Milliseks hindate meie arutelukultuuri?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Tiiu  11.06 kell 15:47
Meie arutelukultuuri suurim mure on see, et me arutelu käigus ei suuda leppida probleemi tõstataja või planeerija seisukohti enda mõtte või töö kaitsmisel. Keegi, kes on mingisuguse idee autor on teistest palju ees probleemi mõtestamisel ja need, kes tahavad sellele mõttele vastu vaielda, peaksid ennastki ette valmistama. Samas on need nö autorid sageli ka paljusõnalised sealjuures midagi tegelikult rääkimata või tõestamata.
Kui nüüd elukeskonnast rääkida, siis on selles palju vigu. Igal projekteerimise etapil kubiseb seletuskiri (vastavalt standardile) kordustest ja niisama jutust, aga sageli puudub vajalik. Omavalitsus või arendaja ei anna detailplaneeringu tellimisel mitte mingisuguseid viiteid näiteks ühistranspordi võimalustele, mida planeerija peaks käsitlema ja sellega siduma ettevõtlusala või eluala keskustega. Projekteerimistingimustest leiab ikka veel seda, et määratakse mingisugune veider katusekalle, aga täielikult on lahendamata sademevee küsimused ja seda meie pideva kliimasoojenemise ja valingvihmade suurenevate intensiivsuste juures. Kui Üksiku projekti küsimused peaksid puudutama vaid lähemaid naabreid, siis suurte alade detailplaneeringud peaksid olema lahtiseletatult meie lõputustes tasuta linna- või vallalehtedes või teavitatutena kõikidele Rahvastikuregistris olevatele inimestele meilitsi selgete aadressidega.

Arutleks siis kultuurselt     Väga kultuurselt  11.06 kell 15:39
50 000€ annetuse otsust Keskerakonnale Juhaste ja tema 15-aastase poja otsusna pole võimalik kohtus vaidlustad ...Kui nemad ise just seda ei tee.
Siit ka julgus (ja jultumus) Keskerakonnal väita ,et otsus annetus vastu võtta oli siiras ja ei tundunud kahtlane.. ( Mina küsiksin mitu inimest seda siiralt usub ?)
Samas pole täna ka Juhastel teist võimalust kui jääda oma öeldu juurde...
Kui leitakse teisi kaudseid või otseseid tõendeid ,tunnistajaid on uurimisel mõtet.(aga vaevalt !)
Tänaseks on olnud palju kordi kuulda kuidas kinnitavad:
- Raivo Aeg «Süütuse presumptsioon on üks õigusriigi alustalasid,», lisades, et tema kindlasti ei soovi anda otsust, kas Keskerakond võttis vastu keelatud annetuse või mitte. «Laske menetlejatel oma töö ära teha ja siis võtame vastu otsuse,»( ehk saame näha ..kuulda.. Kes nüüd peos on ? p.s.pehmest kohast!)
Urmas Reinsalu: Pean tunnistama, et inimesena usaldan Jüri Ratast. ( andes mõista ,et koalitsoon on ühtne)
Mart Helme: Jüri Ratas ja Mart Helme saavad väga hästi läbi! Ärge mõistke enne süüdi kedagi, keda ei ole süüdi mõistetud.( jätts omale võimaluse 2023 korralikult kättemaksta..aga täna on tähtsam koalitsioon)
Kõik viitab: see koalitsioon jääb püsima..miski pole paremini ühendav kui koos laenatud 3 000 000 000 € jagamise võimalus ja konkurendi luukered sinu kapis...


     Yaan  11.06 kell 15:22
Eks arutelukultuuri juures on asjad samuti nagu kultuuriga üldiselt: kellel seda on ja kellel mitte. Et üldse rääkida arutelukultuurist, peaks arvajatel olema minimaalnegi soov/võime arutleda, vastaspoolt vähemalt kuulata. Kahjuks näeme/kuuleme kommentaariumitasemel lahmimist liiga sageli ja liiga kõrgel tasemel.

Riigikogu kõurikud     Rein  11.06 kell 15:08
Keskne, teistele eeskuju näitav arutelupaik peaks olema parlament. Mis seal tegelikult tehakse, on väiklane õiendamine ja erakondlik kiusamine. Rahva esindajad ei esita küsimusi, mis huvitavad rahvast ja ei kuula vastuseid ministritelt. Ikka ja jälle korratakse vaenulikke küsimusi, solvatakse, justkui soovides, et minister vastaks samaga -- siis võiks veelgi enam norida tema käitumise üle -- saadikute lemmikväljend ongi käitumine, ehkki paljud neist ise ei tea viisakast käitumisest midagi.

     Uku  11.06 kell 14:51
Meie arutelukultuuriga ei saa kaugeltki rahul olla. Pigem tegeldakse oma alaväärsuskompleksite väljaelamisega. Selle asemel, et pakkuda konkreetseid soovitusi, nõuandeid või lahendusi, üritatakse üksteist üle trumbata labaste vaimukuste, arulagedate seisukohtade ja lausa solvavate märkustega. Soovitaksin taolistel kommentaatoritel aeg-ajalt meenutada kasulikku rahvatarkust: "Rääkimine on hõbe, vaikimine aga kuld."

Arutelu     kuulaja  11.06 kell 14:29
Väidelda küll meil eriti ei osata. Ikka toimub selle käigus sildistamine, sõim, alandamine, solvumine ja isegi hilisem kättemaksmine.