Kas plaanite koroonaviiruse leviku piiramiseks loodud mobiilirakendust kasutama hakata?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

     elektritsaabtasuta blogspot com   06.09 kell 14:30
Lapsed ei nakatu sest viirus lendab üle nende peade ja sedasi nad ei puutu kokku viirusega.
Kuna tuleb hoida ohutut distantsi kahte meetrit siis peab ka liikuma ohutul viisil,käpukil voi kükakil sest siis ei puutu kokku lendava viirusega.

     ....  19.08 kell 16:58
kui tegu oleks "koroona-tinderiga", oleks asjal sisu. Kuid et tegu on tagantjärele infoga, et kuskil keegi nakkusekandja on mööda kõndinud, ei ole sellest ka ennetamiseks mingit tolku. Kuna ise ei kasuta nutividinaid, siis ei ole kasutaja.

Saab ka ilma     Mait  19.08 kell 16:47
Ei ole kunagi äppe kasutanud, mul on PÄRIS telefon. Olen siiani elanud suurepäraselt ilma igasugu äppideta ja elan loodetavasti ka edaspidi ilma.

     Vallo  19.08 kell 16:13
Hämmastav. et nii lihtsat on võimalik inimesi lollita mingi muinasjutuga. Aga mis teha, kui lihtsameelseid ullikesi, kes usuvad kõike mida pasavoolu meedia pähe kallab. Tehka aga oma maskeraade ja laadige nuhkimise äppe oma telefoni, kui teile tundub, et telefon veel vähe nuhib teid. Joostes marss orjade maale, lambakari! Või teine võimalus harige ennast ja ärge uskuke muinasjutte.

     Helgi  19.08 kell 16:07
Kui tarkurid selgitavad välja,et see rake on tõhus,siis arvatavasti hakkan kasutama.

     pets  19.08 kell 16:05
Ei kavatse. Põhjusel, et kui ta on efektiivne ja kasulik, siis on tal sama toime kui kollasel tähel ühe rahva esindaja kuuel ajaloos. Ka see oli hoiatamiseks ja üldise heaolu nimel. Kui aga ta reaalset kasu ei oma, siis milleks rämpsu oma telefonis omada?

Koroona äpp     Tõnu  19.08 kell 16:03
Kindlasti hakkan kasutama ja soovitan kõigile oma tuttavatele ka. Vähemasti on see üks lisavõimalusi end ja oma lähikonda kaitsta nakkuse saamise vastu. Nutitelefoni puudumine pole küll mingi argument äpi kasutamise takistusena, sest kui ise oma tervise kaitsmise eest elementaarselt ei hoolitse, kes siis veel seda tegema peaks.

     kirjanik  19.08 kell 16:02
Ma ei usu, et hakkan. Saan aru, et see eeldab, et haige on end haigeks märkinud, siis näitab. Palju neid teadlikke ja vastutustundlikke ikka on! Ma pole kindel, et isegi ennast haigeks märgiks, kui oleks. Ja pealgi, proovin end nutiriistadest kaugemale hoida, et elada päris elu.

rakendus eeldab nn. nuti seadet     midagi lihtsamat   19.08 kell 16:00
ilmselt ka pole..(kuidas tuvastada)
Rakendus kontrollib kontakte kaks korda ööpäevas. Siis rakenduse kasutajate viibimine üksteise läheduses 24 tunni jooksul 15 minutit järjest. Seejuures kuni kahemeetrise vahemaa peal.
Info kontaktide kohta , kes/kus olen kokkupuudet oletatavasti saanud, saad teatena 24 tunni möödudes,siis oletatavast toimunud kontaktist. Kui oled aga äppi kasutaja ja haigestud( ning lisad info rakendusse ise!), saadetakse lähikontakti teade ka eelmisel ja üle-eelmisel päeval kohatud inimestele, ilma viiteta.
Siit siis tuleb kasu. Kui kõik kasutaksid( või +60%) ,kõik ise koheselt sisestaks kui haigestutakse.. on mingi mõte olemas. Aga liiga palju kui ,kui kuid vähendab optimismi.
Ilmselt päris turvaline see ka pole,aga mis on ?
Aga see teadmine mida jagas Priit Tohver : ideaalis peaksid rakendused toimima kõigis Euroopa riikides. „See eeldab, et lisame rakendusele funktsionaalsuse, mis lubab kas äpil endal uurida, mis riigis sa oled, või eeldab, et ütled ise rakendusele, et oled teises riigis,”.lisab mõttekust küll.
Samuti siis tuleb viga( mis alati peitub prog. kiiremini ka välja


     .  19.08 kell 15:52
Ei kavatse,sest mul on lauatelefon.Mobiil on ohtlik,kuna selle kaudu saab repressiivorgan rahva järel nuhkida.

Uue puhangu ootuses     Kuulaja  19.08 kell 15:38
Mida siin enam piiratakse? Valitsus annab aina vabamad käed kõikidele. Ootame siis uut puhangut ja sellest tingitud surmasid.

     Aiku  19.08 kell 15:23
Kas pean nüüd siis telefoni vahetama , kes selle kinni maksab ?

Jah     Potsataja  19.08 kell 15:15
Huvi pärast vaataks ikka üle! Kuid usun, et pikemaajaliselt kasutama ei hakkaks, sest nähes nakatumistega piirkondi võib tekkida suurem hirm asukohas olemises kui seda vaja oleks.

     Märkus saatejuhile  19.08 kell 15:06
Homme on iseseisvuse taastamise päev, mitte taasiseseisvumise päev. Taasiseseisvumine ehk uue iseseisva riigi sünd oli Edkar Savisaare soov koos nullkodakondsuse, sellega kaasneva kahe riigikeele ja seose puudumisega sõjaeelse Eesti vabariigiga. Iseseisvuse taastamine toimus aga tänu Eesti Komiteele järjepidevuse alusel.

     M49  19.08 kell 15:05
Ei plaani

     Tom  19.08 kell 15:02
Miks see hõlmab vaid koroonat?Sügise saabudes võiks see äpp hõlmata kõiki viirushaigusi. Tavaline gripp on näiteks väga nakkav ning igal aastal sureb seetõttu sadu inimesi Eestis.