Kas põllumeeste muredel on tõsi taga?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   27.05 kell 21:46
Robotite ühistud lahendavad probleemid.
Robotite ühistu abil saab iga talunik osta kalleid roboteid milliseid ilma ühistu abita ei saa.
Odavamad robotid maksavad poolteist tuhat eurot. Vaata otsingust farmbot .io .

Andrusele      mida ütleks  26.05 kell 14:15
Ananass kasvab põllul ,võtab sama palju ruumi nagu porgand ..Maksab 1,39 € kg
KADARBIKU TALU. Porgand 0.56 €kg

Põllumees ei vingu.. Vingub Helme..( populism)
Ei vinguks ka töötu eestlane ..kui saaks tööle põllumajandusse kolmekordse keskmise palga eest...
Ainult et seda kolmekordset saavad eestlased soomes ja inglismaal..ukrainlased..vastavalt siis -eestis

Liis-Ükski normaalne inimene ei pea sööma maasikaid.. kartul ja porgand ..tulevad kõrval põllult

Mnjahh     poliitika/ populism  26.05 kell 13:58
teede ääres silte, mis kutsuvad ostjaid odavama hinna eest endale ise põllult maasikaid korjama pole ..sest põllud pole teede ääres..

Aga peamiselt on extra põllud, kus on viimast aastat ettevõtel(talul) maasikas põllul..seda põldu järgmine aasta enam pole..Endale maasikat korjama kutsutud inimesi ei lasta põllule ..kus mari müügi jaoks kasvab..Inimesed korjavad endale valikuliselt ( 30% tallavad- 15 % korjavad) ja 55 % jääb järgmisele..kes korjab oma valiku 10% , 30% tallab ja ülejäänud jääb lindudele või hallitab ära...
Seega penskaril on õigus ..maasikas põllule ei jää.Kül aga tuleb selle eest kõigil rohkem maksta.. Talunikul korjajatele,kokkuostjatel Talunikele jne.
Samuti on talupidajatel nüüd jalad kohu alt välja aetud, peeglisse vaadatud.. Mida nemad ette votavad saab selgeks varsti, et nende senised äriplaanid enam ei toimi on õige.Aga ega see poliitiline võim enam nendelt hääli ka ei saa.. on päevselge...

Ei ole võrreldavad     kuulaja  25.05 kell 16:53
Heal vanal kadunud vene ajal oli elu nagu lill, kui võrrelda seda rööveliku kapitalismi ajaga! Hättasattunud inimest ikka kuidagi aidati, aga nüüd pole see enam riigi mure!

     penskar  25.05 kell 16:49
Selge on, et maasikad pollule ei jää. Siis ei saaks ju järgmist saaki. Soomes on teede ääres tihti silte, mis kutsuvad ostjaid odavama hinna eest endale ise pollult maasikaid korjama. Eestis ei ole ma selliseid silte näinud.

     Tiiu  25.05 kell 16:27
Võõrtöö kasutamine hooajatöödel on levinud kõikjal. Kui meil oleks suurem riik, siis ehk saaksime ka oma riigist sellist tööjõudu, aga praegusel juhul mitte. Muidugi tekib küsimus, et kui meie maasikate kilo hind on väga kõrge, siis miks küll sellessma kilo hinnast moodustab korjamise tasu ehk kümnendiku, aga see on teine probleem. Samuti on teine küsimus, et miks me võõrtööjõule kehtestame palju suuremad nõudmised kui oma inimestele ehk miks küll lähtutakse mesmisest, mitte mediaanpalgast. Meie endi tööjõud tahab kindlat tööaega ja garanteenitud palka ka töötamata tundide eest. Nö maasikakaorjajate töö on sarnane alustavate ettevõtjate moodi. Kui on tööaeg, tuleb rabada ja kui tööd ei ole, ei saa ka raha. Võõrtöölised elavad kohapeal. Kui "taevaisa" lubab, minnakse korjama ja kui sajab, ei nõuta ka palka. Keegi 100 km kaugusel elav marjakorjaja ei reageeri ju ilmataadi näpunäiteid. Päris kindlasti oleks meil endilgi sellist tööjõudu, aga nad ei ole nõus selliste reeglitega elada kohal ja teenida ainult ilmataadi näpunäidete järgi. Meil on massiliselt noori inimesi, kes elavad peost suhu, aga tööle neid ei meelita sellistel tingimustel.

võiks ehk ilma jamata     jaak  25.05 kell 16:27
Pole seal mingit muret. Kui mingit asja teha ei saa, siis seda ka ei tehta: kui ettevõte ei õnnestu, siis tuleb ta lõpetada. Kuid raadios pole mõtet rääkida mingist hooajatöölisele, kes teeb tükitööd ette nähtud miinimumpalgast. Sellist seadust hooajatööliste jaoks olemas ei ole. Nemad saavad tasu vastavalt tehtud töö kogusele. Muidugi on raadio saatejuhid ja igasugused istujad kodu- või muudes kontorites harjunud kuupalgaga, mis oleneb nende pädevusest ja kvalifikatsioonist, kuid on ikkagi olemas tööd, mis tuleb ära teha teatava aja jooksul ja nende tasustamiseks kasutatakse ikka veel sellist moodust nagu tükitöö eest maksmist ja tasu asvestatakse vastavalt tehtud tükkide arvule ja mitte ei garanteerita mingit kuutasu.

     Põllumees  25.05 kell 16:16
Selle teemaga seoses on ainult üks konkreetne probleem mida inimestel on vaja mõista. Kõik põllumehed kauplevad Euroopa ühisturul võrdsetel alustel kuid tootmistingimused (tööjõud, toetused, maksud) on kõigis riikides erinevad. Eesti põllumajandustootja ei ole konkurentsivõimeline tööjõukulusid suurendades. See tähendab seda, et niikaua kui teistes riikides lubatakse kasutada võõrtööjõudu, samal ajal Eestis neid keelates, ei ole mõtet põllumajandusliku tootmisega Eestis üldse jätkata.

     penskar  25.05 kell 16:15
Paljudel talupidajatel tuleks jalad kohu alt välja ajada, peeglisse vaadata ja midagi ette votta. On selge, et nende senised äriplaanid enam ei kolba. Praegu jääb mulje nagu soltuks Eesti riigi ellujäämine maasikakasvatusest!
Ja veel - meie paneme pahaks, kui välismaal mingeid Sidorove voi Petrove eestlasteks nimetatakse. Siin käivad Ukrainast tööl valdavas enamuses ju venelased, mitte ukrainlased. Ja lausa meid aitamas? Kas meie kalevipojad käivad Soomes samuti vennarahvast lihtsalt abistamas?

     Liis  25.05 kell 16:02
Huvitav, kas maasikakasvataja makse nende sõnul kaugelt üle 1000 euro saavate ukrainlaste pealt ka maksavad. Maksuamet võiks asja uurida.
Tunne on küll selline, et makstakse mustalt ja sestap eluliselt vajalik, et just väljast tuldaks maasikaid korjama.

Ajutine tööjõud     Piret  25.05 kell 16:02
Ajutise (hooaja) töö puhul ei pea võõrtööjõule keskmist palka maksma.
Seda tuleb maksta alalise töö puhul.

Surnud maa      Vikat   25.05 kell 16:01
Terve Euroopa on täis ida-euroopa ja Aafrika tööjõud kordades madalamate maksude juures kui Eestis pluss nende kordades suuremad toestused. Ei tea mis asja mõte jällegi on Eesti toiduainetööstuse süsteemse välajasuretamise juures? EU kapitaliekspori meister läbi aasta kümnete, EU kõgem inflatsioon, väiksem eksport, madalaim konkurenstivõime ja üks kallim ning ebaefektiivseim tööjõud, kes tööd ei oska teha ja toodab maailma suurima praagi protsendi kahtlusteta. Täna me ennast ära toida ei suuda, seagripiga tehti seakasvatusega puhas vuuk nii nagu Laarist saadik on hävitatud süsteemi. Suurimad omanikud on täna kõik välismaalased. Omas kodus külalised ja orjad igast asendist aga kõik on targad teadma kõiest midagi olemata elus midagi ära teinud või korda saatnud. Ainus mida te saavutate selle totalitaarse inimõigusteta mendiriigiga on üha suurem ajude ja kapitali väljavool. See Ratase valitsuse käitumine on nii andestamatu, et selle eest võib juba minna kodusõja peale välja küll vahet pole enam, läks trumm mingu ka pulga siis ega kaotada enam pole midagi. Metsad maas juba nii kui nii ka nii, et see maa pole enamuse eluajal enam elatav nii kui nii.

     mutt  25.05 kell 16:00
Ajakirjanik, kes kirjutab maasikakorjate palkadest peaks võtma maasikafirma eelmise aasta aruande registrist. Kohe on näha,kas jutt 1200 eurost kuus vastab tõele. Ja lisaks on vaja teada, mis aja eest see raha saadud on. Kui 30 x 12/7 tööd teha võib kindlasti päris palju teenida. Kuidas see töötamise seadustega kooskõ
las on, mida teistelt tööandjatelt nõutakse.

Lollidmaal ikka lollide taktis      Harimatu maa ja juhtid   25.05 kell 15:55
Et Talinkile annab sada miljonit alla inflatsiooni % laenu selleks, et miljoneid vanenulike parasiit Hiinlasi siia vedada aga, kui keegi tahab ka peale nende Eestis ettevõtlust arendada käsipikkas raha nõutamata Euroopa miljon hektari kohta toetusi saavate vastu siis seltimehed kommunistid ei luba. Aga nälga te jääta tarkpead. Kõik need palganõudjad ja teadjad peaksid aga telefonitsi iga arvamuse avaldamise juures vastama ka küsimusele kui kõrged on Eestis maksud nende palkade juures ja siis kui kõrged on maksud ülejäänud Euroopas lisaks nende EU solidaarsus tüüpi toetuste juures.

     Liis  25.05 kell 15:54
Selle tantsu pärast maasikakorjamise ümber ma sel aastal maasikaid ei osta.

Hakaku maasikakasvatajad normaalset palka maksma oma inimestele, saab kõik korda.

Ükski normaalne inimene ei pea 12 tunnist küürutamist maasikapõllul vastu. Ka ukrainlased lasevad jalga ehitustööle või mujale. Neil põhiline, et saaks Eestisse sisse...

     .  25.05 kell 15:52
Eesti kvoot Ukraina pagulatele on null.

     Andrus  25.05 kell 15:22
Kõigepealt tänud põllumeestele, et toit olemas. Aga...jääb mulje, et ilma toetusteta pole üldse mõtet põllumajandusega tegeleda. Loogika puudub. Tont võtaks- no palju siis see porgand toetusteta maksaks. Senikaua kui põllumees arutleb( masinate edasimüüatega suhelnud) kas osta traktor kuue või kaheksa kõlariga siis selline mõtteviis suure kära taustal tundub kohatu. Nõus- raske on leida inimesi põllule kes oskavad kohe maasikaid käidelda. Kui mure tööjõu pärast suur siis pole ju probleemi töölisi paar päeva koolitada. Intervjuudes põllumeestega tundub see ületamatu probleemiga. Kõik peavad tahtmise korral kohanema. Mida müüvad spordipoed talvel kui väljas lund pole jne. Igasugune vingumine mis kestab lõputult on tüütu ja mitte tõsiseltvõetav.

     kirjanik  25.05 kell 15:08
Mitte et ma asjast sügavuti teaks, aga kui just Kukust kuulsin, et ühele kohale kandideerib 118 inimest, ei mõista, milles probleem. Eks see tulene tavamõistuse kohaselt sellest, et ukrainlastele saab vähem maksta. Ja au see meie maasikakasvatajatele just ei tee. Muidugi on suurem kasum kõigile meelepärane, aga vast on aeg asju ümber hinnata.

     Vallo  25.05 kell 14:46
Muretsevad paarkümmend maasikaärikat, mitte põllumehed. Kuuldavasti üks eriti laia lõuaga sõnavõtnud maasikaärikas omab kahte firmat kus töötab kokku 1 inimene. Seda ka marjakorjamise ajal. Aga fantoomukrainlasi on vaja, muidu tulevat pankrot?