Kuulasin tänagi, et ajakirjandus ikka peab olema kriitiline ja puha.
Tegelikult ei tohiks ajakirjanduse eesmärk olla kriitiline vaid pigem selgitav ja toetav ja liitev.
Ma ju saan aru, et iga ajakirjanikukene arvab, et ta on oma kriitikat tehes nii pagana tark ja targem kui minister ja asjaomased ametnikud ning üldse sobikski ta ministriks kohe ja ruttu.
Sestap ma leian, et iga kriitika ja arvamusavaldus peaks kätkema ka seda teist poolt: mida siis arvaja või kritiseerija antud olukorras paremini teeks ja kuidas olukorda lahendaks.
Äkki just keegi arvajatest või kritiseerijatest leiabki selle õige lahenduse. Äkki mõni ajakirjanik, sest vanarahvas on ikka öelnud, et :"Pime kana leiab ka tera...".

     penskar  13.04 kell 16:15
Hea näide: tahtsin adresseerida oma kysimuse ERRi uudistejuhile, kuid selgub, et koik ERRi töötajate kontaktid on nende saidilt kadunud. Miks kyll? Kardavad nakkkust?

     Malle  13.04 kell 16:07
Kui Helmede kiidulaulu mitte uskuda, siis ülejäänud infoga olen rahul. Neil seltsimeestel jätkub endiselt solvavaid repliike erakonnaväliste inimeste suhtes.

     To:Tiiu  13.04 kell 16:07
Tiiu! Mine tee räpast poliitikat mujal. Jäta VoxPopuli RAHULE. Ära on tüüdanud see Reformi ila siin igapäevaselt ja VÄGA kallutatult! Aitab!
Kui sul on OMA arvamus öelda, siis ütle seda nii, et IGAS lauses ei oleks VALITSU; KAABUD; EKRE jne. ÄRA ON TÜÜDANUD!

     penskar  13.04 kell 16:07
Yhest kyljest on vajalikku infot vähe, teisest kyljest infosaastet palju. Kellele tavaelanikest on vaja teada, mitu proovi ööpäeva jooksul voeti voi kui tubli on Eesti kriisi maailma voi Euroopa "edetabelis" nagu ERR (I. Kiisler?) enne ja pärast pressikonverentsi teeb. Milleks näiteks peab ta lugema enne ylekannet arvusid, mis paari minuti pärast niikuinii teatavaks tehakse?
Milleks levitada ikka veel plakateil teadet, et muuseumid, kinod jne, koolid ja piirid on kinni? Rohkem tähelepanu käitumisjuhistele! Ja mitte ainult 2+2 mantrale!

     Ats  13.04 kell 15:55
Ebastabiilsed ministrid Mart Helme ja see blondiin tuleks ametist vabastada, ikkagi sõjaseisukord, oleks vaja riigimehi ja õiglast infot.Lolli õiks mängida jälle kunagi hiljem.

     penskar  13.04 kell 15:52
Ei ole. Ikka ja jälle kuulen kriisipressikonverentsil et Tervishoiuamet ei tea vastuseid lihtsatele kysimustele. Tallinnas elab umbes kolmandik Eesti elanikest, aga amet ei tea siiani, mitu nakatunut, haigestunut voi surnut linnas on. Kuidas saab niimoodi kriisi ohjata?

     põrguingel  13.04 kell 15:51
Tere astusin täna südameapteeki Lasnamäe centrumis ja palusin näömaski ühte ja sain vastuseks et palun 50tk. 39euri????Võt või jäta:.

     Liis  13.04 kell 15:51
On tekkinud vastuseta küsimusi.
Näiteks, kuidas on valenegatiivsete koroonatesti tulemustega? Üks valenegatiivse testi saamise faktor pidi olema aeg, millega test jõuab laborisse. Võib olla seetõttu ongi nt. Hiiumaal ja mõnes muus kaugemas maakonnas vähe positiivseid testitulemusi?

     Orav  13.04 kell 15:37
Praegu on moodne halvustada praegusi tegutsejaid aga pole lugenud kokkuvõtet eelmise reformivalitsuse poolt tekitatud kahjudest.
Seetõttu tuleb tugineda mitteametlikele adnmetele, mille alusel haihtus Eestist 2001-2008 välisärikatele 40 miljardit Eurot.

     Tiiu  13.04 kell 15:25
Muidugi ei ole rahul. Raudsaare intervjuust ei saanud ma ka üldse aru. Mismoodi ei tasu erilist tähelepanu osutada EKRE juhtfiguuride veidratele aga enesekindlatele teadetele. Meilt on võetud võimalused eelnevalt teada saada koostööpartneri majanduslikust seisust ja kuuleme, et üks või teine meie firma ei vääri toetust. Samas kuuleme, et piirangute aega pikendatakse ja loeme siis, et valitsusjuht seda ei kinnita. Mida me siis nüüd sealt Martin Helme suust usume ja mida mitte? Miks meil otsustati varjata firmade majandustulemusi ja miks me peaks uskuma EKRE juhtide juttu? Minul on ükskõik, kas ajakirjanikud alluvad tegelikule omanike nõudmistele või enesedistsipliinile, aga ma tahan ka praeguses seisus kõikide veidrate väljaütlemiste analüüsi.

     Ei ole rahul  13.04 kell 15:04
...sest pole saanud vastust sõltumatute sakslaste videotel nähtule.
Salvestused tehti salaja Berliini haiglates ja maa-alustes viirushaigetele kohandatud ruumides, mis olid täiesti tühjad!? Neid videosid on näidanud vaid meie sõltumatu meedia nagu Telegram.

Kõiketeadjad     kuulaja  13.04 kell 14:36
Küll meie sarihelistajatest kõiketeadjad kogu puuduoleva info saates välja toovad. On nad meil nii targad ja kõiketeadjad, olles igal pool suisa ninapidi juures.

püha värk     endel  13.04 kell 14:22
Ei ole rahul, sest mitte ükski väljaanne ei tunne huvi, kuidas plaanilise ravi lõpetamine teadmata ajaks Eesti rahva tervisele mõjub ja kui pikaks kujunevad sellistes oludes ravijärjekorradja mille eest eriarstidele ja nende osakondade personalile palka makstakse? Ootame, kuni plaanilistest haigetest saavad erakorralised ja lihtsalt laibad? Meil pole selle kohtamingit infi vaja sest eriolukorras keegi liigseid küsimusi ei esita. Samuti ei küsi keegi, millal paralüseeritud majanduse tingimustes riigikassat raha otsa saab. Kuna pidevalt laename, siis ta otsa ei saa? Kui me muidugi enne valimisi eriolukorra lõpetame, siis saame kõik küsimused järgmise valitsuse kaela lükata.