Milliseks hindate meie tänast põhiseadust?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

Riigi pea ametnik.     Ats  15.06 kell 16:38
Võttes arvesse meie põhiseadust, siis on seal üks suur lünk lähtudes Lauri Saatpalu reklaamlausest: "Tempel eluks ajaks". Kuidas on võimalik ühel sellise templiga inimesel olla sellises ametis ja veel väjendada arvamust kodanike armastuse suhtes? Tahaks veel küsida, et kas need (templikandjat õpetanud) õpetajad teevad vähem tööd või on nad rumalamad sellest naisest, et nad (see võrdsuspoliitika) saavad kordades väiksemat palkka? Kas see rahva (ka eurooplaste) rahakoti peal ringirändav isik, kes on meie valijate poolt valitud poliitikuid ja poliitikat maailmas maha teinud ja sulaselgelt väljendanud valijate (eestlaste) vastast vastasust, lähtudes vaid talle meeldivast seisukohast on ikka eestimeelne ametnik?

     Siim  15.06 kell 15:55
Õigusriigist on asi kaugel! Ehe näide, kus sõlmitakse 1,8 miljoniline leping firmaomanikuga, kelle eelmine firma läks paar päeva enne antud lepingu allkirjastamis pankrotti jäädes võlgu ca 1,5 miljonit eurot. Õigusriigis ikka ei oleks sellist asja võimalik teha!

     Täna  15.06 kell 15:52
Mõiste "täna" on päev,mis kestab 24 h,s.t.algab kl oo.oo ja lõpp on 23.59. Uus päev algab jälle kl.oo.oo.Loodan,et Te ei taha põhiseadust ainult TÄNASEKS päevaks.

Õigusriik     kuulaja  15.06 kell 15:50
Põhiseadus peaks väärtustama riigi igat kodanikku ja pakkuma ka kaitset! Miks on rahvapension nii väike, mis on allapoole igasugust toimetulekupiiri! Mis normaalsest riigist me siin räägime ...

to Max     tädi uuno  15.06 kell 15:39
Ja põhiseadus tänatud, et ei pea paika. Muidu oleks terve riigikogu Kaalepeid ja Helmesid täis.

     Max  15.06 kell 15:25
Kahjuks juba "§1. Eesti on iseseisev ja sõltumatu demokraatlik vabariik, kus kõrgeima riigivõimu kandja on rahvas." ei pea paika.

Põhiõiguste ja inimõiguste varaste riik      Kaela Arter   15.06 kell 14:56
Tegelikut on riigi olulisema küsimusena jäänud Eesti nö. meedial jäänud süsteemselt kahesilmavahele kodanike olulisemad küsimused.

* Kuidas on tänane Eesti seis kodanikelt varastatud inimõiguste ja põhiõigustega? Kas need on tagastatud või mis on kodanike juriidiline saatus. Kas välis-eestlased on endiselt poliitilised põgenikud tänaseks või debmokraatliku õigusriigi riigi kodanikud vaatamata sellele, et ei esimene ega teine praktikas on farss.

* Punkt kaks sama oluline, kuidas on võimalik, et üks suvaline väga küsitava mandaadi ja kompetentsiga seltsimees tühistab Põhiseaduse, inimõigused ja parlamentaarse demokraatia riigis ning Põhiseaduse karandid Riigikogu, õiguskantlser ja president kollaboreeruvad riigipöörajatega koos täidesaatva võimu ja sõjaväega oma kodanike vastu? Mitte ühtegi pidurit ei ole süsteemis. Lihtsalt saabus järgmine sm.Päts kes kehtestas totalitaarse kodanike õigusteta riigikorra. See on episood, mis 12.märtsis edasi ei võimalda enam ENSV'ga koostööd teha ühelgi tasandil rääkimata selles riigis maksude maksmist kui see riigi kõige olulisem pidurdusmehhanism on ära parandatud ning Põhiõigused ja inimõigused varastanud seltsimehed on jõudnud kinnimaia. Ühtegi teist võimalust siin jätkata tänase seisuga ei ole, see on väga ühene.

Põhiseadus     Kägu  15.06 kell 14:31
Muidu on ok,aga tuleks lisada § 27 sse täiendus,et abielu on liit MEHE ja NAISE vahel.Mitte mehe ja lamba või naise ja koera vahel.Või meheja mehe omavaheline kooselu.