Millist otsust loodate Riigikohtust?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     Maksud  04.08 kell 16:59
Miks kõik räägivad sellest 2+4 rahast kui "oma raha" aga tulumaksu maksavad ka kõik aga seda ei taheta tagasi? II sammas on ka makse mida kogutakse sunniviisiliselt pensioniks.Kas oleks parem muid makse tõsta?

     Mees49  04.08 kell 16:59
Loodan, et eestlased saavad vabaks. Ainult vaba inimene käsutab oma raha. Ori teeb seda mida talle öeldakse

     Kati  04.08 kell 16:54
Need, kes ei ole vanaduspensionil, nagu politseinikud, kaitseväelased jne, ei saa pensionile jäädes, s.o 50-55. aastaselt 2. sambast raha. Seda saab alates vanaduspensionile jäämisest. Seega "tiksub" raha pankades 15 aastat lihtsalt nii sama.
Loodan, et seadus jõustub!

     asta.  04.08 kell 16:51
Kuulan ja kuulan,aru ma ei saa miks pensionärid on nii rumalateks tehtud,et nad ei oska oma" suurte rahadega"mõistlikult ümber käia? Oma raha kasutaja olen ikka mina ise,


     pensionär  04.08 kell 16:33
Otsus peaks arvestama II samba ohvrite huvidega (see on õigustatud, aga ootus!). Kes kibeleb selle sambaga liituma, siis see võimalus jääb ju neile alles. Karta on küll, et pärast säärast petuskeemi leidub lolle väga vähe. Teemal võiksid siin sõna võtta riikliku pettuse ohvrid, mitte asjasse puutumatud.
Ah et rahvas on loll? Miks pole siis keelatud lotod ja kasiinod?
Ühel ajal hakati ka pensionilt võtma veel kord tulumaksu. Aga ma olen tulumaksu juba oma palgast korra maksnud!
Tahan, et saaksin vastavalt põhiseadusele oma vara ise käsutada ja kasutada, et mind ei sunnitaks oma pensioniga igasuguseid "haldajaid" nuumama.

mnjahh     ebavõrdne on elu ikka  04.08 kell 16:31
Jätame need tootlused ja fonditasud arutelust välja ..kõik see sõltus ju fondidele ette kirjutatud reeglitest..ega fondi ei ole midagi sotsiaalset..need on äriliste huvidega kapitalistliku maailma üks osa.
räägime ühest punktist :
Fondi muutmine mistahes moodi ei tohi kohelda ei jääjaid ega lahkujaid erinevalt ja neid kahjustades...
aga Mina ei liitunud ühegi fondiga (sest oil selline vanus ja oli selline tunne ,et seda pole vaja teha sellises poliitilises ja õiguslikus ruumis/ajas.
Aga nüüd :
kus on võimalik 2% lisamaksega koguda 4% sotsiaalmaksu oma omandisse( ehk kogumis fondi). Tekib uus erisus, kus üks inimene saab maksta 2% palgast, et juurde saada veel 4%. On risk, et reform ei kohtle liitunuid ja mitteliitunuid võrdselt..
Kuidas saab teha täna otsuse kus mina (oma otsust tehes) olin sunnitud tegema hoopis teises situatsioonis ja sedustega?
Koalitsoon loob ebavõrdsust ,kohtleb maksumaksjaid ikka erinevalt..
-Aga tänane olukord on ka vale ja vaja täiendada..kuidas?
Ilmselt tuleks tegeleda tootluse ja reeglitega fondide haldamise juures..
Lisaks tuleks rohkem luua võrdsust mitte eba võrdsust..paraku sissemaksest peab sõltuma ka kogunemise summa sumaarum mitte tootluse % ja haldustasu..

     Yaan  04.08 kell 16:18
Otsus tuleb kindlasti seadustele vastav, peaks olema ka võimalikult õiglane.

     Andrus  04.08 kell 16:17
Liitusin II sambaga 19a tagasi. Liitumishetkel saaksin kogutud summa kätte kui vanus 59a. Samuti sai lepingu lõpetada vabal valikul. Keegi ei rääkinud sellest, et 4% võetakse minu I sambast. Nüüd teame mida on aastatega muudetud. Praegune väljamakstav seadus jagab alla 100000 euro kogunud summa pulkadeks, aga üle selle makstakse pensioni saabudes kogu ulatuses välja. Natukene nagu ebaõiglane. Ootan otsust mis oleks kõigile ühestel alustel ja seadus oleks üheselt mõistetav.

Vaesteriik     kuulaja  04.08 kell 15:57
Mis puudutab meie pensione, siis tark inimene lahkub Eestist ja panustab seal, kus vanaduses olles premeeritakse pensioniga inimväärselt!

     Kaido Põrk  04.08 kell 15:56
Riigikohtust ootan õiglast otsust, aga küsiks, kelle raha eest esindab VV'st härra Keres. Minu teada ei ole ta riigi palgal, küll aga hulk juriste justiitsministeeriumis....?

     .  04.08 kell 15:28
Ootan sellist otsust,mis kaitseks rahvast nomenklatuuri rõhumise eest.

     Aiku  04.08 kell 15:11
Vaene ei ole see, kel vähe, vaid see, kes palju tartvitab.