Kelle peale teha pai, kellel panna veerema?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Liis  18.06 kell 16:47
Mina tahaks kommenteerija Okas-el panna veerema ja paluks KuKu-l tema kommentaarid, kui ebatsensuursed, ära kustutada.

Mnjahh     Valimistel antud lubaduste  18.06 kell 16:35
järgi ..võtaks Jüril pea paljud nüüd maha
Kesikute Valimislubadused 2019 a. ( mida üldse tasub mainida,mis peaksid olema täidetavad..mitte utoopia)
-Tõstame erakorraliselt pensione... Pensionid tõusid keskmiselt 7,6 %
-Tõstame alampalga 1000 euroni..
tegelikkuses kadus palju töökohti ja maksuvaba miinimumi tõusuga(500€ -ni) , riigi eelarve tiksus miinusesse.
-Loome Eestis vähemalt 60 000 uut töökohta!
Covid -19 pigem lammutas töökohti..aga: töökohtade arvu kasv sõltub majanduskasvust, mitte valitsusepoolsest töökohtade „juurde tegemisest”
- Loome üle-eestilise maakonnasisese tasuta ühistranspordi süsteemi.
Pooled bussifirmad on täna pankroti äärel ja pole teada mis juhtub sügisel..Covid -19 teeb korrektuure.
- Maksustame rikkust, mitte vaesust! Euroopalik maksureform.See tuleb astmelise tulumaksu kehtestamisega suurem maksukoormus peab langema neile, kelle majanduslik heaolu on suurem, keskklassi maksukoormus jääb samaks.
Tõusis, palju kära ja tekinud maksureform koormab suuresti just keskmise palga saajaid – nimelt on piirmaksumäär 1200 ja 2100 euro vahelise sissetuleku puhul lausa 31 %. Aga see on eestis keskklass (Keskmine palk 1 451 eurot)
-Aktsiisipoliitika. eesmärgipäraseks
alkoholiaktsiisi ootustes ning tegelikust laekumsises ..laekus - 101 miljonit eurot vähem. Kütuseaktsiisi tulu oodatust 6,5 protsenti ehk 38 miljonit eurot väiksem. Tubakaaktsiisi oodatust 10,5 % ehk 24 miljonit eurot vähem.Sellel aastal aga langetati alko ja D-kütuse aktsiis ..lisaks langes nafta hind maailams ..( tulemuseks: alkoholi tarbimine on suurenenud)
- Tõstame lastetoetusi esimesele ja teisele lapsele 75 eurot kuus,kolmandast lapsest 300 eurot kuus. lapsehooldustasu kuni kolmanda eluaasta lõpuni vähemalt 350 eurot kuus.
2019. aasta algusest on lapsetoetus 60 eurot lapse kohta kuus, kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last ( toetuse tõus 5 eurot lapse kohta kuus). Kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last, siis alates kolmandast lapsest on toetus 100 eurot lapse kohta kuus.
Lapsehooldustasu suurus on lubatust üle kümme korra väiksem – ehk 38,36 eurot kuus ning kui peres kasvab lisaks veel 3-kuni 8-aastaseid lapsi, on nendega seoses lapsehooldustasu 19,18 eurot kuus lapse kohta. Alates 1. septembrist 2019 sündivatele lastele lõpetatakse lapsehooldustasu määramine sootuks.
-Tõstame õpetaja alampalga 1500 euroni
õpetaja töötasu alammäär täistööajaga töötamise korral 1250 eurot kuus
-Ehitame Schengeni standardite kohaselt Eesti piiri täielikult välja.
Reaalsus: Piiri ehitamine on endiselt plaanis. Aga ilma Schengeni standarditeta


     Helgi  18.06 kell 16:29
Mina tahan teha väga pika pai Arkadi Popovile ja Mika Keränenile nende kauni eesti keele kasutamise eest.Soovitan kuulata Vikerraadio 07.06."Keelesaadet",kasvõi esimesed 10 minutit.Ehk saab mõni eestlane häid mõtteid,kuidas leida õige väljend.Kena suve ootust.

     Uku  18.06 kell 16:19
Mardi pead ma silitaks, Moonikat ma kallistaks. Martinile pakuks kalja, viskaks sõbralikku nalja. Hennule ma ütleks tere, olete kõik ühtne pere.

Keegi jutupaunik Toomas, peksab segast justkui oleks koomas. Klopib ilgelt punast vahtu, paljastades oma ajumahtu. Olgu parem pisut vakka, ärgu kiitku lolle takka. Ega rahvas pole rumal, tunneb ära, kes on libajumal.

     Pai   18.06 kell 15:54
Pai hr Popovile, kes Terviseameti töösuutlikuks muutis ja ebapädevuse tasandilt üles aitas. Saarlastele koroonapallivõistlusi lubanud ametnikud... Mul polegi sõnu sellise ebakompetentsuse kohta... Oli ju tavakodanikulgi ammu teada, mis Itaalias toimub.
Pai ka valitsusele, kes kriisiajal hästi hakkama sai.

     Tom  18.06 kell 15:46
Rahvas,kes on võimeline iseseisvalt mõtlema,neile kuulub tulevik. Poliitparteidel on vaid oma nägemus valimisperioodide kaupa. Populistid,nagu ekre ,saadetakse rahva poolt ajalooprügikasti !

Kui valetad, siis kaotad usalduse!     kuulaja  18.06 kell 15:34
Ideaalset erakonda ei ole. Valimistel saavad hääle ikka need, kus kaalukausil on rohkem mulle sobivaid lubadusi või mis kattub minu nägemusega. Kahjuks paljud valetavad. Saavad võimule ja siis antud lubadused unustatakse. Jüri Ratase 100. eurone erakorraline pensionitõus. Keskerakond lubas möödunud valimistel samuti rohkem, millest hiljem taganes. Kahetsusväärne, et minu leseks jäänud isa peab nüüd pensioni pealt maksu maksma. Üksikul toime tulemine on ikka tunduvalt keerulisem, kui koos abikaasaga elades. Kahjuks kahetseb ta nüüd oma hääle andmist erakonnale, kes valetas! Järgmisel korral valib juba neist, kes ei ole praegu võimul.

     .  18.06 kell 14:43
Pai teeme Keskile ja Ekrele , aga vastupidi on kajakakambaga , kes tegutseb rahva vastu .