Kas põllumajandus on hävingust päästetud?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   06.07 kell 19:13
Robotid toovad rikkuse.

Eesti elukeskkonna viib tagasi maale looduse keskele robotite kasutamine.
Eestlane on metsa ja maainimene,ning sestap aina kipub loodusesse.

1)
Robotexestonia on suuteline ehitama roboti mis kevadel paneb kartulaid mulda ja sygisel nopib neid. Kombainid on liiga rasked ja kallid, ning tapavad mulla huumuse ja toidu kvaliteedi-inimkonna tervise.

2)

Robotite ühistud lahendavad probleemid

Robotid maksavad kusagil 1500 eurot kuni mitu miljonit. www.farmbot.io

Robotite ühistute abil saab osta kalleid roboteid milliste hind ainsale talule käib üle jõu.


Eesi on EU-e. vabamajnduse oludes     ja liige  06.07 kell 17:48
Imestama panev populism.. EKRE on erakond, mis kasvas välja Eestimaa Rahvaliidust, kes omakorda (ERL) oli agraarpartei .Nende peamine etteheide oli (Isamaa )peaministrile Mart Laarile et ,tema lõpetas Eestis põllumajanduse ja maaelu..( Tegelikult visati eesti NSVLiidu turult välja. ehk ei makstud enam vanade varustusliinide arveid.) Kolhoosidega jätkata enam ei saanud . Põllumajanduses viidi läbi erastamine ,sealt ajutised tagasi löögid .( nn. põllumajanduse madalseis)
Täna on Eesti EU -liige Kus kõik riigid doteerivad oma põllumajandust...Eesmärgiks odavad toiduained ja et oma maa tootmine püsiks konkurentsis ..Sest kolmandate riikide, odavam põllumajandus tooted trügivad muidu kohaliku tootmise välja.( Toidu tootmine aga on eluliselt vajalik strateegiline vajadus.. muide pandeemia olukorras see ka leidis tõestuse )..
Kui rääkida tööjõust: Kuidas saab olla nii populistlik ? teha valitsuses kõik võimaliku , et Kalevipojad saaksid kiiresti üle lahe tööle ja pendeldada edasi tagasi takistamatult ( muide on Koroona pandeemia !) Ja samal ajal põllumajandusele appi ,enamasti "hooajatöödele" kedagi ei taheta lasta ( sest möllab sama pandeemia!)
Et Siis EKRE valijaskond Soomes töötava Kalevipojana on OK? ja Eesti põllumehed ( keda on vähe! Väike hulk!)kes tahavad kasvatada meie toiduainete tööstusele ( Salvest, Põltsamaa jne.!) marju, kurke, kapsaid ,kaale jne. ei ole OK sest soovivad tuua odavama palgaga leppivaid Ukrainlasi !

- Arvamus et las maksavad rohkem. .siis lähevad meie töötud põllumajandusse tööle on täitsa OK mõte. .aga (Loe kirja algust !) Kui tahame, et meie tootmine oleks konkurentsis ..saame teha ja peame tegema kõik õigesti. .muidu tuleb edaspidi odav maasikas Eestisse ikka Kreekast ja Poolast ! ehk kus on Ukrainlased selle ära korjanud..
Nii kuradima lihtne see ongi.
Täna on juba mitmed väike tootjad lõpetamas ja hävingud on saadud ..Sest Meil on nii loll valitsus …
Huvitav kuidas need EKRE-tiinid (kümne aasta pärast) need laenatud 3 000 000 000 000 Eurot + intress tagasi kavatsevad maksta ? ( so. 1 328 976 elaniku kohta 2258 Eurot/ kui lapsest raugani arvutada)
See aga mis täna riigikogus otsustati oli samuti populistlik näitemäng.. Ref -olles opositsioon ..ei saanud teemat tõstatamata jätta , Kolmikliit KE+I+EKRE aga ei saanud seda täita.. Samas ei saanud KE -mitte midagi muuta ,sest on ise ebaseadusliku rahastamisega kohtus(EKRE aga toetab neid koalitsioonis, Isamaal aga (selleks et mitte Eesti majandust täiesti uppi ei aetaks) tegi teise sõnastusega Ref-ide ettepaneku. .mida ka toetati siis koalitsiooni häältega..
Puhas populism ja poliitika…mida on siin kohal valijale öelda poliitikutel ?..mida Eestile kasulikku ja elu paremaks tegevat on tehtud? (Peale odavalt laenatud hiid summade !)


Leedumaa hoiab rahvast     penskar Eedu  06.07 kell 16:49
Eestis on sellised mökud,,Nagu maaelu lõhkuja valitseja Mart Laal! PAREM NÄIDE ON ,,MEIE NAABRID LEEDUMAA JUHID ::
KES LAUSA TAHAVAD MAAELU
EDENDADA JA TÖÖ POLE SIIANI SEAL MAAL KADUNUD ;; PIGEM ON PÕLLUD ROHKEM HARITUD --KUI EESTIS

ise tegite      vana Juhan  06.07 kell 16:38
Eesti pole suutnud oma rahvale töötasu maksta ja paljud töökäed põgenesid lollide maalt ?
Nüüd on kisa ja kära iga päev, et pole oma inimesi enam maal.
1990+ Toimus maarahva häving.

     pensionär  06.07 kell 16:32
Kui meie maasika- ja piimatootjatele Eesti olud ei meeldi, koligu oma tootmine mujale. Meie ei sure ilma nende paarisaja inimeseta välja! Nende huvides Eesti rahvastiku koosseisu muutmine on aga lihtsalt kuritegu rahvuse vastu!

põhiväärtustest     julia  06.07 kell 16:22
Miks meie ajakirjandus ei suvatse uurida, keda õieti hooajatööliste nime all meie riiki smuugeldatud on? Siseministri väitel on meil kolmandatest riikidest pärit isikuid kümneid tuhandeid. Teatavasti on kolmandatest riikidest võimalik värvata isikuid vaid vastavalt kvoodile ja kvoodivabalt saab värvata hooajatöölisi? Kui me räägime töötajatest loomakasvatuses (lüpsjatest), siis loomakasvatuses mingit hooajatööd ei esine. Kas seal töötavad isikud on tööloa saanud hooajatöölistena. Mis alusel neile sellised tööload väljastatud on ja kas sellega seoses polegi siis Eesti seadusi rikutud? Kes sellist seaduserikkumist mahitab? Kas siseminister? Miks ajakirjandus asja ei uuri? Kui meil puudub tööjõud tööstusliku põllumajanduse käigushoidmiseks, siis peaksime kaaluma sellisest majandusharust loobumist? Majandusharu, mis on ohuks meie põhiseaduslikele väärtustele ei peaks meil eksisteerima. Ilselt rikutakse välistööjõu värbamisel kolmandatest riikidest seadust ka muudes majandusharudes. Et meie ajakirjandus asjaolude tõsidust ei soovi tajuda on meie rahvusriigile ohuks.

     kuku kuulaja  06.07 kell 16:10
Siin on positiivseid kommentaare ka, saatejuht luges ette vaid kriitilised kommentaarid.

EKRE     Jaanus Tutt  06.07 kell 16:05
Ma olen EKRE liige ja toetan oma erakonna põllumajandus poliitikat ja ei näe vajadust valijana rahva ees vastutada, sest ma ei lihtameelne ja näen laiemat pilti. Ukrainlaste või võõrtööjõu sisse toomise eesmärk on saada orjatööjõudu, kelle arvelt on eesmärk saada suuri kasumeid, kui seda saaks teenida oma inimestega Meil on 50000 tuhat töötud ja tassime ikka orjatööjõudu, kelle pärast meie palgad ei tõuse.

     ats  06.07 kell 15:56
Oli veidi aega tagasi kuulatud sooma uudiseid ja seal oli suvetöö tahtjaid nii palju , et nende maasikataludes pakkumisi enam polnud . Kuidas nemad saavad oma inimestega hakkama - meie ei saa . õpitud abitus või ????

     Imestab  06.07 kell 15:55
Veider on see EKRE kallal närimine, kui on teada, et Ukraina ISE EI LASE INIMESI VÄLJA. Covid19sse nakatumine on seal väga aktiivne.
Kas tõesti on vaja viirus uuesti maale tuua?

     Malle  06.07 kell 15:54
Ei ole päästetud, see on poolik lahendus. Helmed peavad vastutama, isegi peaminister on nende tuhvli alla surutud.

     Ats  06.07 kell 15:46
Eks siin vastutavad eesti rahva ees ka ekre toetajad valijad.Lihtsameelsed, kes toetavad ühe perekonna ettevõtmisi.Nüüd siis maaelu osas.Eriti kurb.

     .  06.07 kell 15:44
Nüüd veel hävinguks läheb , kui ei saa nendest võõrliikidest lahti . Tooge Kalevipojad ja -tütred koju , kes rehvi võimu ajal külmale maale küüditati 200000 inimest .

Kuulajale     kuri  06.07 kell 15:36
...Noored tahavad suvel tööd teha. Miks nemad ei saaks maasikaid korjata?....
Esiteks, maasika hooaeg on lühike.Seega ei ole neile kogu ega tööd anda.
Ja teiseks.Noored tahavad, et neil oleks suvel lõbus.See töö on ainult osa sellest.Ja nende malevlaste töö kvaliteediga polnud paljud rahul.Kuna nende tehtud "töö" pidi paljudel juhtudel üle tegema.


     Vallo  06.07 kell 15:24
Paar endist punaparunit, kellest nüüd on saanud "talunikud" kisavad. Põllumajandusel pole häda midagi. Nende kisavate "talunike" talude suurus on mitu korda suurem kui olid mõisaajal mõisad, või kolhoosi ajal kolhoosid. Igal aastal saavad nad toetusi 100 000 - 1 000 000 €. ikka vähe. Vaja ka maksuvaba tööjõudu Ukrainast.

Vastuolud     kuulaja  06.07 kell 15:23
Õpilasmalevate kohad täitusid minutitega ja paljud jäid ilma. Noored tahavad suvel tööd teha. Miks nemad ei saaks maasikaid korjata?

     Aiku  06.07 kell 14:49
Ikka - näe vihmad enam ei kimbuta , külm ja põud ei tee liiga ja odav tööjõud valgub igalt poolt meite maale .