Kes valitsuse võõrtööjõu otsustest enim võitis, kes kaotas?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

MAGATE SAATEJUHID     Peedu  08.07 kell 15:35
TÄNA ON TEEMA ,,
ET UUS KARTUS ON HAIGESTUDA VIIRUSEGA

EKRE     Jaanus Tutt  07.07 kell 16:34
Ma usun,et EKRE sai mingi vorsti vastu ka ikka, sest poliitika ongi vorst vorsti vastu mäng. Kes sellest eilsest otsusest võitis on raske öelda. Maasikakasvatajatele ütleks iga äri on risk, kui ei oska äri ajada, siis tuleb EKRE süüdistamise asemel uksed kinni panna.

Pakkunud ennast appi     kuulaja  07.07 kell 16:10
Oleks läinud isegi maasikaid korjama. Maakonnalehes pole olnud ühtegi kuulutust, et Järvamaal maasikakorjajaid vajatakse. Tähendab, et ei vajatudki tööjõudu.

Mutile     Hmm...  07.07 kell 16:04
....Aga ma ettevõtjana küsiks, mis aruga tehakse äriplaan, mis tugineb tööjõule 2000 kilomeetri kauguselt?.....

Oled, oled "ettevõtja".
Korralikel ettevõtjatel on pikaaegsed äriplaanid ja kui tööturu olukord muutub, siis tulebki kasutada kaugeid külalisi.

     imestab   07.07 kell 16:02
Eestlased võitsid! Lõpuks keerati koomale ülikoolide nimekirjas olevate salaimmigrantide tulekukraanid. Ja mis maasikatesse puutub - kritiseerijad nagu polekski kuulnud, et Ukraina ägab koroonakriisis ja ei lase inimesi välja. Ja kas meil on vaja uut koroonalainet rohkem kui maasikaid? Ei.

     Malle  07.07 kell 15:57
Kaotaja oli loomulikult EKRE, eriti Martin Helme. Küll oli mehikesel viril nägu, kuigi püüdis väita, et kõik ok. Kahju muidugi maasikatest, need peaks Helmed omast taskust kinni maksma.

     Mutt  07.07 kell 15:54
Kaotaja on ilmselt maasikaostja. Võitja on ajakirjandus, nii palju sai kirjutada. Aga ma ettevõtjana küsiks, mis aruga tehakse äriplaan, mis tugineb tööjõule 2000 kilomeetri kauguselt?

maaelanikud     Marju  07.07 kell 15:53
Tere!
Muidugi ei taha eestlased enam maale tööle,sest Laari ja Ansipi valitsused hävitasid elu maal ära. Inimesed pidid minema linnadesse ja nüüd annab seda laeva tagasi keerata.

populis ja pettus     ei muud  07.07 kell 15:49
Kes valitsuse võõrtööjõu otsustest sai töö võidu?

-aga majanduse languse tingimustes on kuritegu Kalevipojad Soome saata ja Põllumehed töökäteta jätta.. !

Kõlab ju absurtselt?

Tegelikkus ongi teine:
2020. aasta sisserände kvoot :
EKRE+ I+KE on võtnud vastu otsuse, sisserände piirarv on 1314.
Ajutisi töölube on PPA statistika järgi väljastatud üle 32 000 aga piir oli kinni.(pandeemia)
Pikema tööloa alusel on spetsialiste veel ca 40 000.
-sellegi poolest :Selle loosungi- eesti kvoot on 0 ja Kuni Helme on valitsuses keegi üle piiri ei pääse..võib Ekretiin WC seinalt tarvitamiseks võtta ..
puhas populism-pettus..tõele mitte vastav kisa!
Miks aga (EKRE-le hääli andnud) kalevipojad võideldi Soome -Eesti vahel pendeldama ,ja see on OK. aga Ukrainlane Eesti põllul pole OK.
puhas populism ka kiusamine..Jätmaks muljet meie hoolime ja võitleme !parema elu nimel!

     ats  07.07 kell 15:48
ekre on nagu vares linnuriigis, teeb kohutavat kära, kuid kasu temast ei miskit.ja inetu ka

Mnjahh     Kes   07.07 kell 15:07
Vaadates kommentaariumeid jääb mulje, just-kui EKRE saavutas oma eesmärgi .Saavutas tähelepanu..Nagu seisaksid Eest asja eest.. Endine Rahvaliit (e. agraarpartei järglane) ruineerib Eestl talusid , väiketoojaid! Mida Eesti meelset selles on?
Kuidas üldse selline kooslus ( EKRE + I + KE) koos püsib?
KE- kohtus süüdi mõistetud erakond ,täna ebaseadusliku rahastusega jälle vahele jäänud... Muidugi vajab talle sarnaste erakondade tuge. Koalitsioonis on need kõik seda ka ära kasutamas.
EKRE- kõiki solvanud, vähemusi ruineerinud, kõiki hobuse ja raha varguses /pesus süüdistanud... ise kaitsevad KE.. ja loovad oma süvariiki..
Isamaa- Läks koalitsiooni sest arvas, et kuidagi tuleb / õnnestub Konservatiivsel tiival agresiivne konkurent koos valitsedes vaigistada.... paraku selline koalitsoon südametunnistusega eestlasele (kes oli Isamaa valija) ei sobi.. Isamaa reiting alla 5%..
Kui nüüd rääkida kaua valitsenud Ref-st.. Siis opositsioonis olemisega pole midagi õpitud ega suudetud teha. Lihtsalt ootavad ja toodavad umbusaldusi...Mida toodad seda ka lõpuks saad.
Sotsid- polegi midagi rääkida..
Eestis on täna kõigi aegade kõige kehvem parlament. Kõige suuremat eelarvemiinust tekitav koalitsioon, võetud on kõige suurem laen , kõige ebaõiglasem maksustamine.Tulemuseks kõige suurem lõhestatus riigis.
Kui vaadata piiride taha ,tuleb lisada , idas poliitiline ette-ennustamatus.( Autoritaarsus sündis meie ajal,meie kõrvale ! Kas EU-l oli võimalik seda vältida? Nord Stream 1 & 2 ? jne.
Kõige raskemini prognoositav pandeemi kriis maailmas..
Kuidas siis siia sobitub Tänase võimuliidu Eestit hävitav enesekesksus? Või küsimus: Kes valitsuse otsustest enim võitis, kes kaotas? ( Valitud valitsuse tegevuse tulemusel ..keegi kaotab !?)
Kui Eesti põllumees (väike tootja ..Talu)hävis oma põhi tegevuses..kas on siis poliitilise eelistusega võitjaid?
Pole mingit mõtet rääkida :Oleks maksnud rohkem...Oleks teise tegevuse valinud..
-Oleks maasikatele võinud öelda „valmige hiljem“...Oleks,oleks....( põldu narrid korra ,põld karistab üheks korda vastu!)
Väga kurb ja hull olukord.
Enam ei saa isegi väita ,et valijad väärivad oma valitsejaid..(et ise valisite..nüüd neelake alla!)


     Rein  07.07 kell 14:52
Raske õelda.kas seal võitjaid on?Tänu sellele valitsuse viivitamisele on osa piiri
taga ootajaid läinud teistesse riikidesse.See paistab palju nüüd lähiajal veel tulijaid on.Kui on ,siis
see ei korva enam nende inimeste kahju kelle aastate jooksul ehitatud elutöö on hävitatud.Ja kes kaotas ?Kõige rohkem kaotas valitsus ,kelle usaldusväärsusest läks jälle suur tükk(minu silmis pole seda juba enam ammu)