Kuidas suhtuda metsa?

Sinu nimi*:  
Sinu e-mail:  
Pealkiri:  
    Sinu kommentaar*:

elektritsaabtasuta      elektritsaabtasuta blogspot com   12.11 kell 11:30
Arstid peavad diabeeti ravimatuks aga need kes tegelevad korilusega,toituvad peamiselt metsataimedest need on saanud terveks diabeedi haigusest.
Isegi mahetoidud ei aita sest neis ikka leidub mingi kogus taimekaitse vahendeid. Ainult puhtast metsast ja niitudelt korjatud umbrohi ravib terveks diabeedist.

Miks haiged kassid söövad muru ?
Mistahes roheline rohi on söödav sest sisaldab organismile palju vajalikke aineid.

Dopingud     elektritsaabtasuta blogspot com   03.11 kell 12:41
Metsas leidub sportlastele palju erinevaid dopinguid.

Sportlased kasutagu naturaalseid dopinguid mis on tervislikud.
Naturaalseteks dopinguteks on paljud metsataimed, Võilill, Raudrohi,Kummel jpt.
Kui soovid saada endale hobuse jõudu siis tuleb süüa hobuse liha. Muideks,hobuse liha on maitsev. Parim doping on hobuse-põdraliha vorst.

     M49  14.10 kell 12:28
Metsa üle arvestamine pole ju kõrgem matemaatika. Praegu ei raiuta rohkem kui vaja.

     Liis  13.10 kell 16:55
Küps mets tuleb maha võtta ja uus asemel istutada. See ei ole mingi raketiteadus. Ja lumehelbekesed, kes metsas tahavad jalutada, siis neile soovitus: ostke endale mets ja jalutage, või istutage ise. Teiste eraomandi kamandamise õigust neil ei ole.

Ebaadekvaatselt?     jaan  13.10 kell 16:55
Enne kui me hakkame vastama sellisele küsimusele, peaksime endale selgeks tegema küsimuse inimese kui sellise (mitte rahvuslikust) identiteedist: kes ta selline õieti on. Kui meile piisab tõsiasjast, et inimene on sajandeid kogunud vara ja raiunud metsa, siis peame tõdema, et inimene ongi see olend, kes raiub metsa, selleks et tarbida hüvesid ja pärandada seda vara oma järeltulijaile, kes omakorda tarbivad hüvesid. Kui meile sellest arusaamast piisab, siis pole siin midagi arutada. Kui jumal on surnud ja universum on isetekkeline, siis sellise arusaama juures inimkond adekvaatset arusaama oma eksistensist omada ei saa. Ega ikka ei piisa kui räägime metsaomanikule, et tema mets on ilus vaadata ja too ei peaks seda raiuma. Niikaua kui meie ühiskonna aluseks on raha ja vara jääme lõputult vaidlema. Kui meil ikkagi oleks tõelistel väärtustel põhinev ühiskond, siis oleks inimkonnal võimalus, kuid paraku seda pole ja tippaju on leidnud ainsa võimalusena pageda sellelt planeedilt. Kui me eeldaksime, et universum on tekkinud regulatiivselt ja see miski, kes selle kõik lõi tegi seda selleks, et teada saada, kas evolutsiooniliselt tekkiv Homo sapiens on võimeline adekvaatselt käituma. Tegelikult inimkond ei tunne huvi, milline see adekvaatne käitumine olla võiks. Võimalik et üksikud teadlased tunnevad.

Metsakene     Errol Vares  13.10 kell 16:40
Kõik oleneb maailmavaatelisest suhtumisest, mis meile kasvatusega kaasa anti…
Ehk, siis kui elutargad olid meie kasvatajad.
Mets kui mis või Mets kui kes?
Mets kui mis(elutu) puhul on lihtne teda südametunnistuse piinadetta ekspluateerida.
Mets kui kes(elus) puhul tajutakse endas loodusseadusi kajamas... oleme ju ise samuti orgaanilised loodussubjektid.
Saan seda liigitust siin sellepärast pakkuda kuna olen vastavas looduskogemuses sees.
Kui loodust hoida ja kaitsta hakkab ta vabatahtlikult kaitsjat loodusesse tagasi õpetama.
Inimesele kingitakse, siis tavalisele maailmavaatele lisaks folkloorne maailmavaate osa.
Just folkloorne maailmavaade loob elu elamisse tasakaalulise elujaatava ellusuhtumise kus kellegile ei tehta liiga.
Niisiis on kurjajuur keelepildis kus elusat kirjeldatakse elutuna. Sellega keelatakse endale keskkonnaga(ühiskonnaga) läbikäimine.
Kui tahta taastada ELUSINIMESE looduslik staatus siis tuleb juurutama hakata elusat keelt.
KES KEELT

Kuidas?     Metsast  13.10 kell 16:23
Metsa peab suhtuma austusega! Metsa tuleb kasvatada, hoida ja kaitsta. Lageraie pole paha aga see ei tohiks olla nii suurte pindaladega ning naabri tegevus ei tohiks segada teise naabri tegevust. Metsas on majandamine suhteliselt palju seadustega piiritletud. Kui edasi mõelda peaksime ka nn linnulaulu ajal piirama põllumehi või ehitajaid vms. Võime ju nn koopasse uuesti elama minna ja mõelda kui roheline see eluviis on? Lihtne tõdemus et inimesi on liiga palju ja kõik on spetsalistid igal alal.

mnjahh     kõik teavad kuidas  13.10 kell 16:23
on õige..Kuidas suhtuda...
Riigie e. minule ja sinule kuulub ca. 50% metsast 48% kuulub eraomanikele ..e. võibolla kellelgi on pisut rohkem metsa kui minul..
suhtuda tuleks nagu oma riiki nagu omanik suhtub. Võtad endale ja jätad tulevastele põlvedele ka korras riigi/metsa.
Ei lagasta ega laena lõhki
Majandama peab spetsialist ja otsuseid samuti haritud inimesed meie seast.
Poliitik ja referendum tuleb saata puu taha.. mõistust ja omaniku tunnet!
Kui annaks valida: Mida teie teekite
näiteks 50 miljoni euroga?
RMK maksab tänavu ca.80,6 miljonit eurot.RMK möödunud aasta müügitulu oli 218,7 miljonit eurot, aasta varem oli see 203,1 miljonit eurot..
Möödunud aastal maksis RMK dividendi 41,6 miljonit eurot .

Ilmselt saaks premini ...

     l  13.10 kell 16:00
Tänasest saab allkirjastada petitsiooni rahvaalgatus.ee keskkonnas et panna metsade laheraiete keelamime referendumile!

     Tiiu  13.10 kell 15:40
Ma ei ole metsaomanik. See on teadmiseks neile, kellele mu vaated ei sobi. Roheliste esindaja jutt viis mind tagasi lapsepõlve kui paljude elutöö ära võeti ja anti neile, kes "seda rohkem väärisid". Referendum, millega tahetakse keelata omanikule lageraie, aga seda mitte täielikult, viitab ju sellele, et kellelgi on sellele rohkem õigusi. Mets on vara, kellegi vara. Metsamajandus on majandusharu ja kellelegi töö. Metsa raiumine on kellegi töö vilja eest tasu saamine. Keegi istutas, haris, hoolitses, pärandas. Päranduse saaja hoolitses edasi. Mets sai raieküpseks ja keegi keelas selle raiumise?!? Kellel oli suurem õigus kogu selle töö eest saadavale tasule? Võib ju tõmmata paralleeli, et keegi ehitab hoole aj armastusega omale maja, milles elada. Kui kõik sai valmis, leidis keegi teine, et korraldame referendumi ja määrame selle majapidamise kellelegi teisele, kes on justkui seda rohkem väärt.
Me peame kindlasti tegema reeglid, et metsa lageraie tähendab seda, et see mets on raieküps. Poolküpseid metsi ei tohi raiuda kui see ei ole kvaliteeditu isekasvanud ja hooldamata võsa. Meie paljud hakkepuidu ja graanulite valmistajad peavad oma toodangut saama kasutuseta raiejäätmetest või ise endale sobiva kasvanduse rajama. Mina küll ei tea, et meil oleks ükski selline firma endale metsa kasvatanud, küll aga nägin pajupõldusid Rootsis. Raiemetsade äravõtmist omanikult kellegi tunnete tõttu ei pea ma mitte kuidagi õiglaseks vaid ikka päris kommunistlikuks ideeks.

     elektritsaabtasuta blogspot com   13.10 kell 15:34


Miks raiutakse metsa vastutustundetult ?
Vastus :" Sellise "majandamise" tekitab inflatsiooni loomine. Kui inflatsiooni ei loodaks siis kaoks puuduse põhine majandus ja puuduse põhine ühiskond,ning puuduse
põhine elatustase-kaoks praegune ilma heaoluta elu nii rikastele kui vaestele. Selline puuduse põhine maailm
toidab finantspüramiidi tipus olijaid ehk siis Rothschildi perekonda kellele kuuluvad koik keskpankad.
Inflatsiooniga imetakse Eestist miljardeid eurosid liigkasu panganduse kasumi tarbeks.
Inflatsiooni tekitatakse sisendhindade tõstmise abil. Sisendhindadeks on kütuse,elektri,toorainete,toidu,ehitusmaterjalide jms. hinnad.
Nii kuis tõstetakse elektrivoolu hinda siis automaatselt kerkivad hinnad teenustele ja toodetele.
Inflatsiooni likvideerimiseks riik peab kodanikele tagastama raha mille on kasseerinud Eesti Energia elektriarvete kaudu ja enam mitte esitama elektri arveid kodanikele sest Eesti Energia on riigiasutus mille omanikuks on koik Eesti kodanikud.
Eesti tarbeks piisab kolmest tuulepargist millede tuulikud on 200 meetrit pikad sest seal on tuult alati.
Teine variant on päikesepaneelide jaam. Eesti tarbeks piisab Sirtsu soo suurusest päikesepaneelide jaamast.

Juba 2009 aastal Jarmo Tuisk kirjutas:"
Eestis kulub igal aastal autokütusele umbes 10 miljardit krooni, mis teeb 7500 krooni iga inimese kohta (rinnalapsest raugani). „See raha läheb naftašeikide taskusse. Milleks me neile seda kümnist maksame, kui nutika planeerimise abil saaksime kõik oma sõidud tehtud kodumaal toodetud energiaga?” püstitas Jarmo Tuisk küsimuse.

Kui riik ise toodaks elektriautosid ja jagaks neid kodanikele omahinnaga siis riik saaks rikkamaks igal aastal 10 miljardi euro võrra. Sellise summa Eesti kulutab vene bensiini ja diisli ning maagaasi peale.

Maha Venemaa nuumamine !

See pole meile     vanamees  13.10 kell 15:22
MIKS Meie KODANIKEL ,,Pole õigust
üldse lageraiumisest kaasa rääkida ?
MEIL pole enam metsavahte ?
kes kunagi maainimesele näitasid koha ,kus võib talvekütet teha. Aga kui metsas jalutada
siis leidub sellist küttepuud ,mis mädanevad ,eriti murdunud kased,

Mets on vara     Taat  13.10 kell 15:13
Mets on vara. Küsimus on vaid, et kuidas seda vara käsitleda. Kas ahnuse või armastusega. Ahnus teeb puhta töö ja kedagi ei huvita mis edasi. Armastusega hooldatud ja maha võetud mets annab andeks ja kasvab edasi. Lageraied suurte masinatega on kurjast. Kahju on vaadata metsaaluseid mis on nagu tankodroom. Sinna on isegi paarikümne aasta pärast ohtlik minna, sest võid kogemata rohtukasvanud roopas oma jalaluud murda. Metsa tuleb raiuda, aga inimlikult ja siis kui selleks on tingimused nagu talv ja külmunud maa.

Mets ei ole puudepõld     Susanna  13.10 kell 15:11
Mets ei ole puudepõld, mille kasvu kannatamatult oodata, et siis see võimalikult efektiivselt maha võtta ja rahaks vahetada. Eesti inimese jaoks on mets koht, kuhu ta tuleb jõudu saama, oma hingega omavahel olema. Meil kõigil on õigus kaasa rääkida, mida meie riigi metsaga tehakse! Ja seda tuleb RMK.l arvestada.

     Laila  13.10 kell 15:08
Mets on kõigi Eestlaste vara ja sellest sõltub meie tulevik ja jätkusuutlik areng. Selle üle peaksid otsustama kõik Eesti elanikud ja see on õige asi mille üle referendumit korraldada ja koos otsustada mitte teiste inimeste eraelu.

Ah mine metsa!     kuulaja  13.10 kell 14:59
Õelust täis ja totrusi suust välja ajavad inimesed saadetakse ikka aegajalt metsa. Õelust küll välja juurida ei saa, aga vähemalt saavad sealses keskkonnas hetkeks maha rahuneda.